Таг: „Спутник“

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
СРБИЈА ПОЧНА ДА ЈА ПРОИЗВЕДУВА РУСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 „СПУТНИК В“

СРБИЈА ПОЧНА ДА ЈА ПРОИЗВЕДУВА РУСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 „СПУТНИК В“

Рускиот институт за директни инвестиции и Институтот за вирологија, вакцини и серуми „Торлак“ во Белград го означија почетокот на производството на ва ...
ЛИЦАТА НА 73 И 74 ГОДИНИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СО „СПУТНИК“, „АСТРАЗЕНЕКА“ И СО КИНЕСКАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЛИЦАТА НА 73 И 74 ГОДИНИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СО „СПУТНИК“, „АСТРАЗЕНЕКА“ И СО КИНЕСКАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Граѓаните на 73 и 74 години ќе се вакцинираат со „спутник“, „АстраЗенека“ и со кинеската вакцина против ковид-19, појасни денеска министерот за здравс ...
ПУШТЕНИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕРМИНИ ЗА КОВИД ВАКЦИНИ ЗА ЛИЦА НА 73 И 74 ГОДИНИ ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ЗАКАЖУВАЊЕ ПРЕКУ МАТИЧЕН ЛЕКАР

ПУШТЕНИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕРМИНИ ЗА КОВИД ВАКЦИНИ ЗА ЛИЦА НА 73 И 74 ГОДИНИ ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ЗАКАЖУВАЊЕ ПРЕКУ МАТИЧЕН ЛЕКАР

Дополнителни слободни термини за вакцинација на граѓани од 73 и 74 години се пуштени во „А1 арената Борис Трајковски“ . Од Министерството за здравство ...
ГЕРМАНИЈА САМА ЌЕ ПРЕГОВАРА СО РУСИЈА ЗА НАРАЧКА НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“, ОТИ ЕУ НЕМА ДА НАРАЧУВА ЗА ЗЕМЈИТЕ-ЧЛЕНКИ

ГЕРМАНИЈА САМА ЌЕ ПРЕГОВАРА СО РУСИЈА ЗА НАРАЧКА НА ВАКЦИНАТА „СПУТНИК“, ОТИ ЕУ НЕМА ДА НАРАЧУВА ЗА ЗЕМЈИТЕ-ЧЛЕНКИ

Министерот за здравство на Германија рече дека Европската унија нема да ja нарача руската вакцина против ковид-19 „спутник“ и дека неговата земја ќе о ...
300.000 ВАКЦИНИ ЌЕ ИМАМЕ ДО КРАЈОТ НА АПРИЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ

300.000 ВАКЦИНИ ЌЕ ИМАМЕ ДО КРАЈОТ НА АПРИЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека до крајот на април во земјава ќе стасаат 300.000 вакцини против ковид-19. На денешната прес-конференција за е ...
ПОЧНА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 3.000 ЛУЃЕ

ПОЧНА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 3.000 ЛУЃЕ

Во салата „А1 арена Борис Трајковски“ денес почна масовната вакцинација против ковид-19. На 48 пункови се врши вакцинација со „спутник“ што земјава ја ...
ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА 7 ДЕНА ОД КОВИД ПОЧИНАЛЕ 254, ВО МАКЕДОНИЈА 263, ТАМУ СО ЕДНА ДОЗА СЕ ВАКЦИНИРАНИ 46% ОД 68-МИЛИОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА 7 ДЕНА ОД КОВИД ПОЧИНАЛЕ 254, ВО МАКЕДОНИЈА 263, ТАМУ СО ЕДНА ДОЗА СЕ ВАКЦИНИРАНИ 46% ОД 68-МИЛИОНСКОТО НАСЕЛЕНИЕ

Изминативе седум дена односно од 28 март до 3 април во земјава од ковид-19 починале 263 лица, според податоците на Министерството за здравство. Ист ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АРГЕНТИНА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, ВО ФЕВРУАРИ ЈА ПРИМИЛ ВТОРАТА ДОЗА НА „СПУТНИК“

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АРГЕНТИНА ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, ВО ФЕВРУАРИ ЈА ПРИМИЛ ВТОРАТА ДОЗА НА „СПУТНИК“

Претседателот на Аргентина, Алберто Фернандес, кој се вакцинираше против ковид-19 со руската вакцина „спутник В“, објави дека имал позитивен тест за к ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО МВР, АРМ, ЈСП И ГРАДИНКИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СО РУСКАТА „СПУТНИК“

ВРАБОТЕНИТЕ ВО МВР, АРМ, ЈСП И ГРАДИНКИТЕ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СО РУСКАТА „СПУТНИК“

Со донацијата од Србија на 20 илјади вакцини „спутник“ ќе се вакцинираат вработени во Министерството за внатрешни работи, АРМ, новинари вработени во м ...
СТИГНАА НОВИ 20.000 „СПУТНИК“ ВАКЦИНИ, ДОНАЦИЈА ОД СРБИЈА

СТИГНАА НОВИ 20.000 „СПУТНИК“ ВАКЦИНИ, ДОНАЦИЈА ОД СРБИЈА

Стигна втората донација од Србија, двапати по 20 илјади дози „Спутник“ вакцини, во период кој е многу важен за продолжување на континуитетот на масовн ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ