Таг: Сообраќајна несреќа

1 4 5 6 7 60 / 67 НАПИСИ
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ РЕСЕНСКО КРУШЈЕ

Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа што попладнево се случи во близина на ресенското село Крушје. Според информациите од терен во сообраќајката ...
14 ХОКЕАРИ ОД ЈУНИОРСКИ ТИМ ЗАГИНАА ВО СООБРАЌАЈКА ВО КАНАДА

14 ХОКЕАРИ ОД ЈУНИОРСКИ ТИМ ЗАГИНАА ВО СООБРАЌАЈКА ВО КАНАДА

Полицијата во Канада потврди дека 14 луѓе загинаа откако се судрија камион и автобус со јуниорски хокеарски тим. Хамболт Бронкос патуваа по автопатот ...
ПРАТЕНИЧКАТА ЛАЗАРОВА СО ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА ОСТАНУВА НА НЕВРОХИРУРГИЈА

ПРАТЕНИЧКАТА ЛАЗАРОВА СО ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА ОСТАНУВА НА НЕВРОХИРУРГИЈА

Пратеничката од СДСМ Мери Лазарова е во стабилна состојба, по вчерашната сообраќајна несреќа на патот Демир Капија-Удово. Министерот за здравство Венк ...
47 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ШКОЛСКИ АВТОБУС СЕ ЗАБИ ВО КУЌА ВО ГЕРМАНИЈА

47 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ШКОЛСКИ АВТОБУС СЕ ЗАБИ ВО КУЌА ВО ГЕРМАНИЈА

Училишен автобус се удри во куќа во југозападна Германија и повредени се 47 луѓе, од кои десет се со сериозни повреди. Mеѓу повредените има и деца, ...
ТРИ МОМЧИЊА УДРЕНИ ОД КОЛА ДОДЕКА СЕ ВРАЌАЛЕ ОД НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО ВЕЛЕС

ТРИ МОМЧИЊА УДРЕНИ ОД КОЛА ДОДЕКА СЕ ВРАЌАЛЕ ОД НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА ВО ВЕЛЕС

Утринава, во сообраќајка во центарот на Велес, тешко повредени се тројца тинејџери. На нив налетал автомобил додека тие се враќале од новогодишна заба ...
ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ, ДВАЈЦА ОД ЗАТАЛКАНИ КУРШУМИ

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ, ДВАЈЦА ОД ЗАТАЛКАНИ КУРШУМИ

Четворица пациенти повредени од петарди и двајца од заталкани куршуми вчера побарале медицинска помош во болницата за хируршки болести „Св.Наум Охридс ...
ДЕСЕТ УЧЕНИЦИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ДЕМИР ХИСАР

ДЕСЕТ УЧЕНИЦИ ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ДЕМИР ХИСАР

Десет ученици се полесно повредени во сообраќајка на комбе и автобус на патот Демир Хисар - Кичево што се случи утринава околу 7.30 часот. Во автобусо ...
ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

ЗАГИНА 19-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ, НЕКОЛКУМИНА СЕ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА 4 ВОЗИЛА НА ПАТОТ БИТОЛА-ПРИЛЕП

Загина 19-годишниот битолчанец Ѓ. Т., а неколкумина други се повредени во тешка сообраќајна несреќа што утрово околу 8 часот се случила меѓу три патни ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ВОВЕДУВА ДОЖИВОТНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УБИЈЦИ НА ПАТИШТАТА

Велика Британија планира да воведе доживотна затворска казна за возачите, кои под дејство на алкохол или дрога ќе предизвикаат сообраќајна несреќа со ...
ДОБРА Е СИГНАЛИЗАЦИЈАТА, СТРАНЦИТЕ СЕ ГУБАТ ОТИ ВОЗАТ СО НАВИГАЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНИ ПАТИШТА ПО СООБРАЌАЈКАТА НА НОВИОТ АВТОПАТ КАЈ ДЕМИР КАПИЈА

ДОБРА Е СИГНАЛИЗАЦИЈАТА, СТРАНЦИТЕ СЕ ГУБАТ ОТИ ВОЗАТ СО НАВИГАЦИЈА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНИ ПАТИШТА ПО СООБРАЌАЈКАТА НА НОВИОТ АВТОПАТ КАЈ ДЕМИР КАПИЈА

Странци залутуваат и возат по новиот автопат Демир Капија-Смоквица кој сѐ уште не е пуштен во употреба и се жалат дека патот е лошо обележан. ГПС нави ...
1 4 5 6 7 60 / 67 НАПИСИ