Таг: Сообраќајна несреќа

1 5 6 770 / 70 НАПИСИ
ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

Загина 19-годишниот битолчанец Ѓ. Т., а неколкумина други се повредени во тешка сообраќајна несреќа што утрово околу 8 часот се случила меѓу три патни ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

Велика Британија планира да воведе доживотна затворска казна за возачите, кои под дејство на алкохол или дрога ќе предизвикаат сообраќајна несреќа со ...
ДОБРА Е СИГНАЛИЗАЦИЈАТА, СТРАНЦИТЕ СЕ ГУБАТ ОТИ ВОЗАТ СО НАВИГАЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНИ ПАТИШТА ПО СООБРАЌАЈКАТА НА НОВИОТ АВТОПАТ КАЈ ДЕМИР КАПИЈА

ДОБРА Е СИГНАЛИЗАЦИЈАТА, СТРАНЦИТЕ СЕ ГУБАТ ОТИ ВОЗАТ СО НАВИГАЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНИ ПАТИШТА ПО СООБРАЌАЈКАТА НА НОВИОТ АВТОПАТ КАЈ ДЕМИР КАПИЈА

Странци залутуваат и возат по новиот автопат Демир Капија-Смоквица кој сѐ уште не е пуштен во употреба и се жалат дека патот е лошо обележан. ГПС нави ...
27 ПОВРЕДЕНИ ВО НЕСРЕЌАТА КАЈ ВЕЛЕС

27 ПОВРЕДЕНИ ВО НЕСРЕЌАТА КАЈ ВЕЛЕС

27 лица се повредени откако автобус со 44 патници вечерва околу 19 часот излета во близина на велешката патарина на автопатот кон Скопје, соопшти Цент ...
ИЗЛЕТА АВТОБУС КАЈ ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА, ИМА ПОВРЕДЕНИ

ИЗЛЕТА АВТОБУС КАЈ ВЕЛЕШКАТА ПАТАРИНА, ИМА ПОВРЕДЕНИ

Автобус попладнево излета и се преврти неколку километри по патарината кај велешкото езеро на автопатот кон Скопје. Според очевидци, има многу повреде ...
14-МИНА ПОВРЕДЕНИ ПРИ СУДАР НА АВТОБУС И ЏИП БЛИЗУ КУМАНОВО

14-МИНА ПОВРЕДЕНИ ПРИ СУДАР НА АВТОБУС И ЏИП БЛИЗУ КУМАНОВО

Четиринаесет лица се повредени при судир на автобус и џип на магистралниот пат Куманово-Скопје, во близина на кланицата „Црн Бик“, во Куманово. Спо ...
ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА ВОЗАЧОТ ШТО ЈА ПРЕДИЗВИКА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНА ПЕТАР МИЛОШЕВСКИ

ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ЗА ВОЗАЧОТ ШТО ЈА ПРЕДИЗВИКА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНА ПЕТАР МИЛОШЕВСКИ

На една година затвор е осуден Живко Бојковски (65) од Куманово, која ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина директорот на македoнската фу ...
ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

Лицето кое се пријави дека го возело службеното возило Фолксваген туарег со кое беа направени две сообраќајки во петокот за кои МВР му поднесе три при ...
ТРИ ПРЕКРШОЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДИМЕ СПАСОВ, МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГО НАПАДНАЛ

ТРИ ПРЕКРШОЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДИМЕ СПАСОВ, МВР ИМА ДОКАЗИ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГО НАПАДНАЛ

Министерстото за внатрешни работи поднесе три прекршочни пријави против Диме Спасов, дополнителниот заменки министер за труд и социјална политика, за ...
ЕКСТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА ГРУЕВСКИ ДЕЈАН МИТРЕВСКИ-УРКО ПРЕДИЗВИКА СООБРАЌАЈКА, ТЕШКО ПОВРЕДЕН МОТОРЦИКЛИСТ

ЕКСТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА ГРУЕВСКИ ДЕЈАН МИТРЕВСКИ-УРКО ПРЕДИЗВИКА СООБРАЌАЈКА, ТЕШКО ПОВРЕДЕН МОТОРЦИКЛИСТ

Поранешниот телохранител на Никола Груевски додека беше премиер, Дејан Митревски-Урко, кој сега е полицаец во Шестата управа на МВР, ноќеска предизвик ...
1 5 6 770 / 70 НАПИСИ