Таг: сопруга

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ ЈА ПРЕТЕПАЛ БРЕМЕНАТА СОПРУГА ПО ШТО БЕБЕТО ПОЧИНАЛО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ ЈА ПРЕТЕПАЛ БРЕМЕНАТА СОПРУГА ПО ШТО БЕБЕТО ПОЧИНАЛО

Основното јавно обвинителство Скопје бара притвор за скопјанец кој вчера ја претепал бремената сопруга по што бебето починало. „Додека заедно со ош ...
СЛАВНИОТ ИРАНСКИ РЕЖИСЕР ДАРИУШ МЕРЏУИ И СОПРУГАТА ИЗБОДЕНИ ДО СМРТ ВО НИВНИОТ ДОМ БЛИЗУ ТЕХЕРАН

СЛАВНИОТ ИРАНСКИ РЕЖИСЕР ДАРИУШ МЕРЏУИ И СОПРУГАТА ИЗБОДЕНИ ДО СМРТ ВО НИВНИОТ ДОМ БЛИЗУ ТЕХЕРАН

Славниот ирански режисер Дариуш Мерџуи (83) и неговата сопруга Вахидех Мохамадифар се избодени до смрт во нивниот дом близу Техеран. Официјалната иран ...
КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ БИЛ НА ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА И ЗАТОА НЕМА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО ОДЛУКАТА СОПРУГАТА ДА ДОБИ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ БИЛ НА ВЛАДИНАТА СЕДНИЦА И ЗАТОА НЕМА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ ВО ОДЛУКАТА СОПРУГАТА ДА ДОБИ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПО 70 ДЕНАРИ ЗА КВАДРАТ

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека нема никаков конфликт на интереси во тоа што компанијата каде сопственички удел има неговата сопруга Елена Ков ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
ИСЛАМ АБАЗИ ИЗБРАН ЗА ОБВИНИТЕЛ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ, СОПРУГАТА МУ Е ЗАПИШАНА НА АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ И ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

ИСЛАМ АБАЗИ ИЗБРАН ЗА ОБВИНИТЕЛ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ, СОПРУГАТА МУ Е ЗАПИШАНА НА АКАДЕМИЈАТА ЗА СУДИИ И ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ

Вишиот јавен обвинител на Гостивар Ислам Абази е новиот Јавен обвинител за гонење организиран криминал и корупција, на местото на досегашната шефица В ...
ВЛАДИМИР ТОДОРОВИЌ И ЖЕНА МУ ОБВИНЕТИ ЗА ЛАЖЕН ИСКАЗ, ТАА НА ДРУГ СВЕДОК НА ЛИСТ МУ НАПИШАЛА ШТО ДА ПРОЧИТА ПРЕД СУД

ВЛАДИМИР ТОДОРОВИЌ И ЖЕНА МУ ОБВИНЕТИ ЗА ЛАЖЕН ИСКАЗ, ТАА НА ДРУГ СВЕДОК НА ЛИСТ МУ НАПИШАЛА ШТО ДА ПРОЧИТА ПРЕД СУД

Скопското јавно обвинителство поднело обвинение против поранешниот градоначалник на Општина Центар Владимир Тодоровиќ за давање лажен исказ пред суд. ...
БИВШАТА СОПРУГА МУ ГО ИСКРШИ КИОСКОТ НА СЕКРЕТАРОТ НА БУГАРСКИОТ ЦЕНТАР ВО БИТОЛА, А ТОЈ ВО КОНЗУЛАТОТ ПРИЈАВИЛ НЕТРПЕЛИВОСТ КОН БУГАРИ

БИВШАТА СОПРУГА МУ ГО ИСКРШИ КИОСКОТ НА СЕКРЕТАРОТ НА БУГАРСКИОТ ЦЕНТАР ВО БИТОЛА, А ТОЈ ВО КОНЗУЛАТОТ ПРИЈАВИЛ НЕТРПЕЛИВОСТ КОН БУГАРИ

Оштетување на киоск во кој се продаваат цвеќиња и свеќи кај црквата „Св. Недела“ во Битола можеше да подгрее нови обвинувања за наводна нетрпеливост к ...
ОСНОВАЧОТ НА „АМАЗОН“ ЏЕФ БЕЗОС СЕ РАЗВЕДУВА ОД СОПРУГАТА ПО 25 ГОДИНИ БРАК

ОСНОВАЧОТ НА „АМАЗОН“ ЏЕФ БЕЗОС СЕ РАЗВЕДУВА ОД СОПРУГАТА ПО 25 ГОДИНИ БРАК

Основачот на „Амазон“ Џеф Безос преку Твитер објави дека се разведува од неговата сопруга Мекензи Безос, по 25 години брак. „Како што знаат нашето ...
УАПСЕН ВОЗАЧОТ НА ПАНДЕЛЕСКИ, ЈА УЦЕНУВАЛ СОПРУГАТА НА ПРИТВОРЕНИОТ ГАЗДА НА ПЕЛИСТЕРКА И СЕ ЗАКАНИЛ СО БОМБА ЗА НЕЈЗИНИТЕ ВНУЦИ

УАПСЕН ВОЗАЧОТ НА ПАНДЕЛЕСКИ, ЈА УЦЕНУВАЛ СОПРУГАТА НА ПРИТВОРЕНИОТ ГАЗДА НА ПЕЛИСТЕРКА И СЕ ЗАКАНИЛ СО БОМБА ЗА НЕЈЗИНИТЕ ВНУЦИ

Возачот на притворениот сопственик на компанијата „Пелистерка“ Цветан Панделески, кој заедно со Орце Камчев и Сашо Мијалков се главните осомничени во ...
РУСКИ ОЛИГАРХ СИ ЈА СТАВИ СОПРУГАТА НА 50 МЕТАРСКИ МУРАЛ ЗА РЕКЛАМА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

РУСКИ ОЛИГАРХ СИ ЈА СТАВИ СОПРУГАТА НА 50 МЕТАРСКИ МУРАЛ ЗА РЕКЛАМА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Газдата на руската агенција за рекламирање „Новатек Арт“, која има задача да ги украсува московските фасади за Светското првенство во фудбал, ја искор ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ