Таг: Солидарност

1 2 10 / 16 НАПИСИ
МИРОЉУБИВИ АКТИВИСТИ СО ЛЕТОЦИ ПОВИКАА НА СОЛИДАРНОСТ ВО СВЕТОТ НА ОТВОРАЊЕТО НА МАКЕДОНСКАТА ИЗЛОЖБА ВО ПРАГА

МИРОЉУБИВИ АКТИВИСТИ СО ЛЕТОЦИ ПОВИКАА НА СОЛИДАРНОСТ ВО СВЕТОТ НА ОТВОРАЊЕТО НА МАКЕДОНСКАТА ИЗЛОЖБА ВО ПРАГА

Над 1.000 посетители дојдоа на синоќешното отворање на изложбата „Ниедно чувство не е конечно. Колекција на солидарноста, МСУ Скопје"/„No Feeling is F ...
КОЛЕКЦИЈАТА НА СОЛИДАРНОСТА НА МСУ СО 148 ДЕЛА ВЕЧЕРВА НА ИЗЛОЖБА ВО ПРАГА

КОЛЕКЦИЈАТА НА СОЛИДАРНОСТА НА МСУ СО 148 ДЕЛА ВЕЧЕРВА НА ИЗЛОЖБА ВО ПРАГА

Во Националната галерија во Прага вечерва ќе биде отворена изложбата „Ниедно чувство не е конечно. Колекција на солидарност“ (No Feeling is Final. The ...
КОЛЕКЦИЈАТА НА СОЛИДАРНОСТА НА МСУ – СКОПЈЕ ИСПИША ИСТОРИЈА СО ИЗЛОЖБАТА ВО ВИЕНА

КОЛЕКЦИЈАТА НА СОЛИДАРНОСТА НА МСУ – СКОПЈЕ ИСПИША ИСТОРИЈА СО ИЗЛОЖБАТА ВО ВИЕНА

Музејот на современата уметност – Скопје (МСУ), синоќа испиша историја во Виена, со големото отворање во музејот Кунстхале на изложбата „Ниедно чувств ...
ВО МКЦ ИЗЛОЖБА „ЗА СКОПЈЕ СО СРЦЕ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ“ ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 59 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС

ВО МКЦ ИЗЛОЖБА „ЗА СКОПЈЕ СО СРЦЕ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ“ ЗА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 59 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС

Со изложбата „За Скопје со срце од целиот свет“ на авторката Зоја Богдановска во Младинскиот културен центар вечер (МКЦ) вечерва ќе се одбележи 59-год ...
МНР ВО БОИТЕ НА УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ ЗА СОЛИДАРНОСТ СО УКРАИНА

МНР ВО БОИТЕ НА УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ ЗА СОЛИДАРНОСТ СО УКРАИНА

Вечерва, во знак на солидарност со Украина, зградата на македонското Министерство за надворешни работи е обоена со боите на украинското знаме. Гестот ...
НЕ ДРАМАТИЗИРАЈТЕ СО БУГАРИЈА, РЕШЕТЕ ЈА КОРУПЦИЈАТА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДИРК ЈАН КОП

НЕ ДРАМАТИЗИРАЈТЕ СО БУГАРИЈА, РЕШЕТЕ ЈА КОРУПЦИЈАТА, ВЕЛИ ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ДИРК ЈАН КОП

Прашањето повеќе не е дали Северна Македонија ќе стане членка на ЕУ, туку кога тоа ќе се случи и дотогаш Холандија ќе продолжи критички да ги следи не ...
ОЧЕКУВАМ ДЕНОВИВЕ ДА ЈА ВИДИМЕ СОЛИДАРНОСТА НА ЕУ И УШТЕ ВО ЈАНУАРИ ДА ЈА ДОБИЕМЕ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД, КАЖА ЗАЕВ

ОЧЕКУВАМ ДЕНОВИВЕ ДА ЈА ВИДИМЕ СОЛИДАРНОСТА НА ЕУ И УШТЕ ВО ЈАНУАРИ ДА ЈА ДОБИЕМЕ ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев очекува деновиве земјите членки на ЕУ да покажат солидарност и да ни дадат од нивните вакцини против ковид-19 уште месецов. Заев, ...
ЗБОРЕНО Е СО АТИЏЕ

ЗБОРЕНО Е СО АТИЏЕ

1 Многу беше фраерски да се споделува мудроста на Атиџе: „Пола за мене, пола за пчелите“, нели? Море, што селфија се изнагледавме со јунакињата од кан ...
И ОНАКА УГЛЕДОТ НА СУДСТВОТО Е НА НАЈНИСКО НИВО, СО ВАКВА НЕСОЛИДАРНОСТ УШТЕ ПОВЕЌЕ СИ ГО НАРУШУВАМЕ, ВЕЛИ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ЗА ТУЖБАТА ПРОТИВ СКРАТЕНИТЕ ПЛАТИ

И ОНАКА УГЛЕДОТ НА СУДСТВОТО Е НА НАЈНИСКО НИВО, СО ВАКВА НЕСОЛИДАРНОСТ УШТЕ ПОВЕЌЕ СИ ГО НАРУШУВАМЕ, ВЕЛИ СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ЗА ТУЖБАТА ПРОТИВ СКРАТЕНИТЕ ПЛАТИ

Добрила Кацарска, судија за организиран криминал во Основниот суд Скопје 1 за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека судиите и обвинителите, носители на третата вл ...
НЕМА СУДЕЊА, ОБВИНИТЕЛИТЕ РАБОТАТ ОД ДОМА, ЧЕСНО Е ДА ПОКАЖЕМЕ СОЛИДАРНОСТ, ВЕЛИ ЈОВЕСКИ ЗА БУНТОТ ПРОТИВ СКРАТЕНИТЕ ПЛАТИ ВО ПРАВОСУДСТВОТО

НЕМА СУДЕЊА, ОБВИНИТЕЛИТЕ РАБОТАТ ОД ДОМА, ЧЕСНО Е ДА ПОКАЖЕМЕ СОЛИДАРНОСТ, ВЕЛИ ЈОВЕСКИ ЗА БУНТОТ ПРОТИВ СКРАТЕНИТЕ ПЛАТИ ВО ПРАВОСУДСТВОТО

По испратеното писмо од Здружението на судии до Владата, а неофицијално и од Здружението на јавни обвинители до истата адреса, со кои тие си ги бараат ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ