Таг: Сахара

ЕКСТРЕМНИ ЖЕШТИНИ ЈА ПОГОДИЈА ЕВРОПА – ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПРЕ ГОЛ МОТОЦИКЛИСТ

ЕКСТРЕМНИ ЖЕШТИНИ ЈА ПОГОДИЈА ЕВРОПА – ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПРЕ ГОЛ МОТОЦИКЛИСТ

Европските градови преземаат вонредни мерки за да го намалат влијанието на рекордно високите температури за јуни, кои ќе продолжат да растат низ конти ...
ТРАМП Ѝ ПРЕДЛОЖИЛ НА ШПАНИЈА ДА ИЗГРАДИ ЅИД ВО САХАРА ЗА ДА СЕ ЗАШТИТИ ОД МИГРАНТИ

ТРАМП Ѝ ПРЕДЛОЖИЛ НА ШПАНИЈА ДА ИЗГРАДИ ЅИД ВО САХАРА ЗА ДА СЕ ЗАШТИТИ ОД МИГРАНТИ

Доналд Трамп ѝ предложил на Шпанија да изгради ѕид во Сахара, како решение за мигрантската криза во Европа, изјави шпанскиот министер за надворешни ра ...
2 / 2 НАПИСИ