Таг: Северна Ирска

СИТЕ 39 ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ ВИЕТНАМЦИ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

СИТЕ 39 ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ ВИЕТНАМЦИ, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

Сите 39 луѓе кои минатата недела беа пронајдени мртви во камион во Англија биле државјани на Виетнам, објави полицијата. Жртвите беа пронајдени во ...
39-ТЕ ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ КИНЕЗИ

39-ТЕ ЛУЃЕ ПРОНАЈДЕНИ МРТВИ ВО КАМИОН ВО АНГЛИЈА БИЛЕ КИНЕЗИ

Триесет и девет луѓе кои вчера се пронајдени мртви во камион во Англија биле Кинези, се дознава од истрагата. Полицијата продолжува да го испитува ...
НОВИНАРКА УБИЕНА ВО НЕМИРИТЕ ВО СЕВЕРНА ИРСКА, ПОД ИСТРАГА ГРУПАТА НОВА ИРА

НОВИНАРКА УБИЕНА ВО НЕМИРИТЕ ВО СЕВЕРНА ИРСКА, ПОД ИСТРАГА ГРУПАТА НОВА ИРА

Полицијата во Северна Ирска соопшти дека трага по повеќе осомничени лица, по убиството на новинарка за време на синоќешните немири во градот Лондондер ...
МИ ЗДОСАДИЈА ПАРИТЕ, ЖЕНИТЕ И КОЛИТЕ, ПА СТАНАВ ПОП, ВЕЛИ ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

МИ ЗДОСАДИЈА ПАРИТЕ, ЖЕНИТЕ И КОЛИТЕ, ПА СТАНАВ ПОП, ВЕЛИ ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед откри зошто се откажа од сјајот и гламурот на Премиер лигата и стана свештеник. Филип Малрејн играше заедно с ...
ПАРИСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ГИ ОДЛИКУВАШЕ ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

ПАРИСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ГИ ОДЛИКУВАШЕ ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

Фудбалските навивачи на Ирска и Северна Ирска добија медали од париската градоначалничка Ан Идалго за примерно однесување за време на Европското првен ...
НАЈПОПУЛАРНИОТ ФУДБАЛЕР ВО ФРАНЦИЈА НЕМА ОДИГРАНО НИТУ МИНУТА

НАЈПОПУЛАРНИОТ ФУДБАЛЕР ВО ФРАНЦИЈА НЕМА ОДИГРАНО НИТУ МИНУТА

Вил Григ, фудбалерот на Северна Ирска, се стекна со култен статус на Европското првенство Франција поради хит песната во негова чест, но се уште нема ...
6 / 6 НАПИСИ