Таг: штрајк

1 2 3 4 10 20 / 97 НАПИСИ
АКО ДО ПЕТОК НЕ ИМ СЕ ПРИФАТИ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР, МАТИЧАРИТЕ ЌЕ ГО РАДИКАЛИЗИРААТ ШТРАЈКОТ

АКО ДО ПЕТОК НЕ ИМ СЕ ПРИФАТИ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР, МАТИЧАРИТЕ ЌЕ ГО РАДИКАЛИЗИРААТ ШТРАЈКОТ

Доколку Министерството за финансии до петок позитивно не одговори на поднесената верзија на колективниот договор, Независниот синдикат на Управата за ...
ВЛАДАТА И СОНК ДОГОВОРИЈА ЗА 15 ОТСТО ПОВИСОКИ ПЛАТИ, КОВАЧЕВСКИ АПЕЛИРА НАСТАВНИЦИТЕ ДА ЈА ПРИФАТАТ ПОНУДАТА

ВЛАДАТА И СОНК ДОГОВОРИЈА ЗА 15 ОТСТО ПОВИСОКИ ПЛАТИ, КОВАЧЕВСКИ АПЕЛИРА НАСТАВНИЦИТЕ ДА ЈА ПРИФАТАТ ПОНУДАТА

За 15 отсто зголемување на платите во образованието и детската заштита од септември, договорија претставниците на Синдикатот на образованието, науката ...
ПРАШАЊАТА ЗА ЕКСТЕРНОТО ЌЕ БИДАТ ОД МАТЕРИЈАЛОТ ДО МАРТ ПОРАДИ ШТРАЈКОТ НА НАСТАВНИЦИТЕ

ПРАШАЊАТА ЗА ЕКСТЕРНОТО ЌЕ БИДАТ ОД МАТЕРИЈАЛОТ ДО МАРТ ПОРАДИ ШТРАЈКОТ НА НАСТАВНИЦИТЕ

Премиерот Димитар Ковачевски и средношколците се договорија прашањата за екстерните испити годинава да го опфаќаат материјалот заклучно со март со што ...
ШКАРТ БРАКЧИЊА

ШКАРТ БРАКЧИЊА

Која приватна компанија може да издржи производство на 20.000 шкарт производи? ...
ПРОТЕСТОТ НА НАСТАВНИЦИТЕ ПРЕД СОНК НЕ ДОЛИКУВА НА ПРОСВЕТНИ РАБОТНИЦИ, РЕЧЕ НЕДЕЛКОВ

ПРОТЕСТОТ НА НАСТАВНИЦИТЕ ПРЕД СОНК НЕ ДОЛИКУВА НА ПРОСВЕТНИ РАБОТНИЦИ, РЕЧЕ НЕДЕЛКОВ

Претседателот на Синдикатот на образованието, науката и културата (СОНК) Јаким Неделков вели дека протестите на наставниците имаат за цел да го разбиј ...
ПРЕКИНАТ ШТРАЈКОТ ВО УЧИЛИШТАТА, СПОРОТ СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ СЕ РЕШАВА СО ПОМИРУВАЊЕ

ПРЕКИНАТ ШТРАЈКОТ ВО УЧИЛИШТАТА, СПОРОТ СО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЌЕ СЕ РЕШАВА СО ПОМИРУВАЊЕ

Претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) Јаким Неделков попладнево кажа дека го ставаат во мирување штрајкот во училиштата. ...
ШТИПСКОТО МАТИЧНО БАРА ПОВИСОКИ ПЛАТИ, НО ПРИОРИТЕТ СЕ НОВИ ВРАБОТУВАЊА ОТИ ИМА САМО ДВАЈЦА МАТИЧАРИ ЗА ЦЕЛИОТ ИСТОЧЕН РЕГИОН

ШТИПСКОТО МАТИЧНО БАРА ПОВИСОКИ ПЛАТИ, НО ПРИОРИТЕТ СЕ НОВИ ВРАБОТУВАЊА ОТИ ИМА САМО ДВАЈЦА МАТИЧАРИ ЗА ЦЕЛИОТ ИСТОЧЕН РЕГИОН

Штипското Матично оваа недела исто така е во штрајк и не издава никакви изводи, освен документи на лица неопходни за лечење во странство за што странк ...
МЛАДЕНЦИТЕ КОИ ИМААТ ЗАКАЖАНО ВЕНЧАВКА НЕ ГИ ВРАЌАМЕ, ВЕЛАТ ОД УПРАВАТА ЗА ВОДЕЊЕ МАТИЧНИ КНИГИ КОИ ОД ДЕНЕС ШТРАЈКУВААТ

МЛАДЕНЦИТЕ КОИ ИМААТ ЗАКАЖАНО ВЕНЧАВКА НЕ ГИ ВРАЌАМЕ, ВЕЛАТ ОД УПРАВАТА ЗА ВОДЕЊЕ МАТИЧНИ КНИГИ КОИ ОД ДЕНЕС ШТРАЈКУВААТ

Вработените во Управата за водење на матични книги низ земјава од денеска штрајкуваат. Не работат шалтерите за издавање извод од матичната книга на ро ...
ДИРЕКТОРИТЕ НА УЧИЛИШТАТА ДА ОРГАНИЗИРААТ НАСТАВА ОТИ ЌЕ ОДГОВАРААТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ШАЌИРИ

ДИРЕКТОРИТЕ НА УЧИЛИШТАТА ДА ОРГАНИЗИРААТ НАСТАВА ОТИ ЌЕ ОДГОВАРААТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ШАЌИРИ

Министерот за образование Јетон Шаќири ги повика директорите на училиштата утре (среда) да организираат настава, оти во спротивно ќе одговараат. Откак ...
НАСТАВНИЦИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ СО ШТРАЈК, ГРАДИНКИТЕ ОД УТРЕ ЌЕ РАБОТАТ

НАСТАВНИЦИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ СО ШТРАЈК, ГРАДИНКИТЕ ОД УТРЕ ЌЕ РАБОТАТ

Основните и средните училишта и утре нема да работат. Наставниците продолжуваат со штрајкот бидејќи не им е прифатлива понудата на Владата за зголемув ...
1 2 3 4 10 20 / 97 НАПИСИ