Таг: Шкендија

СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОДИГНА ГОЛОВИТЕ ПО РЕАКЦИЈАТА НА МУРИЊО, ИАКО ВЕЛАТ НЕ МОРАЛЕ

СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОДИГНА ГОЛОВИТЕ ПО РЕАКЦИЈАТА НА МУРИЊО, ИАКО ВЕЛАТ НЕ МОРАЛЕ

АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор (АДСДП), кое стопанисува со Националната арена „Тодор Проески“, вели дека се неосновани тв ...
ИШАРАН СПОМЕНИКОТ НА РЕВОЛУЦИЈАТА ВО ТЕТОВО, ПОЛИЦИЈАТА НЕ РЕАГИРА ОТИ НИКОЈ НЕ ПРИЈАВИЛ

ИШАРАН СПОМЕНИКОТ НА РЕВОЛУЦИЈАТА ВО ТЕТОВО, ПОЛИЦИЈАТА НЕ РЕАГИРА ОТИ НИКОЈ НЕ ПРИЈАВИЛ

На Споменикот на Револуцијата кој се наоѓа во центарот на Тетово со спреј се испишани графити и пароли за фудбалскиот клуб Шкендија, голема Албанија и ...
МИЛАН БЕЗ МОНТОЛИВО НА РЕВАНШОТ СО ШКЕНДИЈА

МИЛАН БЕЗ МОНТОЛИВО НА РЕВАНШОТ СО ШКЕНДИЈА

Седумкратниот европски првак Милан пристигнува без искусниот италијански репрезентативец Рикардо Монтоливо во Скопје, каде што в четврток (20.45 ч.) г ...
ВАРДАР ПРОТИВ ФЕНЕРБАХЧЕ, ШКЕНДИЈА ПРОТИВ МИЛАН ВО ПЛЕЈОФОТ НА ЛИГА ЕВРОПА

ВАРДАР ПРОТИВ ФЕНЕРБАХЧЕ, ШКЕНДИЈА ПРОТИВ МИЛАН ВО ПЛЕЈОФОТ НА ЛИГА ЕВРОПА

Двата македонските претставници во плејофот на Лига Европа пред малку ги добија противниците на ждрепката што се одржа во седиштето на УЕФА во Нион. В ...
ШКЕНДИЈА НЕ УСПЕА ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ЛИГА ЕВРОПА ПО УБЕДЛИВИОТ ПОРАЗ ОД ГЕНТ

ШКЕНДИЈА НЕ УСПЕА ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ЛИГА ЕВРОПА ПО УБЕДЛИВИОТ ПОРАЗ ОД ГЕНТ

Шкендија не успеа да се квалификува во фазата на групи на Лига Европа по поразот од Гент во вечерашниот реванш од плејофот на „Филип Втори“ со 4:0. Те ...
5 / 5 НАПИСИ