Таг: ширење

ДА СЕ СТАВАТ ВОН УПОТРЕБА АПАРАТИТЕ ЗА КАФЕ И ВОДА, ВЕЛАТ ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА

ДА СЕ СТАВАТ ВОН УПОТРЕБА АПАРАТИТЕ ЗА КАФЕ И ВОДА, ВЕЛАТ ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА

Од Агенцијата за храна и ветерина бараат апаратите за кафе кои се поставени на јавна површина да се стават вон употреба, а фирмите да не користат апар ...
КРИВИЧНА ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ НАМЕСТО ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, ОДЕЛ НА РАБОТА, СЕ ГЛЕДАЛ СО РОДНИНИ И ПРИЈАТЕЛИ И ЗАРАЗИЛ ПОВЕЌЕ ЛИЦА

КРИВИЧНА ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ НАМЕСТО ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, ОДЕЛ НА РАБОТА, СЕ ГЛЕДАЛ СО РОДНИНИ И ПРИЈАТЕЛИ И ЗАРАЗИЛ ПОВЕЌЕ ЛИЦА

Министерството за внатрешни работи ќе поднесе кривична пријава против едно лице бидејќи не ја почитувало мерката за самоизолација и со КОВИД-19 зарази ...
ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 6 ЧАСОТ

ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 6 ЧАСОТ

Од утре (22 март) се воведува полициски час во земјавата, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со оваа мерка која вечерва била усвоена на вл ...
КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ  ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Парична казна или казна затвор до една година, се предвидува според членот 206 од Кривичен законик за граѓаните кои нема да ги почитуваат препораките ...
4 / 4 НАПИСИ