Таг: Серена Вилијамс

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ ПРОСТИ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН И МОЖЕБИ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ ПРОСТИ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН И МОЖЕБИ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

Серена Вилијамс се прости од публиката на Отвореното првенство на САД откако изгуби од Ајла Томљановиќ во третото коло, што веројатно беше нејзиниот п ...
ХАЛЕП ИГРАШЕ КАКО ЛУДА, РЕЧЕ СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПО ТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

ХАЛЕП ИГРАШЕ КАКО ЛУДА, РЕЧЕ СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПО ТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

Симона Халеп ја освои својата прва титула на Вимблдон откако за помалку од еден час игра ја прегази Серена Вилијамс во финалето. Вилијамс, која ушт ...
СЕРЕНА ПРЕД МЕЧ ДОЗНАЛА ДЕКА УБИЕЦОТ НА НЕЈЗИНАТА ПОЛУСЕСТРА Е ПУШТЕН НА СЛОБОДА

СЕРЕНА ПРЕД МЕЧ ДОЗНАЛА ДЕКА УБИЕЦОТ НА НЕЈЗИНАТА ПОЛУСЕСТРА Е ПУШТЕН НА СЛОБОДА

Серена Вилијамс дознала дека убиецот на нејзината полусестра е пуштен на условна слобода само неколку минути пред почетокот на мечот со Џоана Конта, н ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РОЛАН ГАРОС

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РОЛАН ГАРОС

Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос непосредно пред мечот од четвртото коло против Марија Шарапова. Триесет и шестгодишната Вилијамс кажа дек ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС КАКО ЖЕНА МАЧКА СЕ ВРАТИ НА ГРЕНД СЛЕМ СЦЕНАТА ПО 16 МЕСЕЦИ

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС КАКО ЖЕНА МАЧКА СЕ ВРАТИ НА ГРЕНД СЛЕМ СЦЕНАТА ПО 16 МЕСЕЦИ

Серена Вилијамс се врати на гренд слем турнирите по 16 месеци пауза, и тоа со стил. До неодамна најдобрата светска тенисерка не само што победи во ...
СЕРЕНА СЕ ОТКАЖА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗАТОА ШТО МИСЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСВОИ

СЕРЕНА СЕ ОТКАЖА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗАТОА ШТО МИСЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСВОИ

По Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј, и Серена Вилијамс го одложи својот камбек на тениските терени, откако го откажа настапот на Отвореното првенство на Авс ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПРАВЕШЕ СВАДБА ВО ЊУ ОРЛЕАНС

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПРАВЕШЕ СВАДБА ВО ЊУ ОРЛЕАНС

Тениската супер ѕвезда Серена Вилијамс (36) се омажи со соосновачот на Редит Алексис Оханиан (34) во четвртокот вечер на приватна свадбена церемонија ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО

Серена Вилијамс планира да се врати на тениските терени во јануари, само четири месеци откако роди ќерка. Таа сака да ја брани титулата на Отвореното ...
НАСТАСЕ НЕ Е ДОБРЕДОЈДЕН НА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ РАСИСТИЧКИОТ КОМЕНТАР ЗА БЕБЕТО НА СЕРЕНА

НАСТАСЕ НЕ Е ДОБРЕДОЈДЕН НА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ РАСИСТИЧКИОТ КОМЕНТАР ЗА БЕБЕТО НА СЕРЕНА

Поранешниот романски тенисер Илие Настасе нема да добие акредитација за годинашниот Ролан Гарос, соопштија организаторите. 70-годишникот беше времено ...
ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА, А НЕМААТ ДРЖАВНА ПОМОШ

ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА, А НЕМААТ ДРЖАВНА ПОМОШ

На семејството Доневи од  Дојран викендов во струмичката болница му се роди шесто дете, здраво машко бебе, кое уште нема име. Брачната двојка Пале (36 ...
10 / 10 НАПИСИ