Таг: социјални мрежи

1 2 10 / 18 НАПИСИ
СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

1 Во моментот кога ќе одлучиш да жртвуваш наука и експертиза за да купуваш души, ќе ти се случи она што сега ѝ се случува на Македонија. Да биде најпо ...
ТРАМП ЌЕ ПОТПИШЕ ИЗВРШНА НАРЕДБА ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ОТКАКО СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗАТВОРИ

ТРАМП ЌЕ ПОТПИШЕ ИЗВРШНА НАРЕДБА ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ОТКАКО СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗАТВОРИ

Доналд Трамп ќе потпише извршна наредба насочена кон компаниите за социјални медиуми, соопшти Белата куќа. Ова следува ден откако тој на Твитер се зак ...
ДА ПОСТОЕШЕ ФЕЈСБУК ВО 1930-ИТЕ, ЌЕ ДОЗВОЛЕШЕ АНТИСЕМИТСКИ РЕКЛАМИ НА ХИТЛЕР, ВЕЛИ АКТЕРОТ САША БАРОН КОЕН

ДА ПОСТОЕШЕ ФЕЈСБУК ВО 1930-ИТЕ, ЌЕ ДОЗВОЛЕШЕ АНТИСЕМИТСКИ РЕКЛАМИ НА ХИТЛЕР, ВЕЛИ АКТЕРОТ САША БАРОН КОЕН

Да постоеше Фејсбук во 1930-ите, тој ќе му дозволеше на Хитлер да ги шири своите антисемитски верувања на платформата, вели британскиот актер и комича ...
НЕКАЗНИВОСТА НА НАСИЛСТВОТО ОД ОМРАЗА МОРА ДА ЗАПРЕ, АПЕЛИРА МАРШОТ НА ТОЛЕРАНЦИЈА

НЕКАЗНИВОСТА НА НАСИЛСТВОТО ОД ОМРАЗА МОРА ДА ЗАПРЕ, АПЕЛИРА МАРШОТ НА ТОЛЕРАНЦИЈА

Со слоганот „Викни силно против насилство“ денес во Скопје се оддржа десетиот по ред Марш на толеранцијата, во организација на Хелсиншкиот комитет за ...
97 ПРОЦЕНТИ

97 ПРОЦЕНТИ

1 Ајдее... Од комарци преминавме на радиоактивна прашина. До 30 септември којзнае уште што сѐ ќе ни смислат руските тролови, па нашите информирани гра ...
ДЕСНИЧАРИ НАЈМНОГУ ШИРАТ И ВЕРУВААТ ВО ЛАЖНИ ВЕСТИ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ОКСФОРД

ДЕСНИЧАРИ НАЈМНОГУ ШИРАТ И ВЕРУВААТ ВО ЛАЖНИ ВЕСТИ, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ОКСФОРД

Лажните вести што се објавуваат во САД на големо се следат и споделуваат од десничарски ориентирани корисници на социјалните мрежи, заклучи студија сп ...
ДАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ОБВИНИ НАД 1.000 МЛАДИ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА ОТИ СПОДЕЛУВАЛЕ ВИДЕА СО МАЛОЛЕТНИЦИ НА ФЕЈСБУК

ДАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ОБВИНИ НАД 1.000 МЛАДИ ЗА ДИСТРИБУЦИЈА НА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА ОТИ СПОДЕЛУВАЛЕ ВИДЕА СО МАЛОЛЕТНИЦИ НА ФЕЈСБУК

Над 1.000 млади луѓе во Данска се обвинети за дистрибуција на детска порнографија, откако сексуална содржина во која учествуваат 15-годишници беше обј ...
ФРАНЦИЈА ЌЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ

ФРАНЦИЈА ЌЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ПРОТИВ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ

Францускиот претседател Емануел Макрон најави донесување на нов закон за медиуми, за да им се спротивстави на таканаречените лажни вести. Тој изјав ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РАНКОВЦЕ ЕДИНСТВЕН ШТО НЕМА ФЕЈСБУК, ОТИ ОПШТИНАТА Е ВО ДУПКА ОД 250.000 ЕВРА И НЕМА СО ШТО ДА СЕ ПОФАЛИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА РАНКОВЦЕ ЕДИНСТВЕН ШТО НЕМА ФЕЈСБУК, ОТИ ОПШТИНАТА Е ВО ДУПКА ОД 250.000 ЕВРА И НЕМА СО ШТО ДА СЕ ПОФАЛИ

Градоначалникот на Општина Ранковце Ивица Тошевски е единствениот градоначалник во државата кој нема фејсбук профил. Анализата што ја направил тим од ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО Е ПРОТИВ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ПУШЕЊЕТО

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО Е ПРОТИВ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ПУШЕЊЕТО

Министерството за здравство се вклучи во дискусијата на социјалните мрежи за измени на Законот за заштита од пушењето, кои до Собранието во јули ги по ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ