Таг: Сообраќајна несреќа

1 3 4 5 6 50 / 60 НАПИСИ
20 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ВЕЛЕС – ШТИП

20 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ ВЕЛЕС – ШТИП

Дваесет патници се примени на Хируршкото одделение во болницата во Велес, но нивните повреди не се животозагрозувачки, изјави портпаролот на ЈЗУ Општа ...
ВОЗ УДРИ ВО КОЛА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН ВО РОМАНОВЦЕ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ОД ЕДНО СЕМЕЈСТВО

ВОЗ УДРИ ВО КОЛА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН ВО РОМАНОВЦЕ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ОД ЕДНО СЕМЕЈСТВО

Тројца загинаа во сообраќајна несреќа што денеска околу пладне се случи на железничкиот премин во кумановското селото Романовце. Неофицијално, во неср ...
ДВАЈЦА МИГРАНТИ ЗАГИНАА И 17 СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РАДОВИШ

ДВАЈЦА МИГРАНТИ ЗАГИНАА И 17 СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РАДОВИШ

Двајца мигранти загинаа и 17 се повредени во сообраќајната незгода што се случи попладнево на магистралниот пат Радовиш - Штип во близина на рудникот ...
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на ресенското село Крушје. Според информациите од терен во сообраќајката ...
14 ХОКЕАРИ ОД ЈУНИОРСКИ ТИМ ЗАГИНАА ВО СООБРАЌАЈКА ВО КАНАДА

14 ХОКЕАРИ ОД ЈУНИОРСКИ ТИМ ЗАГИНАА ВО СООБРАЌАЈКА ВО КАНАДА

Полицијата во Канада потврди дека 14 луѓе загинаа откако се судрија камион и автобус со јуниорски хокеарски тим. Хамболт Бронкос патуваа по автопатот ...
ПРАТЕНИЧКАТА ЛАЗАРОВА СО ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА ОСТАНУВА НА НЕВРОХИРУРГИЈА

ПРАТЕНИЧКАТА ЛАЗАРОВА СО ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА ОСТАНУВА НА НЕВРОХИРУРГИЈА

Пратеничката од СДСМ Мери Лазарова е во стабилна состојба, по вчерашната сообраќајна несреќа на патот Демир Капија-Удово. Министерот за здравство Венк ...
47 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ШКОЛСКИ АВТОБУС СЕ ЗАБИ ВО КУЌА ВО ГЕРМАНИЈА

47 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ШКОЛСКИ АВТОБУС СЕ ЗАБИ ВО КУЌА ВО ГЕРМАНИЈА

Училишен автобус се удри во куќа во југозападна Германија и повредени се 47 луѓе, од кои десет се со сериозни повреди. Mеѓу повредените има и деца, ...
ТРИ МОМЧИЊА УДРЕНИ ОД КОЛА ДОДЕКА СЕ ВРАЌАЛЕ ОД НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО ВЕЛЕС

ТРИ МОМЧИЊА УДРЕНИ ОД КОЛА ДОДЕКА СЕ ВРАЌАЛЕ ОД НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО ВЕЛЕС

Утринава, во сообраќајка во центарот на Велес, тешко повредени се тројца тинејџери. На нив налетал автомобил додека тие се враќале од новогодишна заба ...
ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ, ДВАЈЦА ОД ЗАТАЛКАНИ КУРШУМИ

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ, ДВАЈЦА ОД ЗАТАЛКАНИ КУРШУМИ

Четворица пациенти повредени од петарди и двајца од заталкани куршуми вчера побарале медицинска помош во болницата за хируршки болести „Св.Наум Охридс ...
ДЕСЕТ УЧЕНИЦИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ДЕМИР ХИСАР

ДЕСЕТ УЧЕНИЦИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ДЕМИР ХИСАР

Десет ученици се полесно повредени во сообраќајка на комбе и автобус на патот Демир Хисар - Кичево што се случи утринава околу 7.30 часот. Во автобусо ...
1 3 4 5 6 50 / 60 НАПИСИ