Таг: случај „Труст“

1 2 327 / 27 НАПИСИ
СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

СУДОТ МУ ДАВА ВТОРА ШАНСА НА КОЧАН ДА НЕ ИЗБЕГА НА СЛУЖБЕН ПАТ

Судијка на претходна постапка во Основниот суд Скопје 1 денеска ќе треба одново да решава дали ќе му даде притвор на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан ...
НЕ Е ЗАМРЗНАТА СМЕТКАТА НА ТВ НОВА НА ИЗБЕГАНИОТ ГАЗДА СЕАД КОЧАН

НЕ Е ЗАМРЗНАТА СМЕТКАТА НА ТВ НОВА НА ИЗБЕГАНИОТ ГАЗДА СЕАД КОЧАН

Основниот суд Скопје 1 на барање на Специјалното јавно обвинителство го замрзна имотот на компанијата „Трансмет“ на осомничениот и избеган бизнисмен С ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ

ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО ЗА ИЗЗЕМАЊЕ

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски останува во Кривичниот совет да одлучува за притворот на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан во случајот ...
ЈАНЕВА ГО ПОВЛЕЧЕ БАРАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

ЈАНЕВА ГО ПОВЛЕЧЕ БАРАЊЕТО НА ЗВРЛЕВСКИ ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева го повлече Барањето за заштита на законитоста поднесено од Јавното обвинителство на Марко Зврлевски до Вр ...
ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

ГАЗДАТА КОЧАН 11 ДЕНА ВО БЕГСТВО, ВРАБОТЕНИТЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД СЈО

Вработените од „Трансмет“ и други компании на Сеад Кочан денеска го блокираа Специјалното јавно обвинителство, откако минатата недела протестираа пред ...
АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

Апелациониот суд побара екстрадиција и спроведување во затворот во Шутка на Сеад Кочан, првоосомничен во случајот „Труст“ на СЈО, во пресудата објавен ...
МАЈА ДА КАЖЕ

МАЈА ДА КАЖЕ

1 Добрата вест неделава е што Македонија уште не го допрела дното. Оти, со овој претседател и со ова судство допрва ќе паѓаме. А и Али Ахмети искрено ...
1 2 327 / 27 НАПИСИ