Таг: сезонски грип

1 2 10 / 16 НАПИСИ
МОЖЕ ВО ИСТО ВРЕМЕ ДА СЕ ПРИМАТ ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД И СЕЗОНСКИ ГРИП, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

МОЖЕ ВО ИСТО ВРЕМЕ ДА СЕ ПРИМАТ ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД И СЕЗОНСКИ ГРИП, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Во исто време може да се примат вакцините против ковид-19 и сезонски грип, рече министерот за здравство Венко Филипче, откако денеска почна вакцинациј ...
БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД СЕЗОНСКИ ГРИП ПОМАЛ ЗА 92.5 ОТСТО ВО СПОРЕДБА СО ЛАНИ

БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ОД СЕЗОНСКИ ГРИП ПОМАЛ ЗА 92.5 ОТСТО ВО СПОРЕДБА СО ЛАНИ

Бројот на заболени од сезонски грип за сезоната 2020/2021 е помал за 92,5% помалку во споредба со истиот период лани и 94,5% помал во однос на типична ...
СТАПКАТА НА ЗАБОЛЕНИ ОД ГРИП ПОМАЛА ЗА 73 ОТСТО ВО СПОРЕДБА СО ЛАНИ

СТАПКАТА НА ЗАБОЛЕНИ ОД ГРИП ПОМАЛА ЗА 73 ОТСТО ВО СПОРЕДБА СО ЛАНИ

Бројката на заболени од сезонски грип во сезоната 2020/2021, 433, е за 73,2 отсто помала во споредба со истиот период лани и за 86,3% помалку во однос ...
ИМАМЕ НАЈМАЛА СТАПКА НА СЕЗОНСКИ ГРИП ДОСЕГА, НЕ Е ИСКЛУЧЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ДА ИМАЛЕ И ГРИП, ВЕЛИ Д-Р ДАНИЛОВСКИ

ИМАМЕ НАЈМАЛА СТАПКА НА СЕЗОНСКИ ГРИП ДОСЕГА, НЕ Е ИСКЛУЧЕНО ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ДА ИМАЛЕ И ГРИП, ВЕЛИ Д-Р ДАНИЛОВСКИ

Може да се случи да нема врв на грипот оваа сезона, поверојатно е да имаме само благо покачување во бројот на случаи, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК епидемио ...
КОМЕРЦИЈАЛНИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ СЕЗОНСКИ ГРИП СЕ ТРОШАТ ЗА НЕКОЛКУ ЧАСА ВО ВЕЛЕС И КУМАНОВО

КОМЕРЦИЈАЛНИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ СЕЗОНСКИ ГРИП СЕ ТРОШАТ ЗА НЕКОЛКУ ЧАСА ВО ВЕЛЕС И КУМАНОВО

Голем интерес има за комерцијалната вакцина против сезонски грип во Велес и во Куманово, откако деновиве стигна најавената дополнителна пратка. Кога п ...
ТЕРМИНИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ОД СЕЗОНСКИ ГРИП ИСЧЕЗНУВААТ ЗА НЕКОЛКУ СЕКУНДИ, ФИЛИПЧЕ РЕЧЕ ОД ДЕНЕС ЌЕ ИМА ПЛУС ТЕРМИНИ

ТЕРМИНИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ОД СЕЗОНСКИ ГРИП ИСЧЕЗНУВААТ ЗА НЕКОЛКУ СЕКУНДИ, ФИЛИПЧЕ РЕЧЕ ОД ДЕНЕС ЌЕ ИМА ПЛУС ТЕРМИНИ

Расте интересот за вакцинирање од сезонски грип кај населението од Тетово, но до термин за вакцина се доаѓа многу тешко. Најголемиот притисок го имаат ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ВО КУМАНОВО БАРААТ ПОВЕЌЕ ДНЕВНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ОД СЕЗОНСКИ ГРИП

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ВО КУМАНОВО БАРААТ ПОВЕЌЕ ДНЕВНИ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ОД СЕЗОНСКИ ГРИП

Матичните лекари од Куманово бараат повеќе дневни термини за вакцина на сезонски грип, бидејќи сегашните четириесетина не се доволни за потребите на н ...
3.270 ГРАЃАНИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ПРОТИВ СЕЗОНСКИ ГРИП, 126 НЕ ДОШЛЕ НА РЕЗЕРВИРАН ТЕРМИН

3.270 ГРАЃАНИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ПРОТИВ СЕЗОНСКИ ГРИП, 126 НЕ ДОШЛЕ НА РЕЗЕРВИРАН ТЕРМИН

Три илјади и 270 граѓани изминативе 7 дена примиле бесплатна вакцина против сезонски грип во здравствените домови и општите болници низ државата. 126 ...
МАТИЧНИТЕ ЛОВАТ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП, ОД МИНИСТЕРСТВОТО ВЕЛАТ ДЕКА ИМА ЗА СИТЕ, АМА МЕНАЏИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ПРАВИ ГУЖВА

МАТИЧНИТЕ ЛОВАТ ТЕРМИНИ ЗА ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП, ОД МИНИСТЕРСТВОТО ВЕЛАТ ДЕКА ИМА ЗА СИТЕ, АМА МЕНАЏИРААТ ЗА ДА НЕ СЕ ПРАВИ ГУЖВА

Матичните лекари се под огромен притисок на своите пациенти бидејќи не можат да најдат слободен термин за вакцинирање против сезонски грип, а од Минис ...
ЌЕ СЕ НАБАВАТ ПЛУС ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ЌЕ СЕ НАБАВАТ ПЛУС ВАКЦИНИ ПРОТИВ ГРИП ЗА ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Здравствените работници во земјава за првпат ќе може бесплатно да се вакцинираат против сезонски грип во нивните матични установи, наместо да одат как ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ