Таг: „Синофарм“

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ПОЧНА УНИШТУВАЊЕТО НА 267.000 ДОЗИ ВАКЦИНИ ЗА КОВИД СО ПОМИНАТ РОК НА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“

ПОЧНА УНИШТУВАЊЕТО НА 267.000 ДОЗИ ВАКЦИНИ ЗА КОВИД СО ПОМИНАТ РОК НА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“

Денеска на депонијата „Дрисла“ се уништени 67 илјади дози вакцини на „Фајзер“, „АстраЗенека“ и помал дел на „Синофарм“, со изминат рок на употреба, со ...
СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД СО „СИНОФАРМ“ И „СИНОВАК“ ТРЕТА ДОЗА ДА ПРИМАТ 3 МЕСЕЦИ ПО РЕВАКЦИНАЦИЈАТА, ОДЛУЧИ НАЦИОНАЛНИОТ КОМИТЕТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД СО „СИНОФАРМ“ И „СИНОВАК“ ТРЕТА ДОЗА ДА ПРИМАТ 3 МЕСЕЦИ ПО РЕВАКЦИНАЦИЈАТА, ОДЛУЧИ НАЦИОНАЛНИОТ КОМИТЕТ ЗА ИМУНИЗАЦИЈА

Сите кои се вакцинирани и ревакцинирани против ковид-19 со вакцините на „Синовак“ и „Синофарм“, трета доза вакцина може да примаат после изминати три ...
ВО ВЕЛЕС ПОЧНА МАСОВНА КОВИД ВАКЦИНАЦИЈА, ЗА РЕВАКЦИНА ТРЕБА ДА СЕ ОДИ ВО ГРАДОВИТЕ КАДЕ Е ПРИМЕНА ПРВАТА ДОЗА

ВО ВЕЛЕС ПОЧНА МАСОВНА КОВИД ВАКЦИНАЦИЈА, ЗА РЕВАКЦИНА ТРЕБА ДА СЕ ОДИ ВО ГРАДОВИТЕ КАДЕ Е ПРИМЕНА ПРВАТА ДОЗА

Во спортската сала на средното училиште „Коле Неделковски“ во Велес  од денес се врши масовна вакцинација на населението за заштита од ковид-19. Пункт ...
ВО КУМАНОВО СЕ ПОТРОШИЈА ВАКЦИНИТЕ, ГРАЃАНИТЕ ЧЕСТО ДОАЃААТ И БЕЗ ДА СЕ ПРИЈАВАТ

ВО КУМАНОВО СЕ ПОТРОШИЈА ВАКЦИНИТЕ, ГРАЃАНИТЕ ЧЕСТО ДОАЃААТ И БЕЗ ДА СЕ ПРИЈАВАТ

Во регионалниот пункт во спортската сала „Перо Наков“ во Куманово до денеска се вакцинирани 13.800 граѓани од општините Куманово, Липково, Старо Нагор ...
АВСТРИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА РУСКИТЕ И КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19

АВСТРИЈА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНАВА РУСКИТЕ И КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19

Австрија ќе ги признава само ковид вакцините одобрени од Европската агенција за лекови (ЕМА) при влез во земјата, соопшти тамошното министерство за зд ...
СИТЕ НАД 40 ГОДИНИ КОИ ДО 30 АПРИЛ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО СКОПЈЕ ДОБИЈА ТЕРМИН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

СИТЕ НАД 40 ГОДИНИ КОИ ДО 30 АПРИЛ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО СКОПЈЕ ДОБИЈА ТЕРМИН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Сите граѓани и граѓанки од Скопје кои до 30 април се пријавиле за вакцинација против ковид-19 на сајтот vakcinacija.mk добиле термин, соопшти министер ...
СТИГНАА УШТЕ 100.000 ВАКЦИНИ „СИНОФАРМ“, ПРЕДНОСТ ЌЕ ИМААТ ПОСТАРИТЕ, МЛАДИТЕ ЌЕ ПОЧЕКААТ

СТИГНАА УШТЕ 100.000 ВАКЦИНИ „СИНОФАРМ“, ПРЕДНОСТ ЌЕ ИМААТ ПОСТАРИТЕ, МЛАДИТЕ ЌЕ ПОЧЕКААТ

Утрово во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје стигнаа уште 100.000 вакцини „Синофарм“, донација од кинеското Министерство за одбрана. Синоќа на М ...
СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНИРАНИ 150.000 ЛИЦА ПРОТИВ КОВИД-19, РЕВАКЦИНА ПРИМИЛЕ 25.000

СО ПРВА ДОЗА ВАКЦИНИРАНИ 150.000 ЛИЦА ПРОТИВ КОВИД-19, РЕВАКЦИНА ПРИМИЛЕ 25.000

Досега во земјава со прва доза се вакцинирани речиси 150.000 граѓани. Според податоците на Министерството за здравство, заклучно со вчерашниот ден се ...
СЗО ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА КИНЕСКАТА КОМПАНИЈА „СИНОФАРМ“

СЗО ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА КИНЕСКАТА КОМПАНИЈА „СИНОФАРМ“

Светската здравствена организација издаде итно одобрение за ковид вакцината направена од кинеската компанија „Синофарм“. Ова е прва вакцина од незапад ...
ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ”

ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО КИНЕСКАТА „СИНОФАРМ”

Премиерот Зоран Заев денеска во скопската сала „А1 арена Борис Трајковски" се вакцинираше со кинеската вакцина „Синофарм". Заев кажа дека ја примил ва ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ