Таг: Сеад Кочан

1 5 6 762 / 62 НАПИСИ
ХОРХЕ АЛИЕВ

ХОРХЕ АЛИЕВ

1 Ќути трај до 1 мај. Како и да è, до тогаш може и ќе имаме Собрание. Ако не, може и до 1 септември да почекаме. Дај да го истуркаме летото. До тогаш ...
АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

Апелациониот суд побара екстрадиција и спроведување во затворот во Шутка на Сеад Кочан, првоосомничен во случајот „Труст“ на СЈО, во пресудата објавен ...
1 5 6 762 / 62 НАПИСИ