Таг: случај „Таргет“

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ПРИТВОР ЗА ГОРАН ГРУЈОВСКИ И ЗА НИКОЛА БОШКОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНУВА И БЕЗ ДРУГИОТ ПАСОШ

ПРИТВОР ЗА ГОРАН ГРУЈОВСКИ И ЗА НИКОЛА БОШКОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ ОСТАНУВА И БЕЗ ДРУГИОТ ПАСОШ

Ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски и неговиот соработник Никола Бошковски од Управата за безбедност и контраразузнавање одат во пр ...
ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ОТИ ЦЕЛА НЕДЕЛА АПЕЛАЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГО КОМПЛЕТИРА ПРЕДМЕТОТ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ

ВРХОВНИОТ СУД НЕ РАСПРАВА ОТИ ЦЕЛА НЕДЕЛА АПЕЛАЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГО КОМПЛЕТИРА ПРЕДМЕТОТ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА СОРАБОТНИЦИТЕ НА МИЈАЛКОВ

Тече шестиот ден како не се спроведува мерката притвор против ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, шефот на кабинетот на ексдиректо ...
ВРХОВНИОТ СУД ГИ ДОБИ ЖАЛБИТЕ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА ГРУЈОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ И БОШКОВСКИ

ВРХОВНИОТ СУД ГИ ДОБИ ЖАЛБИТЕ ЗА ПРИТВОРИТЕ НА ГРУЈОВСКИ, ЈАКИМОВСКИ И БОШКОВСКИ

Жалбите на обвинетите Горан Грујовски, Тони Јакимовски и на Никола Бошковски на решенијата на Апелацискиот суд Скопје, со кои што на тројцата обвинети ...
ОДЛУКА ЗА ПРИТВОРОТ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ НАЈРАНО ИЗУТРИНА В НЕДЕЛА

ОДЛУКА ЗА ПРИТВОРОТ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ НАЈРАНО ИЗУТРИНА В НЕДЕЛА

Обвиненијата за „Таргет“ и „Тврдина“, кои СЈО ги спои во еден предмет за нелегалното прислушување, а во кои се бара притвор за ексдиректорот на УБК Са ...
МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку дојде на распит во Специјалното јавно обвинителство. Проти ...
ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

ЗАЕВ И ВЕРУШЕВСКИ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Премиерот Зоран Заев и ексдиректорот на УБК Зоран Верушевски дојдоа да дадат исказ во Специјалното јавно обвинителство за случајот „Таргет“, кој се од ...
ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

ЧАВКОВ ОД БЈБ И АТАНАСОВСКИ ОД УБК, ОДГОВОРНИ ЗА 27 АПРИЛ И СОПКИТЕ ЗА СЈО ДЕНЕСКА ЌЕ БИДАТ РАЗРЕШЕНИ

Митко Чавков, директор на Бирото за јавна безбедност и Владимир Атанасовски, шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, денеска се очекува да ...
РЕМЕНСКИ И СОПРУГОТ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

РЕМЕНСКИ И СОПРУГОТ ДОЈДОА ВО СЈО ДА ДАДАТ ИСКАЗ ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Пратеничката на СДСМ Фросина Ременски и нејзиниот сопруг Јовче Ременски, кој е вработен во МВР денеска дојдоа да сведочат во Специјалното јавно обвини ...
КАТИЦА ЌЕ ВЛЕГУВА ВО ТЕЛЕКОМ СО ПОМОШ НА ГЕРМАНСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

КАТИЦА ЌЕ ВЛЕГУВА ВО ТЕЛЕКОМ СО ПОМОШ НА ГЕРМАНСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

Специјалното јавно обвинителство пред први мај ќе има средба со осумтемина членови на Одборот на директори на македонскииот Телеком од Германија и Унг ...
ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

ЗВРЛЕВСКИ ЈА КРИЕ СПОГОДБАТА СО КОСТОВСКИ ЗА „ПУЧ“, ЗА КОЈА СЕ ЗАИНТЕРЕСИРА И СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Стејт департментот во извештајот за човековите права и слободи за минатата година го нотира и мистериозниот случај на ексразузнавачот Ѕвонко Костовски ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ