Таг: самоубиство

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
РУСКИОТ ВОЕН БЛОГЕР МУРЗ СЕ САМОУБИ ОТКАКО НАПИША ДЕКА РУСКИТЕ ВЛАСТИ НЕМААТ ХРАБРОСТ ДА ГО УБИЈАТ

РУСКИОТ ВОЕН БЛОГЕР МУРЗ СЕ САМОУБИ ОТКАКО НАПИША ДЕКА РУСКИТЕ ВЛАСТИ НЕМААТ ХРАБРОСТ ДА ГО УБИЈАТ

Популарниот руски воен блогер Андреј Морозов извршил самоубиство откако бил жестоко критикуван за објавата во која тврдеше дека Русија изгубила 16.000 ...
СЕ ИСТРАЖУВА САМОУБИСТВОТО НА ФРАНЦУСКА АКТЕРКА КОЈА ГО ОБВИНИ ЖЕРАР ДЕПАРДЈЕ ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

СЕ ИСТРАЖУВА САМОУБИСТВОТО НА ФРАНЦУСКА АКТЕРКА КОЈА ГО ОБВИНИ ЖЕРАР ДЕПАРДЈЕ ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

Париските обвинители го истражуваат наводното самоубиство на француска актерка која го обвини Жерар Депардје за сексуален напад од пред неколку децени ...
МРАЧНАТА СТРАНА НА КОРЕЈСКИОТ ПОП – РОПСКИ ДОГОВОРИ, УНИШТУВАЧКИ ПРИТИСОК НА ЈАВНОСТА И САМОУБИСТВА

МРАЧНАТА СТРАНА НА КОРЕЈСКИОТ ПОП – РОПСКИ ДОГОВОРИ, УНИШТУВАЧКИ ПРИТИСОК НА ЈАВНОСТА И САМОУБИСТВА

Јужна Кореја е во шок по самоубиството на уште една млада музичка ѕвезда, што повторно го нагласи притисокот со кој тие се соочуваат во оваа земја. Дв ...
ФРАНЦУСКО СЕМЕЈСТВО СЕ ФРЛИ ОД СЕДМИ КАТ ВО ШВАЈЦАРИЈА, ИСТРАГАТА ЗАКЛУЧИ ДЕКА БИЛО ПОД СИЛНО ВЛИЈАНИЕ НА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР

ФРАНЦУСКО СЕМЕЈСТВО СЕ ФРЛИ ОД СЕДМИ КАТ ВО ШВАЈЦАРИЈА, ИСТРАГАТА ЗАКЛУЧИ ДЕКА БИЛО ПОД СИЛНО ВЛИЈАНИЕ НА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР

Швајцарската полиција ја заврши едногодишната истрага за трагичната смрт на четири члена на едно семејство, заклучувајќи дека тие планирале да умрат в ...
СИНОТ НА ПОЛСКА ПРАТЕНИЧКА СЕ САМОУБИ ОТКАКО ДРЖАВНО РАДИО ОТКРИ ДЕКА БИЛ ЖРТВА НА ПЕДОФИЛ

СИНОТ НА ПОЛСКА ПРАТЕНИЧКА СЕ САМОУБИ ОТКАКО ДРЖАВНО РАДИО ОТКРИ ДЕКА БИЛ ЖРТВА НА ПЕДОФИЛ

Право и правда (ПиС), владејачката партија во Полска, се најде на удар на критики поради смртта на 15-годишниот син на парламентарката Магдалена Филик ...
ВИСОКА ФУНКЦИОНЕРКА ВО РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА ПОЧИНА ОТКАКО ПАДНАЛА ОД 16. КАТ

ВИСОКА ФУНКЦИОНЕРКА ВО РУСКОТО МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА ПОЧИНА ОТКАКО ПАДНАЛА ОД 16. КАТ

Висока функционерка во руското министерство за одбрана почина откако паднала од 16. кат на нејзината зграда во Санкт Петербург, објавија локалните мед ...
ДВАЈЦА РУСКИ МИЛИОНЕРИ И НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО РОК ОД НЕКОЛКУ ДЕНА

ДВАЈЦА РУСКИ МИЛИОНЕРИ И НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО РОК ОД НЕКОЛКУ ДЕНА

Шпанските власти ја истражуваат мистериозната смрт на рускиот милионер Сергеј Протосења и неговото семејство, кои се пронајдени мртви во нивната вила ...
АМЕРИКАНКА ГИ ТУЖИ ИНСТАГРАМ И СНЕПЧЕТ ПОРАДИ САМОУБИСТВОТО НА 11-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

АМЕРИКАНКА ГИ ТУЖИ ИНСТАГРАМ И СНЕПЧЕТ ПОРАДИ САМОУБИСТВОТО НА 11-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

Жена од американската сојузна држава Конектикат ги тужи компаниите „Снеп“ и „Мета“, која е сопственик на Инстаграм, тврдејќи дека зависноста од нивнит ...
ТАТКО СИ ГИ ЗАДАВИЛ ТРИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ И СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

ТАТКО СИ ГИ ЗАДАВИЛ ТРИТЕ ДЕЦА ВО ЗАГРЕБ И СЕ ОБИДЕЛ ДА СЕ САМОУБИЕ

Три деца, момче и девојче близнаци и уште еден син вчера беа задавени од нивниот 56-годишен татко во нивниот стан во Загреб, по што и тој се обидел да ...
ЗА 24 ЧАСА СЕ ОБЕСИЈА МЛАДИ СОПРУЖНИЦИ ОД ШТИП И ОД АРГУЛИЦА КОИ ЖИВЕЕЛЕ ОДВОЕНО

ЗА 24 ЧАСА СЕ ОБЕСИЈА МЛАДИ СОПРУЖНИЦИ ОД ШТИП И ОД АРГУЛИЦА КОИ ЖИВЕЕЛЕ ОДВОЕНО

Сопружници од Штип и од селото Аргулица  кои живееле одвоено се обесија за 24 часа еден по друг. Вчера се обеси 25-годишниот штипјанец Т. С., а денеск ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ