Таг: Собрание

1 131 132 133 134 135 143 1330 / 1423 НАПИСИ
УСВОЕН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ, ПОПЛАВЕНИТЕ НЕМА ДА БИДАТ ПОМОГНАТИ ОД ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО

УСВОЕН РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ, ПОПЛАВЕНИТЕ НЕМА ДА БИДАТ ПОМОГНАТИ ОД ПАНОРАМСКОТО ТРКАЛО

Попладнево пратениците го изгласаа ребалансот на Буџетот за 2016 година, каде суштинска ставка во расходите е обештетувањето на жителите од поплавенит ...
ИЗВЕШТАЈОТ НА ЈАНЕВА СОБРАНИЕТО ЌЕ ГО РАЗГЛЕДУВА В ПОНЕДЕЛНИК

ИЗВЕШТАЈОТ НА ЈАНЕВА СОБРАНИЕТО ЌЕ ГО РАЗГЛЕДУВА В ПОНЕДЕЛНИК

Извештајот на Специјалното јавно обвинителство Собранието ќе го разгледува на 120-та седница, која собранискиот спикер Трајко Вељаноски ја закажа за п ...
“ЌУТИ ШАРКА, ЌУУУТ!“, Ѝ ДОФРЛАШЕ ВЛАДАНКА АВИРОВИЌ НА СОФИЈА КУНОВСКА НА КОМИСИЈАТА ЗА ПОПЛАВИТЕ ВО СОБРАНИЕ

“ЌУТИ ШАРКА, ЌУУУТ!“, Ѝ ДОФРЛАШЕ ВЛАДАНКА АВИРОВИЌ НА СОФИЈА КУНОВСКА НА КОМИСИЈАТА ЗА ПОПЛАВИТЕ ВО СОБРАНИЕ

Со кавга, недолични коментари, навреди и вулгарен речник, кои на моменти предизвикаа жестоки реакции кај некои пратеници, беше спречена да почне надзо ...
ЈАНЕВА БАРА ИТАЛИЈАНСКИ АНТИМАФИЈАШКИ МОДЕЛ ЗА ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

ЈАНЕВА БАРА ИТАЛИЈАНСКИ АНТИМАФИЈАШКИ МОДЕЛ ЗА ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која уште на први април годинава поднесе иницијатива до Собранието за измена на Законот за заштита на сведоцит ...
СВЕДОЦИТЕ НА СЈО ЌЕ ОСТАНАТ НЕЗАШТИТЕНИ ОТИ СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТА НА 11 ОКТОМВРИ

СВЕДОЦИТЕ НА СЈО ЌЕ ОСТАНАТ НЕЗАШТИТЕНИ ОТИ СОБРАНИЕТО СЕ РАСПУШТА НА 11 ОКТОМВРИ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчера апелираше Собранието да ги донесе измените на Законот за заштита на сведоци, но пратениците, дури н ...
ПРВИОТ ПАРЛАМЕНТ ПОКАЖА ВИСОКА КУЛТУРА ЗА КОМПРОМИС, ВЕЛИ ПРВИОТ НЕЗАВИСЕН ПРАТЕНИК Д-Р ДИМИТАР ТРПЕНОСКИ

ПРВИОТ ПАРЛАМЕНТ ПОКАЖА ВИСОКА КУЛТУРА ЗА КОМПРОМИС, ВЕЛИ ПРВИОТ НЕЗАВИСЕН ПРАТЕНИК Д-Р ДИМИТАР ТРПЕНОСКИ

    Со интервјуто со д-р Димитар Трпеноски, кој беше првиот независен пратеник во првиот состав на повеќепартиското Собрание, САКА ...
ДВОЈКАТА ШТО ЈА ОРГАНИЗИРАШЕ ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ 1991, МИЛАН ТАЛЕВСКИ И ЈОВАН КЕКЕНОВСКИ

ДВОЈКАТА ШТО ЈА ОРГАНИЗИРАШЕ ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ 1991, МИЛАН ТАЛЕВСКИ И ЈОВАН КЕКЕНОВСКИ

    Дваесет и пет години не избришале ниту делче од сеќавањата на првите луѓе на Скопје за време на осамостојувањето, Милан Талевс ...
НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

НАРОДОТ ПОКАЖА ПОГОЛЕМА ЗРЕЛОСТ ОД СИТЕ НАС ЗАЕДНО ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ РАТКА ДИМИТРОВА, ПРВ КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ

      Со интервјуто со Ратка Димитрова, која беше координатор на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот од 1 ...
СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ПРЕОДНАТА ВЛАДА

СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ПРЕОДНАТА ВЛАДА

Собранието ги избра новите министри во техничката влада која треба да ги спроведе изборите на 11 декември. Во кусата расправа, премиерот Емил Димитрие ...
ВЛАДАТА ВО КРИЗА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРЕРАСПРЕДЕЛБА НА БУЏЕТОТ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД СОБРАНИЕТО

ВЛАДАТА ВО КРИЗА ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ПРЕРАСПРЕДЕЛБА НА БУЏЕТОТ БЕЗ ОДОБРЕНИЕ ОД СОБРАНИЕТО

Со 47 гласови „за“ и со 23 „против“, Собранието по скратена постапка го донесе законот за изменување и за дополнување на Законот за буџет во рамки на ...
1 131 132 133 134 135 143 1330 / 1423 НАПИСИ