Таг: шарена револуција

1 2 3 4 25 20 / 241 НАПИСИ
НА ДУШКО МЛЕКАРОТ ЌЕ МУ СУДАТ ВО ОТСУСТВО ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

НА ДУШКО МЛЕКАРОТ ЌЕ МУ СУДАТ ВО ОТСУСТВО ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

На Душко Илиевски-Млекарот од Пелагонија ќе му се суди во отсуство за кривично дело напад врз службено лице при вршење на работа од безбедноста, за ко ...
ШАРЕНИТЕ СТАНАА СВЕТСКИ ИКОНИ НА ГРАЃАНСКИОТ ОТПОР

ШАРЕНИТЕ СТАНАА СВЕТСКИ ИКОНИ НА ГРАЃАНСКИОТ ОТПОР

Скопската активистка Јасмина Голубовска, чиј гест на антивладините протести на 5 мај, 2015 во Скопје го обиколи светот, е вброена меѓу фотографиите на ...
ЕДНА ГОДИНА ОД ПОЧЕТОКОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, САМО ДВЕ ОД БАРАЊАТА ЦЕЛОСНО СЕ ИСПОЛНЕТИ

ЕДНА ГОДИНА ОД ПОЧЕТОКОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА, САМО ДВЕ ОД БАРАЊАТА ЦЕЛОСНО СЕ ИСПОЛНЕТИ

Шарената револуција почна како реакција на одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да аболицира 56 политичари и нивни соработници на 12 април минатата ...
ПОЛИЦИЈАТА СЕ ОДНЕСУВАЛА НЕЧОВЕЧКИ КОН ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, НИЕДЕН ПОЛИЦАЕЦ НЕ Е КАЗНЕТ

ПОЛИЦИЈАТА СЕ ОДНЕСУВАЛА НЕЧОВЕЧКИ КОН ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, НИЕДЕН ПОЛИЦАЕЦ НЕ Е КАЗНЕТ

Полицијата се однесувала нечовечки и понижувачки кон протестите од Шарената револуција, но ниту еден полициски службеник не е казнет за тоа, се вели в ...
КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

КОРУПЦИЈА НАСЕКАДЕ, ПРАВДА НИКАДЕ, ИЗВЕШТАЈ НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

Американскиот Стејт департмент забележа сеприсутна корупција, ограничување на слободата на медиумите, мешање во судската власт, попречување на работат ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

  Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски бил член на Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ), тврди Горан Стаменковски ...
ВТОРА ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ШАРЕНИОТ РЕВОЛУЦИОНЕР СТЕВАНОСКИ ЗА ГРАФИТОТ „ЧЕ СИ ЛЕЖИТЕ“

ВТОРА ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ШАРЕНИОТ РЕВОЛУЦИОНЕР СТЕВАНОСКИ ЗА ГРАФИТОТ „ЧЕ СИ ЛЕЖИТЕ“

Основниот суд во Прилеп денеска ја донесе втората ослободителна пресуда за најистакнатиот активист од градот, Жарко Стеваноски, кој прилепската полици ...
АДВОКАТОТ СТЕВАНОСКИ СО КРИВИЧНА ЗА ДИРЕКТОР ЗА КЛЕВЕТИ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

АДВОКАТОТ СТЕВАНОСКИ СО КРИВИЧНА ЗА ДИРЕКТОР ЗА КЛЕВЕТИ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Најистакнатиот активист на Шарената револуција од Прилеп, адвокатот Жарко Стеваноски, поднесе кривична пријава против директорот на ЈП за просторно и ...
МАРИГЛЕН ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ЗА ДЕМОЛИРАЊЕТО НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ

МАРИГЛЕН ДЕМИРИ ОД ЛЕВИЦА СЕ ИЗЈАСНИ ЗА НЕВИН ЗА ДЕМОЛИРАЊЕТО НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ

На Мариглен Демири од Левица се изјасни за невин на денешното рочиште против него во Основниот суд Скопје 1, на кое му беше прочитано обвинението дека ...
НОВИ ДВЕ ПРИЈАВИ ОД МВР ЗА ПРИЛЕПСКИОТ АКТИВИСТ СТЕВАНОСКИ ЗА  ГРАФИТОТ „ЧЕ СИ ЛЕЖИТЕ“

НОВИ ДВЕ ПРИЈАВИ ОД МВР ЗА ПРИЛЕПСКИОТ АКТИВИСТ СТЕВАНОСКИ ЗА ГРАФИТОТ „ЧЕ СИ ЛЕЖИТЕ“

Прилепската полиција поднела две нови прекршочни пријави против граѓанскиот активист Жарко Стеваноски, кој се товари затоа што за време на протестите ...
1 2 3 4 25 20 / 241 НАПИСИ