Таг: Собрание

1 132 133 134 135 136 145 1340 / 1445 НАПИСИ
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО СОБИР ЗА ПОДДРШКА НА СЈО В ПОНЕДЕЛНИК

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО СОБИР ЗА ПОДДРШКА НА СЈО В ПОНЕДЕЛНИК

Шарената револуција закажа собир за поддршка на Специјалното јавно обвинителство пред Собранието в понеделник во 17 часот. Во повикот на социјалните м ...
СУДОТ ПРИМИЛ КЛАСИФИЦИРАНИ ДОКАЗИ ОД ЗВРЛЕВСКИ, А НЕ ГИ ПРИМА ОД ЈАНЕВА

СУДОТ ПРИМИЛ КЛАСИФИЦИРАНИ ДОКАЗИ ОД ЗВРЛЕВСКИ, А НЕ ГИ ПРИМА ОД ЈАНЕВА

Специјалното јавно обвинителство соопшти дека денеска повторно ќе ги достави доказите до Основниот суд Скопје 1 кои вчера им беа вратени. Како што ...
ЈАНЕВА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ДЕКА И СЕ СЛОШИЛО, РАСПРАВАТА ВО СОБРАНИЕТО  ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА

ЈАНЕВА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ДЕКА И СЕ СЛОШИЛО, РАСПРАВАТА ВО СОБРАНИЕТО ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчеравечер им се извини на пратениците оти поради нејзината здравствена состојба морала да ја напушти сед ...
НА КАТИЦА ЈАНЕВА Ѝ СЕ СЛОШИ, СЕДНИЦАТА НА КОМИСИЈАТА ПРЕКИНАТА

НА КАТИЦА ЈАНЕВА Ѝ СЕ СЛОШИ, СЕДНИЦАТА НА КОМИСИЈАТА ПРЕКИНАТА

Седницата на собраниската Комисија за политички систем, на која втор ден се расправаше за извештајот за работата на СЈО е прекината, бидејќи на специј ...
СЕДНИЦАТА ЗА ИЗВЕШТАЈОТ НА СЈО ПРОДОЛЖИ СО КАВГА МЕЃУ ЈАНЕВА И ПРАТЕНИЦИТЕ

СЕДНИЦАТА ЗА ИЗВЕШТАЈОТ НА СЈО ПРОДОЛЖИ СО КАВГА МЕЃУ ЈАНЕВА И ПРАТЕНИЦИТЕ

Седницата на собраниската Комисија за политички систем на која се расправа за шестмесечниот извештај за работата на СЈО само што продолжи по попладнев ...
МОЖЕ ДА СЕ СЛИКАТЕ СО МЕНЕ, ИМ РЕЧЕ КАТИЦА ЈАНЕВА НА ВМРО-ВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

МОЖЕ ДА СЕ СЛИКАТЕ СО МЕНЕ, ИМ РЕЧЕ КАТИЦА ЈАНЕВА НА ВМРО-ВСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ

Катица Јанева пред попладневната седница на Комисијата за политички систем ги викна пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се сликаат со неа. Репортерот на САКА ...
ШТОМ ВЕ БИВА ЗА НОСЕЊЕ ЗАКОНИ, ЗАШТИТЕТЕ ГИ И СВЕДОЦИТЕ СО ЗАКОН, ИМ ПОРАЧА КАТИЦА ЈАНЕВА НА ПРАТЕНИЦИТЕ

ШТОМ ВЕ БИВА ЗА НОСЕЊЕ ЗАКОНИ, ЗАШТИТЕТЕ ГИ И СВЕДОЦИТЕ СО ЗАКОН, ИМ ПОРАЧА КАТИЦА ЈАНЕВА НА ПРАТЕНИЦИТЕ

Специјалната јавна обвинителка на пратеничката Светлана Јакимовска од ВМРО-ДПМНЕ и ја предаде лично нејзината иницијатива за измена на законот за зашт ...
ЈАНЕВА ПОБАРА ДА СЕ УКИНЕ РОКОТ ОД 18 МЕСЕЦИ ЗА ИСТРАГИТЕ НА СЈО

ЈАНЕВА ПОБАРА ДА СЕ УКИНЕ РОКОТ ОД 18 МЕСЕЦИ ЗА ИСТРАГИТЕ НА СЈО

Специјалната јавна обвинителка Катица побара од Собранието да го укине членот од законот за СЈО со кој се дефинира рок за истрагите. “Пуштете не да ...
СЕ НАДЕВАМ МОЈОТ СВЕДОК НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“, РЕЧЕ ЈАНЕВА ВО СОБРАНИЕТО

СЕ НАДЕВАМ МОЈОТ СВЕДОК НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЌЕ ДОЈДЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ПУЧ“, РЕЧЕ ЈАНЕВА ВО СОБРАНИЕТО

Специјалната јавна обвинителка се надева дека нејзиниот единствен сведок за случајот со незаконското прислушување „Пуч“ Никола Груевски ќе се појави в ...
ЈАНЕВА ГО ПОЛНИ ТЕФТЕРОТ СО ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ЌЕ ОДГОВАРА  НА СИТЕ ОДЕДНАШ

ЈАНЕВА ГО ПОЛНИ ТЕФТЕРОТ СО ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА, ЌЕ ОДГОВАРА НА СИТЕ ОДЕДНАШ

“Немам контрареплика. Ќе ви одговорам подоцна. Ги запишав прашањата, ќе одговорам“, е одговорот на Специјалната обвинителка Катица Јанева на прашањата ...
1 132 133 134 135 136 145 1340 / 1445 НАПИСИ