Таг: случај „Труст“

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН, СЕ ИЗЈАСНИ СЕАД КОЧАН НА СУДЕЊЕТО ЗА СПОРНИОТ ТЕНДЕР ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН, СЕ ИЗЈАСНИ СЕАД КОЧАН НА СУДЕЊЕТО ЗА СПОРНИОТ ТЕНДЕР ОД 17 МИЛИОНИ ЕВРА

Бизнисменот Сеад Кочан, обвинет за злоупотреба на тендер за ископ на јаглен и јаловина тежок 17 милиони евра јавни пари, на главното судење кое штотук ...
СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

СЈО ГИ ДОНЕСЕ ДОКАЗИТЕ НА ЦЕДИЊА И СПРЕЧИ РАЗВЛЕКУВАЊЕ НА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ СЕАД КОЧАН

Обвинителот од СЈО Артан Ајро спремен со цедиња со докази од истрагата против Сеад Кочан, кои што за денешното рочиште ги донел во најлонско ќесе, спр ...
И НИКОЛА ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВА ВО СУДНИЦА ЗА „ТРУСТ“ СО СЕАД КОЧАН

И НИКОЛА ГРУЕВСКИ ВЛЕГУВА ВО СУДНИЦА ЗА „ТРУСТ“ СО СЕАД КОЧАН

На денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 за случајот „Труст“ на СЈО, каде што обвинети се Сеад Кочан, Василије Авировиќ и Сафет Ватиќ, беше спом ...
СУДОТ НЕ ИМ ГИ ДАЛ ДОКАЗИТЕ НА ОБВИНЕТИТЕ КОЧАН И АВИРОВИЌ, СЈО ЌЕ ИМ ГИ СНИМИ НА УСБ

СУДОТ НЕ ИМ ГИ ДАЛ ДОКАЗИТЕ НА ОБВИНЕТИТЕ КОЧАН И АВИРОВИЌ, СЈО ЌЕ ИМ ГИ СНИМИ НА УСБ

Судскиот процес „Труст", каде првообвинет е вратениот од бегство бизнисмен Сеад Кочан, газда на „Трансмет", не може сè уште да почне, бидејќи одбранат ...
ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

ЕДНА ГОДИНА ЗАГЛАВЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО КАЈ ВАНГЕЛОВСКИ ВО ВРХОВНИОТ СУД ДА СЕ ИСПИТА ЗАКОНИТОСТА НА СПОГОДБАТА ЗА ЅВОНКО КОСТОВСКИ, ЕДИНСТВЕН ОСУДЕН ЗА „ПУЧ“

Точно една година во Врховниот суд е заглавено  барањето на Специјалната обвинителка Катица Јанева да се испита законитоста на спогодбата со која Ѕвон ...
ФИРМАТА НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ПОНУДИ РЕКОРДНО НИСКА ЦЕНА ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

ФИРМАТА НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА МЕСТЕЊЕ ТЕНДЕРИ СЕАД КОЧАН ПОНУДИ РЕКОРДНО НИСКА ЦЕНА ЗА ИСКОП ВО РЕК БИТОЛА

Фирмата „Транс Мет Доо“ од Скопје понудила рекордно ниска цена за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола, соопштија од државната компанија АД ЕЛЕМ к ...
КРИВИЧНИОТ СУД ПО ТРЕТ ПАТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРИФАТИ ЖАЛБАТА НА СЈО

КРИВИЧНИОТ СУД ПО ТРЕТ ПАТ ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРИТВОРОТ НА КОЧАН, АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРИФАТИ ЖАЛБАТА НА СЈО

Ослободувањето на обвинетиот бизнисмен Сеат Кочан во случајот на Специјалното обвинителство именуван како „Труст“, се враќа на повторно одлучување во ...
ДОКАЗНИОТ МАТЕРИЈАЛ БИЛ ГОЛЕМ, КОЧАН ПОБАРАЛ ОД СЈО ДОПОЛНИТЕЛНО ВРЕМЕ ДА ГО РАЗГЛЕДА

ДОКАЗНИОТ МАТЕРИЈАЛ БИЛ ГОЛЕМ, КОЧАН ПОБАРАЛ ОД СЈО ДОПОЛНИТЕЛНО ВРЕМЕ ДА ГО РАЗГЛЕДА

Бизнисменот Сеад Кочан попладнево само што влезе во Специјалното обвинителство, излезе. Обвинителите од СЈО пак не го распрашале за сомневањата за кри ...
КОЧАН И АДВОКАТОТ МЕСТО ВО СЈО ВЛЕГОА ВО СЕМКАРНИЦА

КОЧАН И АДВОКАТОТ МЕСТО ВО СЈО ВЛЕГОА ВО СЕМКАРНИЦА

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан и неговиот адвокат Никола Додевски пред денешниот распит во СЈО ја згрешија вратата и место кај обвинителството влег ...
ОСОМНИЧЕНИОТ КОЧАН ОСТAНУВА ВО МАКЕДОНИЈА, ЧЕКА НОВА МЕРКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

ОСОМНИЧЕНИОТ КОЧАН ОСТAНУВА ВО МАКЕДОНИЈА, ЧЕКА НОВА МЕРКА ОД КРИВИЧНИОТ СУД

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, поранешен сопственик на компанијата „Трансмет“, останува во Македонија, откако се врати од бегство во саботата. До ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ