Таг: штети

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ПАДНА ПЛАФОН ВО СОБА ОД СИЛНИОТ ДОЖД И ГРАДОТ ВО СИРИЧИНО, ОГРОМНИ ШТЕТИ НА КУЌИТЕ И ПОСЕВИТЕ ВО ФАЛИШЕ И ТЕТОВО

ПАДНА ПЛАФОН ВО СОБА ОД СИЛНИОТ ДОЖД И ГРАДОТ ВО СИРИЧИНО, ОГРОМНИ ШТЕТИ НА КУЌИТЕ И ПОСЕВИТЕ ВО ФАЛИШЕ И ТЕТОВО

Во дворот на Аце Трпчески од тетовското село Сиричино има педесетина сантиметри натрупан град, кој ни денешното топло време не можеше да го стопи. На ...
ДЕСЕТИЦИ ТОРНАДА ПОМИНАА НИЗ ЦЕНТРАЛНИОТ ДЕЛ НА САД, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ

ДЕСЕТИЦИ ТОРНАДА ПОМИНАА НИЗ ЦЕНТРАЛНИОТ ДЕЛ НА САД, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ

Најмалку пет луѓе загинаа, вклучувајќи четиримесечно бебе, откако десетици торнада помина низ централниот дел на САД, предизвикувајќи сериозни штети. ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,4 СТЕПЕНИ СПОРЕД РИХТЕР ЈА ПОГОДИ ЦРНА ГОРА, СЕ ПОЧУВСТВУВА И ВО МАКЕДОНИЈА, НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ШТЕТИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 5,4 СТЕПЕНИ СПОРЕД РИХТЕР ЈА ПОГОДИ ЦРНА ГОРА, СЕ ПОЧУВСТВУВА И ВО МАКЕДОНИЈА, НЕМА ИНФОРМАЦИИ ЗА ШТЕТИ

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтерова скала ја погоди Црна Гора утрово во четири часот и шест минути, а тресењето се почувствува и во Ма ...
ЦРВЕН КРСТ ОТВОРИ СМЕТКИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЛИБИЈА И БРОЈОТ 143-400 ЗА ДОНАЦИИ

ЦРВЕН КРСТ ОТВОРИ СМЕТКИ ЗА ПОМОШ НА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЛИБИЈА И БРОЈОТ 143-400 ЗА ДОНАЦИИ

Црвениот крст почна да собира донации за помош на настраданото население во Либија. Сите заинтересирани правни субјекти и граѓани можат да донираат по ...
НАД 100 АКТИВНИ ПОЖАРИ ВО ГРЦИЈА, ДОСЕГА ИЗГОРЕА 77.000 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА

НАД 100 АКТИВНИ ПОЖАРИ ВО ГРЦИЈА, ДОСЕГА ИЗГОРЕА 77.000 ХЕКТАРИ ЗЕМЈА

Стотици пожарникари продолжуваат да се борат со пожари во североисточна Грција, Атика, соседната регионална единица Беотија и островот Андрос. Спор ...
30.000 ЕВРА ПОМОШ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА САНИРАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

30.000 ЕВРА ПОМОШ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА САНИРАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

Повеќе од 30.000 евра се собрани за санирање на штетите од невремето во Словенија од Друштвото на словенечки и македонски стопанственици. Голем дел о ...
И СРБИЈА ЈА ЗАФАТИ СИЛНО НЕВРЕМЕ, ЗАТВОРЕН БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ

И СРБИЈА ЈА ЗАФАТИ СИЛНО НЕВРЕМЕ, ЗАТВОРЕН БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ

По Словенија и Хрватска, силното невреме вечерва пристигна и во Србија, кое доведе и до привремено затворање на белградскиот аеродром „Никола Тесла“. ...
ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОДБИВААТ ДА ГИ ОСИГУРААТ РОДОТ И ДОБИТОКОТ ЗАШТО СÈ УШТЕ НЕ ИМ Е ИСПЛАТЕНА ЛАНСКАТА ОСИГУРИТЕЛНА СУБВЕНЦИЈА ОД 60 ОТСТО

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОДБИВААТ ДА ГИ ОСИГУРААТ РОДОТ И ДОБИТОКОТ ЗАШТО СÈ УШТЕ НЕ ИМ Е ИСПЛАТЕНА ЛАНСКАТА ОСИГУРИТЕЛНА СУБВЕНЦИЈА ОД 60 ОТСТО

За разлика од лани кога биле склучени 3.850 договори за осигурување на посеви, плодови и добиток, годинава, според Агенцијата за супервизија на осигур ...
ЗА 20 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“ ИСПЛАТИЛА 4,8 МИЛИЈАРДИ ДЕНАРИ ЗА ШТЕТИ

ЗА 20 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ „ЕУРОЛИНК ОСИГУРУВАЊЕ“ ИСПЛАТИЛА 4,8 МИЛИЈАРДИ ДЕНАРИ ЗА ШТЕТИ

Над 4,8 милијарди денари во штети на граѓаните и на компаниите има исплатено „Еуролинк осигурување“ за 20 години постоење, објави компанијата на одбел ...
ТУРИСТИЧКИТЕ РАБОТНИЦИ ОЧЕКУВААТ ШТЕТИ ПОРАДИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

ТУРИСТИЧКИТЕ РАБОТНИЦИ ОЧЕКУВААТ ШТЕТИ ПОРАДИ ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Војната во Украина ќе ја продлабочи глобалната економска и енергетска криза, а како последица на тоа туризмот ќе претрпи огромни штети, сметаат турист ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ