Таг: шарена револуција

1 2 3 4 5 25 30 / 241 НАПИСИ
РАСТЕ БРОЈОТ НА ШАРЕНИ ПОВИКАНИ НА РАСПИТ ВО БИТОЛА

РАСТЕ БРОЈОТ НА ШАРЕНИ ПОВИКАНИ НА РАСПИТ ВО БИТОЛА

Додека низ градот во тек се предновогодишните славења и забави, во битолското обвинителство продолжуваат распитите на учесниците во Шарената револуциј ...
СУДЕЊЕТО НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ТРЕТ ПАТ ОДЛОЖЕНО

СУДЕЊЕТО НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ТРЕТ ПАТ ОДЛОЖЕНО

Основниот суд Скопје 1 денеска трет пат го одложи судењето на активистот на Шарена револуција и кандидат за пратеник на коалицијата предводена од СДСМ ...
БИТОЛСКИТЕ ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ПРЕД НОВА ГОДИНА

БИТОЛСКИТЕ ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВО ПРЕД НОВА ГОДИНА

  Предновогодишно, дел од учесниците во Шарената револуција во Битола  деновиве се повикувани да се јават на разговор во Јавното обвинителство ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ИЗЛОЖБА ВО ВАШИНГТОН

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ИЗЛОЖБА ВО ВАШИНГТОН

Фотографии од Шарената револуција се изложени во Музејот на Американскиот музиеј во Вашингтон, САД. Организатор на изложбата е Анета Георгиевска Ша ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СЕ МИЕ ОД ПОРТАТА СО ТОПЛА ВОДА ПОД ПРИТИСОК

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СЕ МИЕ ОД ПОРТАТА СО ТОПЛА ВОДА ПОД ПРИТИСОК

Боите од Шарената револуција се мијат од Порта Македонија со топла вода под притисок и со средство за отстранување боја. Веќе една недела на делови од ...
ВЕШТАЧЕЊЕ ЗА ИШАРАНАТА ФАСАДА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГО ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

ВЕШТАЧЕЊЕ ЗА ИШАРАНАТА ФАСАДА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ГО ОДЛОЖИ СУДЕЊЕТО НА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Судењето на активистот на Шарената револуција и кандидат за пратеник во коалицијата СДСМ Павле Богоевски за боење на фасадата на Министерството за кул ...
ПО БОЈАТА, ЈАЈЦАТА И ТУШИРАЊЕТО, ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НАСТРАДА И ОД ВЕТЕР

ПО БОЈАТА, ЈАЈЦАТА И ТУШИРАЊЕТО, ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НАСТРАДА И ОД ВЕТЕР

Го гаѓаа со јајца, Шарените револуционери го боеја, од Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ го капеа, вандали на него исцртаа полови органи, за на крај и ветер ...
КРИВИЧНО ГОНЕЊЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЗА МАЧЕЊЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, БАРА ОМБУДСМАНОТ

КРИВИЧНО ГОНЕЊЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЗА МАЧЕЊЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, БАРА ОМБУДСМАНОТ

Народниот правобранител Иџет Мемети до Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) поднел предлог за утврдување кривична одговорност против четворица п ...
ВАНЕ КОСТУРАНОВ КОЈ ГИ ЦРТАШЕ МАИЧКИТЕ ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ИЗЛОЖБА ВО СКОПЈЕ

ВАНЕ КОСТУРАНОВ КОЈ ГИ ЦРТАШЕ МАИЧКИТЕ ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ИЗЛОЖБА ВО СКОПЈЕ

Струмичкиот сликар Ване Костуранов и со актуелната изложба „Скршнувања“ отворена во Галеријата на МКЦ во Скопје, повторно како и многупати досега пока ...
ШАРЕНИОТ РЕВОЛУЦИОНЕР СТЕВАНОСКИ ЈА ОБВИНИ ПОЛИЦИЈАТА ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ ДОКАЗИ

ШАРЕНИОТ РЕВОЛУЦИОНЕР СТЕВАНОСКИ ЈА ОБВИНИ ПОЛИЦИЈАТА ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ ДОКАЗИ

Активистот на Шарената револуција, прилепскиот адвокат Жаре Стевановски, смета дека одредени службеници на МВР извршиле фалсификување на добар дел од ...
1 2 3 4 5 25 30 / 241 НАПИСИ