Таг: Сириец

СИРИЕЦОТ ШТО ГО СНИМИ ОСКАРОВЕЦОТ ЗА КУС ДОКУМЕНТАРЕЦ НЕ ДОБИ ВИЗА ЗА САД

СИРИЕЦОТ ШТО ГО СНИМИ ОСКАРОВЕЦОТ ЗА КУС ДОКУМЕНТАРЕЦ НЕ ДОБИ ВИЗА ЗА САД

Политиката продолжи да се меша во Оскарите кога 40-минутниот документарец „Белите шлемови“ освои Оскар за најдобар кус документарец. Оваа категорија о ...
ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ОД ИСТОЧНА ГЕРМАНИЈА СЕ САМОУБИ ВО ЗАТВОР

ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ОД ИСТОЧНА ГЕРМАНИЈА СЕ САМОУБИ ВО ЗАТВОР

22-годишниот Сириец уапсен во источногерманскиот град Кемниц поради сомнеж дека планирал бомбашки напад, се самоуби во затворската келија во Лајпциг, ...
2 / 2 НАПИСИ