Таг: Славица Грковска

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ШУШКА МОЛИКА

ШУШКА МОЛИКА

Зошто да чистиме ако не ни доаѓаат гости? ...
КРИМИНАЛЦИ КОИ ОТВОРЕНО СЕ ФАЛАТ СО УКРАДЕНОТО СЕ ПРИМЕР ЗА НАШИТЕ МЛАДИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА

КРИМИНАЛЦИ КОИ ОТВОРЕНО СЕ ФАЛАТ СО УКРАДЕНОТО СЕ ПРИМЕР ЗА НАШИТЕ МЛАДИ, ВЕЛИ ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА

Вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска вели дека пример за нашите млади се оние кои отворено ги манифестираат плодовите на својот криминал ...
ИМА ВРЕМЕ СЛУЧАИТЕ НА СЈО ДА ЗАВРШАТ ЕФИКАСНО И ПРАВИЧНО, РЕЧЕ ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА ОТКАКО НЕДЕЛАВА ПРОПАДНАА ДВА ГОЛЕМИ ПРЕДМЕТИ

ИМА ВРЕМЕ СЛУЧАИТЕ НА СЈО ДА ЗАВРШАТ ЕФИКАСНО И ПРАВИЧНО, РЕЧЕ ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА ОТКАКО НЕДЕЛАВА ПРОПАДНАА ДВА ГОЛЕМИ ПРЕДМЕТИ

Сѐ уште има доволно време случаите од Специјалното јавно обвинителство да се процесираат и да завршат во ефикасна и правична процедура, кажа вицепреми ...
ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЌЕ МОРААТ ДА КОНТРОЛИРААТ ИДЕНТИТЕТ НА БАРАТЕЛ НА БРЗ КРЕДИТ, ДРЖАВАТА КОНЕЧНО СЕ СВЕСТИ ПО НИЗАТА ИЗМАМИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ

ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЌЕ МОРААТ ДА КОНТРОЛИРААТ ИДЕНТИТЕТ НА БАРАТЕЛ НА БРЗ КРЕДИТ, ДРЖАВАТА КОНЕЧНО СЕ СВЕСТИ ПО НИЗАТА ИЗМАМИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ

Се запали црвен аларм од масовните измами со подигање на брзи кредити од финансиските друштва со кражба на лични податоци (лични карти) на недолжни гр ...
ИАКО НЕ МУ СЛЕДУВА, СЕЛИМ АДЕМИ ОД СУДСКИОТ СОВЕТ 9 ГОДИНИ СЕ ВОЗИ ДО ТЕТОВО СО СЛУЖБЕНО „АУДИ“, ПРИЈАВЕН КАЈ ГРКОВСКА ДЕКА ГО КОРИСТИ И ЗА ПРИВАТНИ ПОТРЕБИ

ИАКО НЕ МУ СЛЕДУВА, СЕЛИМ АДЕМИ ОД СУДСКИОТ СОВЕТ 9 ГОДИНИ СЕ ВОЗИ ДО ТЕТОВО СО СЛУЖБЕНО „АУДИ“, ПРИЈАВЕН КАЈ ГРКОВСКА ДЕКА ГО КОРИСТИ И ЗА ПРИВАТНИ ПОТРЕБИ

Доскорешниот потпретседател на Судскиот совет Селим Адеми 9 години го користи службеното „ауди“, иако само претседателот има право на службено возило, ...
ЗАГРИЖЕНА СУМ И РАЗОЧАРАНА ШТО АПЕЛАЦИЈА ВРАЌА НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ ГОЛЕМ БРОЈ ВИСОКОПРОФИЛНИ СЛУЧАИ, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА АГЕЛЕР ВО ПИСМО ДО ВЛАДАТА И ВРХОВНИОТ СУД

ЗАГРИЖЕНА СУМ И РАЗОЧАРАНА ШТО АПЕЛАЦИЈА ВРАЌА НА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ ГОЛЕМ БРОЈ ВИСОКОПРОФИЛНИ СЛУЧАИ, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА АГЕЛЕР ВО ПИСМО ДО ВЛАДАТА И ВРХОВНИОТ СУД

Американската амбасадорка во земјава Ангела Прајс Агелер, на 12 април испратила писмо до Владата, до министрите за правда Кренар Лога и за надворешни ...
ДИВА СВИЊА

ДИВА СВИЊА

Во оваа држава се казнети само даночните обврзници што редовно си ги плаќаат даноците и казните ...
ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА БАРА АПЕЛАЦИЈА ДА ГИ ОБЈАВИ ПРИЧИНИТЕ ЗОШТО ПЕТТЕ СУДИИ ЈА УКИНАЛЕ ПРЕСУДАТА ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ, А ЗАКОНОТ Е СМЕНЕТ ЗА ДА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОБЈАВАТ

ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА БАРА АПЕЛАЦИЈА ДА ГИ ОБЈАВИ ПРИЧИНИТЕ ЗОШТО ПЕТТЕ СУДИИ ЈА УКИНАЛЕ ПРЕСУДАТА ПРОТИВ МИЈАЛКОВ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ, А ЗАКОНОТ Е СМЕНЕТ ЗА ДА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОБЈАВАТ

Вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска, по веста дека Кривичниот совет составен од судиите Јани Нича – претседател, Енвер Беџети – судија ...
ВАКА ВЕЌЕ НЕ МОЖЕ, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА КОРУПЦИЈА

ВАКА ВЕЌЕ НЕ МОЖЕ, КАЖА ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ГРКОВСКА НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА КОРУПЦИЈА

Вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска вели дека доаѓа време кога секој ќе полага испит за политичка зрелост и оние кои нема да го положат ...
ГРКОВСКА СЕ МЕША КАЈ ШТО НЕ Ѝ Е МЕСТО, РЕАГИРА ЈОВЕСКИ ОТКАКО ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА РЕЧЕ ДЕКА ТОЈ НЕ ТРЕБА ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА

ГРКОВСКА СЕ МЕША КАЈ ШТО НЕ Ѝ Е МЕСТО, РЕАГИРА ЈОВЕСКИ ОТКАКО ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА РЕЧЕ ДЕКА ТОЈ НЕ ТРЕБА ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА

Јавниот обвинител Љубомир Јовески вели дека личните оценки на вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска за неговото работење се неосновани, п ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ