Таг: состанок

СДСМ РЕШИ ДА НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ, ЗАЕВ ЌЕ БАРА КОНСЕНЗУАЛЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

СДСМ РЕШИ ДА НЕМА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ, ЗАЕВ ЌЕ БАРА КОНСЕНЗУАЛЕН КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

СДСМ одлучи дека нема потреба од предвремени парламентарни избори, а одлуката е донесена вечерва на седницата на Извршниот одбор (ИО), соопшти ноќва п ...
ЗАПАДЕН БАЛКАН НЕ Е ВЕЌЕ БУРЕ БАРУТ, ДОБИВА ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

ЗАПАДЕН БАЛКАН НЕ Е ВЕЌЕ БУРЕ БАРУТ, ДОБИВА ЕВРОПСКА ПЕРСПЕКТИВА, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

Западен Балкан сè помалку личи на буре барут и мислам дека сите заедно му даваме јасна европска перспектива, изјави претседателот на Собранието Талат ...
НЕМА ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ПАРИСКИОТ ДОГОВОР ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

НЕМА ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ПАРИСКИОТ ДОГОВОР ЗА КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ, ВЕЛИ ГЕРМАНИЈА

Германската министерка за животна средина Барбара Хендрикс кажа дека договорот од Париз за борба против климатските промени е неповратен, откако прего ...
3 / 3 НАПИСИ