Таг: Шумска полиција

ФАТЕНА ГРУПА ОД 20-ИНА ДРВОКРАДЦИ НА ПЛАНИНАТА МУКОС, НЕЛЕГАЛНО ИСЕКЛЕ ДЕСЕТ КУБИЦИ ДРВЈА

ФАТЕНА ГРУПА ОД 20-ИНА ДРВОКРАДЦИ НА ПЛАНИНАТА МУКОС, НЕЛЕГАЛНО ИСЕКЛЕ ДЕСЕТ КУБИЦИ ДРВЈА

Во акција на планината Мукос, на стариот пат Велес-Прилеп преку Јасеново и Извор, шумската полиција вчера фатила дваесетина жители на Прилеп како неле ...
ДИВИ КОПАЧИ ГО УНИШТИЛЕ ВОДОПАДОТ ВО ДЛАБОЧИЦА, 10 ДЕНА КОПАЛЕ НЕПРЕЧЕНО

ДИВИ КОПАЧИ ГО УНИШТИЛЕ ВОДОПАДОТ ВО ДЛАБОЧИЦА, 10 ДЕНА КОПАЛЕ НЕПРЕЧЕНО

Диви копачи го уништиле водопадот во селото Длабочица, Општина Старо Нагоричане, еден од најживописните и најзелени предели во Североисточниот Регион. ...
МУ ЈА СКРШИЛЕ ГЛАВАТА ОТИ ПРИЈАВИЛ ДРВОКРАДЦИ ВО СТРУМИЧКА ВАРВАРИЦА

МУ ЈА СКРШИЛЕ ГЛАВАТА ОТИ ПРИЈАВИЛ ДРВОКРАДЦИ ВО СТРУМИЧКА ВАРВАРИЦА

70-годишниот Јосе Петров од струмичкото село Градашорци едвај останал жив по нападот од непознати сторители бидејќи пријавил нелегална сеча на огревно ...
ДРВОКРАДЕЦ СО ПРИКОЛКА ПОЛНА ДРВА ГО ПРЕГАЗИЛ БИТОЛСКИОТ КОМАНДИР НА ШУМСКАТА ПОЛИЦИЈА

ДРВОКРАДЕЦ СО ПРИКОЛКА ПОЛНА ДРВА ГО ПРЕГАЗИЛ БИТОЛСКИОТ КОМАНДИР НА ШУМСКАТА ПОЛИЦИЈА

  Вистинска драма се случила претпладнево во местото викано Избишки Долишта кај Ресен при акција на шумски полицајци да спречат нелегална сеча ...
БИТКАТА КАЈ ХАНИОТИ

БИТКАТА КАЈ ХАНИОТИ

1 Се сеќавам дека во 2003 година СДСМ ни организираше една бедна 100-годишнина од Илинденското востание. Две знамиња забодени во земјата на Мечкин Кам ...
5 / 5 НАПИСИ