Таг: шестмесечен извештај

КАТИЦА ИМА УШТЕ 100.000 НОВИ СНИМКИ

КАТИЦА ИМА УШТЕ 100.000 НОВИ СНИМКИ

Во најновиот шестмесечен извештај што попладнево го објави Специјалното јавно обвинителство пишува дека во предистражна постапка запленило нови сто ил ...
СЈО АНАЛИЗИРА НОВИ 95.000 АУДИО ФАЈЛОВИ НАЈДЕНИ КАЈ ЧАУШ И УШТЕ ЕДНО ЛИЦЕ

СЈО АНАЛИЗИРА НОВИ 95.000 АУДИО ФАЈЛОВИ НАЈДЕНИ КАЈ ЧАУШ И УШТЕ ЕДНО ЛИЦЕ

Специјалното јавно обвинителство анализира повеќе од 80.000 аудио фајлови од незаконско следење на комуникациите, преземени од предметот на Основното ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ДЕНЕСКА СО НОВ ИЗВЕШТАЈ ЗА СЈО,  ПОВТОРНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАТЕНИЦИТЕ

КАТИЦА ЈАНЕВА ДЕНЕСКА СО НОВ ИЗВЕШТАЈ ЗА СЈО, ПОВТОРНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАТЕНИЦИТЕ

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која поради длабоката политичка криза, од формирањето на СJO успеа само делумно во Собранието да образложи еде ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СКРИЛО ХАРД ДИСК СО ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА ЗАЕВ ВО „ПУЧ“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СКРИЛО ХАРД ДИСК СО ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ НА ЗАЕВ ВО „ПУЧ“

Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева објави дека од Обвинителството на Марко Зврлевски добило хард диск со снимени десетици илјади разгов ...
ИТАЛИЈА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ВИСОКИОТ БРОЈ НА ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ Е ПОСЛЕДИЦА НА НЕБРЕЖНОСТ

ИТАЛИЈА ИСТРАЖУВА ДАЛИ ВИСОКИОТ БРОЈ НА ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ Е ПОСЛЕДИЦА НА НЕБРЕЖНОСТ

Булдожери денеска ги расчистуваа опасните остатоци од срушените објекти во уништеното италијанско гратче Аматриче во силниот земјотрес, додека истражи ...
5 / 5 НАПИСИ