Таг: Сити мол

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ОКОЛУ „СИТИ МОЛ“ НАЈПОВОЛНА ВАРИЈАНТА Е ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДА НЕ ИМ ПРЕЧАТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ, ВЕЛИ БОГОЕВ

ОКОЛУ „СИТИ МОЛ“ НАЈПОВОЛНА ВАРИЈАНТА Е ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДА НЕ ИМ ПРЕЧАТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ, ВЕЛИ БОГОЕВ

Се разгледува можноста за воведување на зонско паркирање и во населбите Карпош 3 и Карпош 4, најави градоначалникот на општина Карпош Стефан Богоев. О ...
ПРИЈАВУВАЧОТ НА ЛАЖНАТА БОМБА ВО „СИТИ МОЛ“ ЌЕ ОДГОВАРА САМО ПАРИЧНО ИЛИ СО ЗАТВОР ДО 3 МЕСЕЦИ, ЗАШТО ЗАКОНОТ НЕ ДОЗВОЛУВА ПОВЕЌЕ

ПРИЈАВУВАЧОТ НА ЛАЖНАТА БОМБА ВО „СИТИ МОЛ“ ЌЕ ОДГОВАРА САМО ПАРИЧНО ИЛИ СО ЗАТВОР ДО 3 МЕСЕЦИ, ЗАШТО ЗАКОНОТ НЕ ДОЗВОЛУВА ПОВЕЌЕ

Пријавувачот дека е поставена бомба во најголемиот трговски центар „Сити мол“ во скопската населба Карпош, кој го имислил настанот на 29 јануари за да ...
ВРАБОТЕН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА СИТИ МОЛ ПРИЈАВИЛ БОМБА ЗА ДА ГО ЗАФРКАВА ШЕФОТ, А ПОТОА ГО ЕВАКУИРАЛ ТРГОВСКИОТ

ВРАБОТЕН ВО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА СИТИ МОЛ ПРИЈАВИЛ БОМБА ЗА ДА ГО ЗАФРКАВА ШЕФОТ, А ПОТОА ГО ЕВАКУИРАЛ ТРГОВСКИОТ

Двајца млади, новопримени во обезбедувањето на „Сити мол“, пријавиле кај шефот дека во објектот има поставено бомба, оти сакале да се зафркаваат со не ...
ЛАЖНА БИЛА ДОЈАВАТА ЗА БОМБА ШТО ГО ЕВАКУИРАШЕ СИТИ МОЛ, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

ЛАЖНА БИЛА ДОЈАВАТА ЗА БОМБА ШТО ГО ЕВАКУИРАШЕ СИТИ МОЛ, ВЕЛИ ПОЛИЦИЈАТА

Трговскиот центар Сити Мол во скопската населба Карпош беше евакуиран денеска околу пладне поради лажна анонимна дојава за бомба, а полицијата работи ...
ИТНА ЕВАКУАЦИЈА НА СИТИ МОЛ, ИМАЛО ДОЈАВА ЗА БОМБА, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

ИТНА ЕВАКУАЦИЈА НА СИТИ МОЛ, ИМАЛО ДОЈАВА ЗА БОМБА, ПОТВРДИ ПОЛИЦИЈАТА

Трговскиот центар Сити Мол во скопската населба Карпош околу пладне беше итно евакуиран откако полиција им наредила на посетителите и на вработените в ...
94 КАЗНИ ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ТРЕВА ЗА „БЛЕК ФРАЈДЕЈ“ ПИШАА ИНСПЕКТОРИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ

94 КАЗНИ ЗА ПАРКИРАЊЕ ВО ТРЕВА ЗА „БЛЕК ФРАЈДЕЈ“ ПИШАА ИНСПЕКТОРИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Синоќа инспекторите на Град Скопје пишале 94 казни за паркирање во трева во населбите Карпош 3 и Карпош 4. Тревниците околу трговскиот центар Сити мол ...
ЏАБЕ И СТОЛПЧИЊА ПРЕД СИТИ МОЛ, ТАКСИСТИТЕ ПАК ПАРКИРААТ НА УЛИЦАТА, ПОЛИЦИЈА НЕМА

ЏАБЕ И СТОЛПЧИЊА ПРЕД СИТИ МОЛ, ТАКСИСТИТЕ ПАК ПАРКИРААТ НА УЛИЦАТА, ПОЛИЦИЈА НЕМА

Улицата Љубљанска пред ТЦ Сити мол секој ден е блокирана од таксисти и возила бидејќи полицијата нигде ја нема. Откако Град Скопје ја реконструираше у ...
КАЈ СИТИ МОЛ НЕМА ДА ИМА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ, ТУКУ НОВ СООБРАЌАЕН РЕЖИМ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ

КАЈ СИТИ МОЛ НЕМА ДА ИМА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ, ТУКУ НОВ СООБРАЌАЕН РЕЖИМ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ

Не се поставуваат табли за зонско паркирање, туку воведуваме нов сообраќаен режим во Карпош 4, вели градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев. ...
ДЕЦАТА САМИ ИЗРАЗИЛЕ ЖЕЛБА ДА МУ ПЕАТ ЦРКОВНИ ПЕСНИ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР, СООПШТИ ОПШТИНАТА

ДЕЦАТА САМИ ИЗРАЗИЛЕ ЖЕЛБА ДА МУ ПЕАТ ЦРКОВНИ ПЕСНИ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР, СООПШТИ ОПШТИНАТА

Децата кои на Бадник пееја верски песни пред градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ дошле пред Општината по своја желба. „Деца, кои сами ...
ПРЕСРЕЌНИ СМЕ ЗА ПОДАРОЦИТЕ, НО ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ОСТАНЕМЕ НА УЛИЦА, ВЕЛИ САМОХРАНАТА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУМАНОВО

ПРЕСРЕЌНИ СМЕ ЗА ПОДАРОЦИТЕ, НО ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ОСТАНЕМЕ НА УЛИЦА, ВЕЛИ САМОХРАНАТА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУМАНОВО

Семејството Димитриевски во Куманово ги доби подароците што беа собрани во хуманитаната акција под елката на САКАМДАКАЖАМ.МК, која беше поставена во х ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ