Таг: случај Монструм

1 3 4 546 / 46 НАПИСИ
ТАТКО НА УБИЕНО МОМЧЕ КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ПОБАРА СТРАЖАРНО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ЗАЕВ И ПРЕТРЕС НА СЕДИШТЕТО НА СДСМ

ТАТКО НА УБИЕНО МОМЧЕ КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО ПОБАРА СТРАЖАРНО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ЗАЕВ И ПРЕТРЕС НА СЕДИШТЕТО НА СДСМ

Горан Наќевски, татко на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, побара од судијата Огнен Ставрев стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев ...
ПОВТОРНОТО СУДЕЊЕ ЗА „МОНСТРУМ“ СЕ ОДЛОЖИ САМО ШТО ПОЧНА

ПОВТОРНОТО СУДЕЊЕ ЗА „МОНСТРУМ“ СЕ ОДЛОЖИ САМО ШТО ПОЧНА

Повторното судење за случајот „Монструм“ почна денеска во Основниот суд Скопје 1 и веднаш беше одложено за 14 март, бидејќи обвинителството не ги спои ...
ГРУЕВСКИ ГО УТНА СУДЕЊЕТО, МЕСТО НА „ТЕНК“, ДОЈДЕ НА „МОНСТРУМ“

ГРУЕВСКИ ГО УТНА СУДЕЊЕТО, МЕСТО НА „ТЕНК“, ДОЈДЕ НА „МОНСТРУМ“

Експремиерот Никола Груевски, обвинет во неколку предмети на СЈО, утрово го утна терминот за час и половина во Основниот суд Скопје 1. Во 10 часот, то ...
ВРХОВЕН СУД ГИ УКИНА ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“, СУДЕЊЕТО ВРАТЕНО НА ПОЧЕТОК

ВРХОВЕН СУД ГИ УКИНА ПРЕСУДИТЕ ЗА „МОНСТРУМ“, СУДЕЊЕТО ВРАТЕНО НА ПОЧЕТОК

Врховниот суд ги укина пресудите на Апелациониот и Основниот суд Скопје 1 за предметот „Монструм“ и го врати случајот на повторно судење. Со ваквата п ...
СЛУЧАЈОТ МИ ГО ДАДОА 20 ДЕНА ОТКАКО СЕ СЛУЧИ ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ТВРДИ ТОГАШНИОТ ИСТРАЖЕН СУДИЈА ВЛАДИМИР ТУФЕГЏИЌ

СЛУЧАЈОТ МИ ГО ДАДОА 20 ДЕНА ОТКАКО СЕ СЛУЧИ ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ТВРДИ ТОГАШНИОТ ИСТРАЖЕН СУДИЈА ВЛАДИМИР ТУФЕГЏИЌ

Судијата од Основниот суд Скопје 1 Владимир Туфегџиќ, кој ја водеше истрагата за петкратното убиство кај Смилковското езеро, за САКАМДАКАЖАМ.МК открив ...
ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

ТРОЈЦА УМРЕЛЕ ЗАБОРАВЕНИ ВО ПРИТВОР, ОБВИНУВА ПОРАНЕШНИОТ ПРИТВОРЕНИК ВАНЕ ЦВЕТАНОВ

Зоран Костадиновски, кој бил вработен во УБК, во мај 2013 година отишол на боледување заради операција на тумор на мозокот. Во септември истата година ...
1 3 4 546 / 46 НАПИСИ