Таг: Сирија

1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ
ПОВРЕДЕНИ СЕ 24 ЛИЦА, ДВАЈЦА СЕ В БОЛНИЦА, ИМАЛО 49 БЕГАЛЦИ ОД СИРИЈА ВО КАМИОНОТ ШТО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ

ПОВРЕДЕНИ СЕ 24 ЛИЦА, ДВАЈЦА СЕ В БОЛНИЦА, ИМАЛО 49 БЕГАЛЦИ ОД СИРИЈА ВО КАМИОНОТ ШТО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ

Во вчерашната сообраќајна несреќа на клучката кај Марвинци повредени се 24 мигранти, а двајца со тешки повреди се задржани в болница. Несреќата се слу ...
ЕТНИЧКИ И РАСЕН, ОДНОСНО ЕКСТРЕМИЗАМ ОД БЕЛА НАДМОЌ Е НОВ ФОКУС НА АНТИТЕРОРИСТИЧКАТА ЕДИНИЦА, СО ПОМОШ НА САД И ГЕРМАНИЈА

ЕТНИЧКИ И РАСЕН, ОДНОСНО ЕКСТРЕМИЗАМ ОД БЕЛА НАДМОЌ Е НОВ ФОКУС НА АНТИТЕРОРИСТИЧКАТА ЕДИНИЦА, СО ПОМОШ НА САД И ГЕРМАНИЈА

Антитерористичкиот сектор во МВР, еден од најмалку познатите сектори за кој никогаш не се зборува, покрај борбата со радикалниот исламски тероризам, к ...
ТУРЦИЈА ГО ЗАТВОРИ НЕБОТО ЗА РУСКИ АВИОНИ КОИ НОСАТ ВОЈНИЦИ ВО СИРИЈА

ТУРЦИЈА ГО ЗАТВОРИ НЕБОТО ЗА РУСКИ АВИОНИ КОИ НОСАТ ВОЈНИЦИ ВО СИРИЈА

Турското небо е затворено за воени и цивилни авиони кои носат војници од Русија во Сирија, јави турската државна телевизија ТРТ, цитирајќи го министер ...
ВО АКЦИЈАТА ВО СИРИЈА ГО УБИВМЕ ЛИДЕРОТ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА, КАЖА БАЈДЕН

ВО АКЦИЈАТА ВО СИРИЈА ГО УБИВМЕ ЛИДЕРОТ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА, КАЖА БАЈДЕН

Американските специјалци го ликвидираа лидерот на Исламска држава во денешниот напад во северозападна Сирија, изјави Џо Бајден. „Благодарение на вешт ...
АНТИТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА НА АМЕРИКАНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ВО СИРИЈА, ЗАГИНАА И ЦИВИЛИ МЕЃУ КОИ И 6 ДЕЦА

АНТИТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА НА АМЕРИКАНСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ВО СИРИЈА, ЗАГИНАА И ЦИВИЛИ МЕЃУ КОИ И 6 ДЕЦА

Американските специјални сили рано изутринава извршија, како што рече Пентагон, успешен, голем антитерористички напад во северозападна Сирија. Првите ...
127 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СЕ ПРИКЛУЧИЛЕ НА ТЕРОРИСТИЧКИ ГРУПИ ВО СИРИЈА И ИРАК, 38 ЗАГИНАЛЕ, 69 СЕ ВРАТИЛЕ И 19 ОСТАНАЛЕ

127 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СЕ ПРИКЛУЧИЛЕ НА ТЕРОРИСТИЧКИ ГРУПИ ВО СИРИЈА И ИРАК, 38 ЗАГИНАЛЕ, 69 СЕ ВРАТИЛЕ И 19 ОСТАНАЛЕ

Од 127 возрасни лица кои престојувале во Сирија и/или Ирак, 38 биле убиени, 69 се вратиле во Македонија, а 19 останале, се вели во извештајот на амери ...
БОРЕТЕ СЕ ЗА СВОИТЕ СНИШТА, ВЕЛИ 12-ГОДИШНАТА СИРИЈКА ХЕНД ЗАЗА КОЈА Е НАЈМЛАДА НА ОЛИМПИЈАДАТА

БОРЕТЕ СЕ ЗА СВОИТЕ СНИШТА, ВЕЛИ 12-ГОДИШНАТА СИРИЈКА ХЕНД ЗАЗА КОЈА Е НАЈМЛАДА НА ОЛИМПИЈАДАТА

Најмладата олимпијка во Токио, Хенд Заза, се надева дека ќе инспирира други деца да се борат за своите сништа, и покрај поразот во првото коло на пинг ...
САД ЛАНСИРАА ВОЗДУШНИ НАПАДИ ПРОТИВ ПРОИРАНСКИ МИЛИЦИИ ВО СИРИЈА И ИРАК

САД ЛАНСИРАА ВОЗДУШНИ НАПАДИ ПРОТИВ ПРОИРАНСКИ МИЛИЦИИ ВО СИРИЈА И ИРАК

САД лансираа воздушни напади против проирански милиции на ирачко-сириската граница. Пентагон соопшти дека биле погодени оперативни објекти и складишта ...
МИСЛЕЊЕТО НА ЗАПАДОТ ГО МНОЖАМ СО НУЛА, ИЗЈАВИ АСАД ОТКАКО ОСВОИ 95% ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ ВО СИРИЈА

МИСЛЕЊЕТО НА ЗАПАДОТ ГО МНОЖАМ СО НУЛА, ИЗЈАВИ АСАД ОТКАКО ОСВОИ 95% ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ ВО СИРИЈА

Башар ал-Асад доби 95% гласови на претседателските избори во Сирија, освојувајќи го четвртиот мандат. Тој имаше двајца противкандидати, кои освоија 1, ...
ДАНСКА ПОЧНА ДА ИМ ОДЗЕМА ДОЗВОЛИ ЗА ПРЕСТОЈ НА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ЗАШТО БИЛО БЕЗБЕДНО ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

ДАНСКА ПОЧНА ДА ИМ ОДЗЕМА ДОЗВОЛИ ЗА ПРЕСТОЈ НА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ЗАШТО БИЛО БЕЗБЕДНО ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА

Данска е првата европска земја која почна да им отповикува дозволи за престој на сириски бегалци, инсистирајќи дека делови од нивната земја се безбедн ...
1 2 3 9 10 / 90 НАПИСИ