Таг: СЈО

1 139 140 141 142 1410 / 1414 НАПИСИ
КАТИЦА ЈАНЕВА: ПАРИТЕ МОРА ДА ГИ ВРАТАТ!

КАТИЦА ЈАНЕВА: ПАРИТЕ МОРА ДА ГИ ВРАТАТ!

Специјалната обвинителка Катица Јанева рече дека „почитуваниот претседател ќе има многу работа, оти ние ќе отвараме уште многу, многу истраги за присл ...
СЈО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА, БАРА КОНФИСКАЦИЈА НА ИМОТ

СЈО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА, БАРА КОНФИСКАЦИЈА НА ИМОТ

Специјалното јавно обвинителство најави нова истрага за, како што беше речено „најскапиот превоз на ученици во светот во градот на конзулите.“ Се с ...
КАТИЦА СЕ ЈАВИ: НИЕ РАБОТИМЕ – УТРЕ НОВА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА

КАТИЦА СЕ ЈАВИ: НИЕ РАБОТИМЕ – УТРЕ НОВА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА

Специјалното јавно обвинителство утре, во 13.30 часот, ќе одржи прес-конференција, соопштија денеска од СЈО. Во твитер пораката на Обвинителството пиш ...
ГЕРМАНИЈА ОЧЕКУВА СЈО НЕПРЕЧЕНО ДА ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА

ГЕРМАНИЈА ОЧЕКУВА СЈО НЕПРЕЧЕНО ДА ПРОДОЛЖИ СО РАБОТА

Германската сојузна влада е длабоко загрижена за најавата на македонскиот Претседател на државата, проф. Ѓ. Иванов, на 12 април 2016  и очекува принци ...
ИВАНОВ ОБЈАВИ АБОЛИЦИЈА ЗА ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА СИТЕ

ИВАНОВ ОБЈАВИ АБОЛИЦИЈА ЗА ПРИСЛУШУВАНИТЕ РАЗГОВОРИ ЗА СИТЕ

Претседателот Ѓорге Иванов прогласи аболиција за сите осомничени од Специјалното јавно обвинителство, а поврзани со прислушуваните разговори што ги об ...
СЈО: ОСОМНИЧЕНИОТ НАЧАЛНИК НА УБК ОД ДОМА МОЖЕ ДА ВЛИЈАЕ НА СВЕДОЦИ

СЈО: ОСОМНИЧЕНИОТ НАЧАЛНИК НА УБК ОД ДОМА МОЖЕ ДА ВЛИЈАЕ НА СВЕДОЦИ

Осомничениот началник во УБК Горан Грујевски може непречено да влијае на сведоците затоа што Кривичниот совет само му забранил да го напушта домот кад ...
МЕРКАТА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК ЗАМЕНЕТА СО КУЌЕН ПРИТВОР

МЕРКАТА ПРИТВОР ЗА НАЧАЛНИКОТ НА УБК ЗАМЕНЕТА СО КУЌЕН ПРИТВОР

Судот ја замени мерката притвор за началникот на Петтата управа во УБК со куќен притвор. Кривичниот совет при Основниот суд Скопје, денес донесе одлу ...
СЈО БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

СЈО БАРА ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ЗАШТИТА НА СВЕДОЦИ

Специјалното јавно обвинителство утринава повело иницијатива до Собранието да се донесат измени и дополнување на Законот за заштита на сведоци. Обвини ...
СЈО СО ПРЕДИСТРАЖНИ МЕРКИ ЗА ПРИВАТНИТЕ РАЗГОВОРИ

СЈО СО ПРЕДИСТРАЖНИ МЕРКИ ЗА ПРИВАТНИТЕ РАЗГОВОРИ

Специјалното обвинителство поведе предистражна постапка за приватни разговори кои беа објавени на социјалните мрежи, соопштија пред малку од СЈО. В ...
ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ДОПИСИ МУ БИЛЕ ПРЕЗЕНТИРАНИ НА СЈО КАКО ВИСТИНИТИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК)- Обвинителката Ленче Ристоска, на денешната прес конференција, истакна дека фалсификуваните службени дописи на ...
1 139 140 141 142 1410 / 1414 НАПИСИ