Таг: скрининг

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ОД 600 ИСПИТАНИ ДЕЦА ВО БИТОЛА КАЈ 10 ПРОЦЕНТИ БИЛЕ УТВРДЕНИ КАРДИОВАСКУЛАРНИ И РЕСПИРАТОРНИ ПРОБЛЕМИ

ОД 600 ИСПИТАНИ ДЕЦА ВО БИТОЛА КАЈ 10 ПРОЦЕНТИ БИЛЕ УТВРДЕНИ КАРДИОВАСКУЛАРНИ И РЕСПИРАТОРНИ ПРОБЛЕМИ

Преку проект за прекугранична соработка на нашата земја и Грција се врши скрининг на деца од Општина Битола за откривање на респираторни и кардиоваску ...
СКРИНИНГ ЗА КОРОНАВИРУС И ЗА НОВИНАРИТЕ ОД ВНАТРЕШНОСТА

СКРИНИНГ ЗА КОРОНАВИРУС И ЗА НОВИНАРИТЕ ОД ВНАТРЕШНОСТА

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) соопшти дека бесплатниот скрининг за коронавирус продолжува и се проширува, па сега ќе бидат опфатени и ...
НОВИНАРИТЕ И МЕДИУМСКИТЕ РАБОТНИЦИ БЕСПЛАТНО ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОВИД-19

НОВИНАРИТЕ И МЕДИУМСКИТЕ РАБОТНИЦИ БЕСПЛАТНО ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ЗА КОВИД-19

Новинарите и медиумските работници во наредните денови бесплатно ќе бидат тестирани на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Бесплатниот скри ...
НЕМА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ГРАДИНКИТЕ ВО ТЕТОВО, ПОКАЖА СКРИНИНГОТ

НЕМА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ГРАДИНКИТЕ ВО ТЕТОВО, ПОКАЖА СКРИНИНГОТ

По извршениот неколкудневен скриниг врз вработените во тетовските градинки, констатирано е дека нема ниту еден кој е позитивиен на КОВИД-19. Скрининго ...
МЕЃУ ШЕСТМИНАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВСКО И ЕДЕН ВРАБОТЕН ВО ГРАДИНКА

МЕЃУ ШЕСТМИНАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВСКО И ЕДЕН ВРАБОТЕН ВО ГРАДИНКА

Лице вработено како технички персонал во градинка во Липково, е позитивен на коронавирус, покажал скринингот на вработените во градинките во Североист ...
22 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 462 ТЕСТИРАЊА, ОД СКРИНИНГОТ ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН ПОЗИТИВЕН

22 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 462 ТЕСТИРАЊА, ОД СКРИНИНГОТ ВО ГРАДИНКИТЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН ПОЗИТИВЕН

Нови 22 случаи со КОВИД-19 се регистрирани изминатото деноноќие од направени 462 тестови, соопштија од Министерството за здравство. Од нив 9 пациенти ...
СКРИНИНГOT ОТКРИ ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛСКА ГРАДИНКА

СКРИНИНГOT ОТКРИ ЗАБОЛЕН ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛСКА ГРАДИНКА

Лице вработено како технички персонал во битолска градинка е позитивно на КОВИД-19, потврдија од Центарот за јавно здравје. Заболениот бил евидентиран ...
ЌЕ СЛЕДИМЕ ДАЛИ Е ВАРИЈАЦИЈА ИЛИ ТРЕНД ДЕНЕШНИОТ ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЌЕ СЛЕДИМЕ ДАЛИ Е ВАРИЈАЦИЈА ИЛИ ТРЕНД ДЕНЕШНИОТ ЗГОЛЕМЕН БРОЈ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Комисијата за заразни болести утре заедно со Кризниот штаб во Владата ќе разговараат за тоа како ќе биде регулиран полицискиот час за претстојниот вик ...
ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ ТЕСТИРАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИ ЛИЦА, УЧИТЕЛКИ, ТАКСИСТИ И ПОЛИЦАЈЦИ

ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ ТЕСТИРАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИ ЛИЦА, УЧИТЕЛКИ, ТАКСИСТИ И ПОЛИЦАЈЦИ

Од следната недела ќе се прави скрининг тестирање за коронавирус на лица за коишто се смета дека се во критични категории како: здравствени работници, ...
ПРВО ЖИТЕЛИТЕ НА ДЕБАР ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ВО ТРИ КАТЕГОРИИ, А ВО ИДНИНА И ЦЕЛА ДРЖАВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ПРВО ЖИТЕЛИТЕ НА ДЕБАР ЌЕ СЕ ТЕСТИРААТ ВО ТРИ КАТЕГОРИИ, А ВО ИДНИНА И ЦЕЛА ДРЖАВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Испратени се тестови за скринингот кој ќе се спроведе во Дебар и ќе се направи распоред за тестирање на граѓаните во три категории, најави министерот ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ