Таг: средба

1 2 3 4 20 / 34 НАПИСИ
СИНДИКАТОТ НА КЛИНИЧКИ НА УШТЕ ЕДНА СРЕДБА СО ФИЛИПЧЕ ЗА ДА СЕ ДОГОВОРАТ ОКОЛУ ПРОМЕНА НА ПРОЦЕНТОТ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ

СИНДИКАТОТ НА КЛИНИЧКИ НА УШТЕ ЕДНА СРЕДБА СО ФИЛИПЧЕ ЗА ДА СЕ ДОГОВОРАТ ОКОЛУ ПРОМЕНА НА ПРОЦЕНТОТ ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ

Начелна согласност околу промена на процентот на зголемување на платите од Нова година за вработените во Клиничкиот центар е постигната на денешната с ...
НЕЗАВИСНО МОНИТОРИНГ ТЕЛО ЌЕ ГО КОНТРОЛИРА СЕКОЈ ЧЕКОР ЗА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА, СЕ ДОГОВОРИЈА АКТИВИСТИТЕ, ИНВЕСТИТОРОТ И ВЛАДАТА

НЕЗАВИСНО МОНИТОРИНГ ТЕЛО ЌЕ ГО КОНТРОЛИРА СЕКОЈ ЧЕКОР ЗА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА, СЕ ДОГОВОРИЈА АКТИВИСТИТЕ, ИНВЕСТИТОРОТ И ВЛАДАТА

Повеќе од четири часа траеше консултативната средба и соочувањето меѓу граѓанските активисти, експертите, преставниците од инвеститорот „Еуромакс“ и м ...
БИЛАЛ КАСАМИ ИЛИ ЗИЈАДИН СЕЛА ТРЕБА ДА ОДЛУЧАТ КОЈ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА НА СТЕСНЕТАТА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ШТО ЈА ПОБАРА МИЦКОСКИ

БИЛАЛ КАСАМИ ИЛИ ЗИЈАДИН СЕЛА ТРЕБА ДА ОДЛУЧАТ КОЈ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА АЛБАНСКАТА ОПОЗИЦИЈА НА СТЕСНЕТАТА ЛИДЕРСКА СРЕДБА ШТО ЈА ПОБАРА МИЦКОСКИ

Движењето Беса од тетовското крило предводена од Билал Касами или Алијансата за Албанците чиј лидер е Зијадин Села треба да одлучат која ќе биде опози ...
ТРАМП ЈА ОТКАЖА СРЕДБАТА СО КИМ

ТРАМП ЈА ОТКАЖА СРЕДБАТА СО КИМ

Доналд Трамп ја откажа планираната историска средба со Ким Џонг-Ун, што беше закажана за 12 јуни во Сингапур. Тој кажа дека донесол ваква одлука по ...
НИКОГАШ НЕ СМЕ БИЛЕ ПОБЛИСКУ КАКО ПРИЈАТЕЛИ, РЕЧЕ МЕЈ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

НИКОГАШ НЕ СМЕ БИЛЕ ПОБЛИСКУ КАКО ПРИЈАТЕЛИ, РЕЧЕ МЕЈ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

„Сакаме да ја видиме Македонија на патот кон Европската Унија и НАТО. Иако не сте членка на ЕУ, нашето пријателство ќе расте, никогаш не сме биле побл ...
ТРАМП И КИМ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО СИНГАПУР НА 12 ЈУНИ

ТРАМП И КИМ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО СИНГАПУР НА 12 ЈУНИ

Доналд Трамп ќе се сретне со Ким Џонг-Ун на 12 јуни во Сингапур, објави американскиот претседател. Ова ќе уследи два месеца откако Трамп ја изненад ...
СО КОЅИЈАС РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ТЕШКИТЕ ПРАШАЊА, ГЛАВНАТА РАЗЛИКА Е ОПФАТОТ НА УПОТРЕБА, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА ВО СОЛУН

СО КОЅИЈАС РАЗГОВАРАВМЕ ЗА ТЕШКИТЕ ПРАШАЊА, ГЛАВНАТА РАЗЛИКА Е ОПФАТОТ НА УПОТРЕБА, КАЖА ДИМИТРОВ ПО СРЕДБАТА ВО СОЛУН

Главната разлика во спорот за името меѓу Грција и Македонија е врзана со опфатот на употреба, кажа денес во Солун министерот за надворешни работи Нико ...
МУ АПЛАУДИРАМ НА ОТПОРОТ НА МАКЕДОНИЈА НА РУСКОТО МАЛИГНО ВЛИЈАНИЕ НА БАЛКАНОТ, РЕЧЕ МАТИС НА СРЕДБАТА СО ШЕКЕРИНСКА ВО ПЕНТАГОН

МУ АПЛАУДИРАМ НА ОТПОРОТ НА МАКЕДОНИЈА НА РУСКОТО МАЛИГНО ВЛИЈАНИЕ НА БАЛКАНОТ, РЕЧЕ МАТИС НА СРЕДБАТА СО ШЕКЕРИНСКА ВО ПЕНТАГОН

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ја пофали Македонија за отпорот кон руското влијание на Балканот на денешната официјална средба со минис ...
КИМ ЏОНГ-УН УТРЕ СТАНУВА ПРВИОТ ЛИДЕР НА СЕВЕРНА КОРЕЈА КОЈ ВЛЕГОЛ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

КИМ ЏОНГ-УН УТРЕ СТАНУВА ПРВИОТ ЛИДЕР НА СЕВЕРНА КОРЕЈА КОЈ ВЛЕГОЛ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Ким Џонг-Ун утре ќе стане првиот севернокорејски лидер кој стапнал на територијата на Јужна Кореја од завршувањето на Корејската војна во 1953 година. ...
ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО ОХРИД СО НОВА РУНДА ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО

ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ВО ОХРИД СО НОВА РУНДА ПРЕГОВОРИ ЗА ИМЕТО

Во Охрид во тек е средбата меѓу министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас, нова рунда преговори за надмин ...
1 2 3 4 20 / 34 НАПИСИ