Таг: „Синеплекс“

„ДОМАЌИНСТВО ЗА ПОЧЕТНИЦИ“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ ОД УТРЕ ИГРА ВО СКОПСКОТО КИНО СИНЕПЛЕКС

„ДОМАЌИНСТВО ЗА ПОЧЕТНИЦИ“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ ОД УТРЕ ИГРА ВО СКОПСКОТО КИНО СИНЕПЛЕКС

Од утре (12 октомври) во скопското кино Синеплекс, ќе почне да игра македонскиот филм „Домаќинство за почетници“ во режија и по сценарио на Горан Стол ...
„М“ НА ВАРДАН ТОЗИЈА ОД ДЕНЕСКА ИГРА ВО СИНЕПЛЕКС ВО СКОПЈЕ, ОД УТРЕ И НИЗ МАКЕДОНИЈА

„М“ НА ВАРДАН ТОЗИЈА ОД ДЕНЕСКА ИГРА ВО СИНЕПЛЕКС ВО СКОПЈЕ, ОД УТРЕ И НИЗ МАКЕДОНИЈА

„М“, вториот филм на Вардан Тозија, од денеска игра во скопското кино Синеплекс во Скопје, а од утре ќе игра и во други градови низ земјава. Премиерат ...
ФИЛМОТ „М“ НА ВАРДАН ТОЗИЈА ОД 5 ОКТОМВРИ ЌЕ ИГРА ВО КИНОТО СИНЕПЛЕКС ВО СКОПЈЕ

ФИЛМОТ „М“ НА ВАРДАН ТОЗИЈА ОД 5 ОКТОМВРИ ЌЕ ИГРА ВО КИНОТО СИНЕПЛЕКС ВО СКОПЈЕ

Новиот филм на режисерот Вардан Тозија „М“ , од 5 октомври ќе игра во скопското кино Синеплекс во Скопје, објави продукцијата „Фокус покус“. Премиерат ...
НОВИОТ БОНД ФИЛМ ОД УТРЕ ВО СКОПСКИТЕ КИНА, ДОСЕГА ЗАРАБОТИ 119 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВО 54 ЗЕМЈИ

НОВИОТ БОНД ФИЛМ ОД УТРЕ ВО СКОПСКИТЕ КИНА, ДОСЕГА ЗАРАБОТИ 119 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВО 54 ЗЕМЈИ

Новиот филм за Џејмс Бонд „Не е време за умирање“, 25. по ред,  од утре игра во скопските кина Милениум и Синеплекс. Светската премиера беше на 28 ...
СКОПСКИТЕ КИНА СИНЕПЛЕКС, МИЛЕНУМ И КИНОТЕКАТА ГИ ОТКАЖАА ПРОЕКЦИИТЕ

СКОПСКИТЕ КИНА СИНЕПЛЕКС, МИЛЕНУМ И КИНОТЕКАТА ГИ ОТКАЖАА ПРОЕКЦИИТЕ

Киното Синеплекс ќе се затвори, следејќи ја ситуацијата според препораките на Владата, објавија од синџирот кина во скопскиот „Сити мол“. Од киното ве ...
„ВРБА“ НЕ Е НИ ЖЕНСКИ НИ МАШКИ ФИЛМ, ТУКУ Е ЗА ЛУЃЕ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ МАНЧЕВСКИ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА

„ВРБА“ НЕ Е НИ ЖЕНСКИ НИ МАШКИ ФИЛМ, ТУКУ Е ЗА ЛУЃЕ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ МАНЧЕВСКИ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА

„Имаме голема трема и страв ни е за македонската премиера на 'Врба'“, рекоа актерките Наталија Теодосиева и Сара Климоска на денешната прес-конференци ...
ПРЕМИЕРА НА „НЕЗАБОРАВНА ПРОЛЕТ ВО ЗАБОРАВЕНО СЕЛО“, ДЕБИТАНСКИОТ ФИЛМ НА КУШТРИМ БЕКТЕШИ

ПРЕМИЕРА НА „НЕЗАБОРАВНА ПРОЛЕТ ВО ЗАБОРАВЕНО СЕЛО“, ДЕБИТАНСКИОТ ФИЛМ НА КУШТРИМ БЕКТЕШИ

Филмот „Незаборавна пролет во заборавено село“ по сценарио и режија на Куштрим Бектеши, премиерно ќе се прикаже вечерва во 19,30 часот во киното Синеп ...
„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО Ѝ Е ПЕТРУНИЈА“ НА МИТЕВСКА ОД ВЕЧЕРВА ИГРА ВО СИНЕПЛЕКС, ОД УТРЕ И ВО МИЛЕНИУМ

„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО Ѝ Е ПЕТРУНИЈА“ НА МИТЕВСКА ОД ВЕЧЕРВА ИГРА ВО СИНЕПЛЕКС, ОД УТРЕ И ВО МИЛЕНИУМ

Вечерва во 20 часот во киното Синеплекс е претпремиерата на „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска, а премиерата е утревечер в ...
ПРЕМИЕРА НА МАКЕДОНСКО-КОСОВСКИОТ ФИЛМ „ВРАЌАЊЕ“ СО ВНУКАТА НА ДЕПАРДЈЕ ВО СИНЕПЛЕКС

ПРЕМИЕРА НА МАКЕДОНСКО-КОСОВСКИОТ ФИЛМ „ВРАЌАЊЕ“ СО ВНУКАТА НА ДЕПАРДЈЕ ВО СИНЕПЛЕКС

Македонско-косовската копродукција „Враќање“ во режија на Кастриот Абдули утре во 20 часот ќе има македонска и светска премиера во киното Синеплекс во ...
ФИЛМОТ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ИНСПИРИРАН ОД СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ОД ПЕТОК В КИНО

ФИЛМОТ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ИНСПИРИРАН ОД СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ОД ПЕТОК В КИНО

Филмот „Кога денот немаше име“ на режисерката Теона Стругар Митевска ќе има официјална премиера в четврток (12 октомври), во 20 часот во скопското кин ...
10 / 10 НАПИСИ