Таг: Собрание

1 134 135 136 137 138 145 1360 / 1446 НАПИСИ
НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

      Со интервјуто со Ратка Димитрова, која беше координатор на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот од 1 ...
СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ПРЕОДНАТА ВЛАДА

СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ПРЕОДНАТА ВЛАДА

Собранието ги избра новите министри во техничката влада која треба да ги спроведе изборите на 11 декември. Во кусата расправа, премиерот Емил Димитрие ...
ВЛАДАТА ВО КРИЗА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРЕРАСПРЕДЕЛБА НА БУЏЕТОТ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД СОБРАНИЕТО

ВЛАДАТА ВО КРИЗА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРЕРАСПРЕДЕЛБА НА БУЏЕТОТ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД СОБРАНИЕТО

Со 47 гласови „за“ и со 23 „против“, Собранието по скратена постапка го донесе законот за изменување и за дополнување на Законот за буџет во рамки на ...
ВЛАДАТА ГО ПОВЛЕЧЕ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА РЕКЛАМИРАЊЕ ВО МЕДИУМИТЕ

ВЛАДАТА ГО ПОВЛЕЧЕ ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА РЕКЛАМИРАЊЕ ВО МЕДИУМИТЕ

Владата го повлече од собраниска процедура предлог-законот за информативни и рекламни кампањи на јавните институции. Одлуката е донесена на денешната ...
ПРОПАДНА СЕДНИЦАТА НА АД ХОК ТЕЛОТО ЗА МЕДИУМИ, ДИМИШКОВА И ЧИЛИМАНОВ НЕ ДОЈДОА

ПРОПАДНА СЕДНИЦАТА НА АД ХОК ТЕЛОТО ЗА МЕДИУМИ, ДИМИШКОВА И ЧИЛИМАНОВ НЕ ДОЈДОА

Привремената комисија за следење на медиумското преставување денес не се состана поради отсуството на членовите предложени од ВМРО-ДПМНЕ Слаѓана Димиш ...
СОБРАНИЕТО ЌЕ ТРЕБА ДА НАЈДЕ РЕШЕНИЕ ЗА ПЕТТИОТ ЧЛЕН, ОТКАКО СЕ ПРОБИ РОКОТ ЗА КОМПЛЕТИРАЊЕ НА АД ХОК ТЕЛОТО ЗА МЕДИУМИ

СОБРАНИЕТО ЌЕ ТРЕБА ДА НАЈДЕ РЕШЕНИЕ ЗА ПЕТТИОТ ЧЛЕН, ОТКАКО СЕ ПРОБИ РОКОТ ЗА КОМПЛЕТИРАЊЕ НА АД ХОК ТЕЛОТО ЗА МЕДИУМИ

Привременото тело за следење на медиумите за изборите го проби крајниот рок да се комплетира, откако четворицата членови, претходно избрани по предлог ...
СОБРАНИЕТО ЌЕ И ДОЗВОЛИ НА ВЛАДАТА ДА СЕ ЗАДОЛЖУВА КОЛКУ ШТО САКА

СОБРАНИЕТО ЌЕ И ДОЗВОЛИ НА ВЛАДАТА ДА СЕ ЗАДОЛЖУВА КОЛКУ ШТО САКА

Собранието нема да става лимит на задолжувањата на Владата, затоа што тие партии победиле на избори, решија вчера мнозинството пратеници во Комисијата ...
ДИМЕ СПАСОВ НАМЕСТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУ ДАВА ОТЧЕТ НА ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ДИМЕ СПАСОВ НАМЕСТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУ ДАВА ОТЧЕТ НА ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

Место на пратениците, министерот за труд и социјала Диме Спасов, кој попладнево мистериозно исчезна од собраниската седница посветена на поплавите, му ...
СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ и ДПА побараа кривична одговорност од надлежните за 22 жртви од невремето што го зафати скопскиот регион на 6 август. Пратеникот на СДСМ Благо ...
ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ГО НЕМА ВО СОБРАНИЕ, ТОДОРОВ ЌЕ ГИ БРАНИ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

ПРЕМИЕРОТ ДИМИТРИЕВ ГО НЕМА ВО СОБРАНИЕ, ТОДОРОВ ЌЕ ГИ БРАНИ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

Собранието денеска вонредно расправа за состојбата во подрачјата погодени од временските непогоди. Собранискиот спикер Трајко Вељаноски ја закажа седн ...
1 134 135 136 137 138 145 1360 / 1446 НАПИСИ