Таг: Симоне Филипини

НЕ ИМ ГИ ОСВОИЈА СРЦАТА, ГИ СТИСНАА ЗА МАДИЊАТА, НАПИША ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА ФИЛИПИНИ

НЕ ИМ ГИ ОСВОИЈА СРЦАТА, ГИ СТИСНАА ЗА МАДИЊАТА, НАПИША ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА ФИЛИПИНИ

Поранешната холандска амбасадорка Симоне Филипини се сомнева дека македонскиот претседател Ѓорге Иванов го омекнал ставот за мандатот за состав на вла ...
СО ДВА ЧАТАЛА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УДРИ ПО СОБРАНИЕТО ПА СЕ РАСТУРИ

СО ДВА ЧАТАЛА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УДРИ ПО СОБРАНИЕТО ПА СЕ РАСТУРИ

Со два чатала истовремено се шараше Собранието. Шарените револуционери, откако ги слушнаа вечерашните говори од организаторите, распалија со нова боја ...
СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Слобода за Здравко и Владимир со транспаренти и со скандирање на нивните имиња бараа вечерва демонстрантите пред Министерството за правда. Судот вчера ...
ЕДИНИЦАТА ЗА БОЕЊЕ АНТИКА СЕ ЧАТАЛИ ПРЕД ВЛАДА

ЕДИНИЦАТА ЗА БОЕЊЕ АНТИКА СЕ ЧАТАЛИ ПРЕД ВЛАДА

Единица за боење антика и чаталење се докажува пред Влада. Со големиот чатал се бојат оние делови кои што останале недопрени претходните денови. Де ...
ШАРЕНИТЕ ТРГНАА КОН ВЛАДА

ШАРЕНИТЕ ТРГНАА КОН ВЛАДА

Шарената револуција тргна кон Влада. Демонстрантите на зборното место, пред СЈО, ги изненади поранешната амбасадорка на Холандија во Македонија, Симон ...
ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА СО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО

ПОРАНЕШНАТА ХОЛАНДСКА АМБАСАДОРКА СО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО

Поранешната амбасадорка на Холандија во Македонија, Симоне Филипини, дојде пред Сецијалното јавно обвинителство (СЈО) да им даде поддршка на антивлади ...
6 / 6 НАПИСИ