Таг: случај Монструм

1 2 3 4 5 40 / 46 НАПИСИ
СЕ РАЗБОЛЕЛ СУДИЈАТА ОСМАН ШАБАНИ, ЗАГРОЗЕНИОТ СВЕДОК ВО „МОНСТРУМ“ НЕ СВЕДОЧЕШЕ

СЕ РАЗБОЛЕЛ СУДИЈАТА ОСМАН ШАБАНИ, ЗАГРОЗЕНИОТ СВЕДОК ВО „МОНСТРУМ“ НЕ СВЕДОЧЕШЕ

Изостана денешното сослушување на загрозениот сведок во повтореното судење за „Монструм“, за петкратното убиство на Смиљковското езеро пред 6 години. ...
ОД СНИМКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА ОБВИНЕТИОТ АЗИРИ ГИ ДАЛ ИЗЈАВИТЕ ПРЕД ИСТРАЖНИОТ СУДИЈА  БЕЗ ПРИСИЛБА, КАЖА ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА „МОНСТРУМ“

ОД СНИМКИТЕ СЕ ГЛЕДА ДЕКА ОБВИНЕТИОТ АЗИРИ ГИ ДАЛ ИЗЈАВИТЕ ПРЕД ИСТРАЖНИОТ СУДИЈА БЕЗ ПРИСИЛБА, КАЖА ФЕТАИ НА СУДЕЊЕТО ЗА „МОНСТРУМ“

На денешното судење за предметот „Монструм“ беа пуштени повеќе видео фајлови од изјави и признанија на обвинетиот Хаки Азири, кои сега на повтореното ...
МИ ПОБАРАА ЦРВИ ЗА РИБИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЕДЕН ОД РИБАРИТЕ КОИ ПОСЛЕДНИ ГИ ВИДЕЛЕ ЖИВИ УБИЕНИТЕ ДЕЦА КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО

МИ ПОБАРАА ЦРВИ ЗА РИБИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЕДЕН ОД РИБАРИТЕ КОИ ПОСЛЕДНИ ГИ ВИДЕЛЕ ЖИВИ УБИЕНИТЕ ДЕЦА КАЈ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО

Откако се онесвести првиот сведок од четворицата Роми-рибари кои на 12 април 2012 година последни ги виделе живи четирите момчиња на Смиљковското езер ...
ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ ХАКИ АЗИРИ ТВРДИ ДЕКА БИЛ ТЕПАН И ЗАПЛАШУВАН ЗА ДА ПРИЗНАЕ

ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ ХАКИ АЗИРИ ТВРДИ ДЕКА БИЛ ТЕПАН И ЗАПЛАШУВАН ЗА ДА ПРИЗНАЕ

Обвинетиот во „Монструм“ Хаки Азири, кој првично бил загрозен сведок, во детали на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 раскажа како на први ма ...
ПО ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ПРИТВОР СЕ ВИДОВ СО АХМЕТИ И СЕ ЧУВ СО БЕЈТА, МЕЏИТИ И ЖИКА СТОЈАНОВСКИ, РЕЧЕ ФЕЈЗИ АЗИРИ, ОБВИНЕТ ВО „МОНСТРУМ“

ПО ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ПРИТВОР СЕ ВИДОВ СО АХМЕТИ И СЕ ЧУВ СО БЕЈТА, МЕЏИТИ И ЖИКА СТОЈАНОВСКИ, РЕЧЕ ФЕЈЗИ АЗИРИ, ОБВИНЕТ ВО „МОНСТРУМ“

По едночасовното сведочење на Агим Исмаиловиќ, третообвинет за убиството на четирите деца и рибарот кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, тр ...
ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ АГИМ ИСМАИЛОВИЌ СО КОНТРАДИКТОРНО СВЕДОЧЕЊЕ, СЕГА НЕ СЕ СЕЌАВА КАДЕ БИЛ ЗА ВРЕМЕ НА УБИСТВОТО

ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ АГИМ ИСМАИЛОВИЌ СО КОНТРАДИКТОРНО СВЕДОЧЕЊЕ, СЕГА НЕ СЕ СЕЌАВА КАДЕ БИЛ ЗА ВРЕМЕ НА УБИСТВОТО

Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ во предметот „Монструм“, за кого во обвинението пишува дека покрај избеганите и шест години недостапни Алил Демири и б ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ГИ РАСПЛАКА РОДНИНИТЕ НА УБИЕНИТЕ ДЕЦА КАЈ СМИЛКОВСКO ЕЗЕРО

ФАТИМЕ ФЕТАИ ГИ РАСПЛАКА РОДНИНИТЕ НА УБИЕНИТЕ ДЕЦА КАЈ СМИЛКОВСКO ЕЗЕРО

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“. О ...
ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ ФЕЈЗИ АЗИРИ ВРАТЕН ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР

ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“ ФЕЈЗИ АЗИРИ ВРАТЕН ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР

Фејзи Азири, еден од обвинетите во предметот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година, денеска во 13:30 часот ...
НЕ ЗАДОЦНИВМЕ СО АПСЕЊЕТО НА ФЕЈЗИ АЗИРИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ЗА ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“

НЕ ЗАДОЦНИВМЕ СО АПСЕЊЕТО НА ФЕЈЗИ АЗИРИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ЗА ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека полицијата не задоцнила со апсењето на Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм ...
СУДОТ ЌЕ ГО РАСЧИСТИ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ПО ОБВИНУВАЊАТА ОД РОДИТЕЛИТЕ ДЕКА ЗАЕВ ГО ШТИТИ ДУИ

СУДОТ ЌЕ ГО РАСЧИСТИ СМИЛКОВСКО ЕЗЕРО, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА ПО ОБВИНУВАЊАТА ОД РОДИТЕЛИТЕ ДЕКА ЗАЕВ ГО ШТИТИ ДУИ

Владата очекува дека судскиот процес ќе се одвива целосно транспарентно и дека крајниот исход од постапката ќе ги расчисти сите отворени прашања во ја ...
1 2 3 4 5 40 / 46 НАПИСИ