Таг: срам

ПАНДЕВ И ЕЛМАС

ПАНДЕВ И ЕЛМАС

Што сакаат да докажат со попишувањето на дијаспората? Да се фалат колку многу се иселиле поради нив? ...
ПАПАТА ФРАЊО КАЖА ДЕКА СЕ СРАМИ ОД СВЕШТЕНИЦИТЕ КОИ СЕКСУАЛНО ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ДЕЦА

ПАПАТА ФРАЊО КАЖА ДЕКА СЕ СРАМИ ОД СВЕШТЕНИЦИТЕ КОИ СЕКСУАЛНО ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ДЕЦА

Папата Фрањо изрази болка и срам околу скандалот со сексуално злоставување деца што ја потресе црквата во Чиле, во неговиот прв говор за време на посе ...
2 / 2 НАПИСИ