Таг: средба

1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ
ВРЕМЕ Е ЗА ЛИДЕРСКИ ОДЛУКИ И КОМПРОМИС ОД ДВЕТЕ СТРАНИ, МУ РЕКОЛ ЗАЕВ НА КОЅИАС

ВРЕМЕ Е ЗА ЛИДЕРСКИ ОДЛУКИ И КОМПРОМИС ОД ДВЕТЕ СТРАНИ, МУ РЕКОЛ ЗАЕВ НА КОЅИАС

Време е за лидерски одлуки и за компромис прифатлив за двете страни, му рекол премиерот Зоран Заев на грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕи ...
ТРАМП И КИМ ЏОНГ-УН ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО МАЈ

ТРАМП И КИМ ЏОНГ-УН ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО МАЈ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун и Доналд Трамп лично ќе се сретнат во мај, беше официјално потврдено, што претставува историски пресврт по месеци ...
УБЕДЕН СУМ ДЕКА ВО СПОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ДОСТОИНСТВЕНО РЕШЕНИЕ ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

УБЕДЕН СУМ ДЕКА ВО СПОРОТ СО ГРЦИЈА ЌЕ СЕ НАЈДЕ ДОСТОИНСТВЕНО РЕШЕНИЕ ЗА ДВЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека е оптимист и верува оти ќе биде изнајдено решение за спорот за името кое ќе биде достоинствено и за Македониј ...
РАЗГОВАРАМЕ СО ГРУЕВСКИ КАЈ ИВАНОВ ОТИ ИМА ПОЛИТИЧКА МИКРОКРИЗА, ВЕЛИ ЗАЕВ

РАЗГОВАРАМЕ СО ГРУЕВСКИ КАЈ ИВАНОВ ОТИ ИМА ПОЛИТИЧКА МИКРОКРИЗА, ВЕЛИ ЗАЕВ

Владата создава услови за градење на национален консензус со клучните чинители и одлучувачки политички фактори, претседателот на државата Ѓорге Иванов ...
ЗАЕВ, ЏАФЕРИ, ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ СИНОЌА БИЛЕ НА ГОСТИ КАЈ ИВАНОВ

ЗАЕВ, ЏАФЕРИ, ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ СИНОЌА БИЛЕ НА ГОСТИ КАЈ ИВАНОВ

Премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери и лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и на ДУИ Али Ахмети синоќа имале средба кај пр ...
ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Државниот секретар на САД Рекс Тилерсон ja поддржа реформската агенда на македонската влада и ја повика да истрае во нејзиното спроведување, на вчераш ...
27 АПРИЛ НЕМА ДА СЕ РЕШАВА ВО ПАРИЗ, ТОА ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ ТУКА ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧE ВАЈГЛ

27 АПРИЛ НЕМА ДА СЕ РЕШАВА ВО ПАРИЗ, ТОА ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ ТУКА ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧE ВАЈГЛ

Неформалниот дијалог во Париз не е замена за договорот од Пржино или менување на договорот за реформи од Рајнхард Прибе, туку давање нови димензии на ...
СОЗДАДЕНИ СЕ СИТЕ ОКОЛНОСТИ ВЛАДАТА ДА ГО ЗАСИЛИ ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, МУ РЕКОЛ БЕЈЛИ НА ЗАЕВ

СОЗДАДЕНИ СЕ СИТЕ ОКОЛНОСТИ ВЛАДАТА ДА ГО ЗАСИЛИ ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, МУ РЕКОЛ БЕЈЛИ НА ЗАЕВ

Државните институции да ги имплементираат препораките на набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР, му препорача амбасадор на САД во Македонија Џес Бејли на премиер ...
ПОСЛЕДНИТЕ КОНСУЛТАЦИИ НА КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ ЗАЕВ И АХМЕТИ БЕА ВО БУРЕКЏИЛНИЦА

ПОСЛЕДНИТЕ КОНСУЛТАЦИИ НА КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ ЗАЕВ И АХМЕТИ БЕА ВО БУРЕКЏИЛНИЦА

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва, на три дена пред вториот круг на локалните избори, се сретна со лидерот на коалициониот партнер ДУИ Али ...
СИН МУ НА ТРАМП ЛАНИ СЕ СРЕТНАЛ СО РУСКА АДВОКАТКА ЗА ДА Ѝ НАШТЕТИ НА КЛИНТОН

СИН МУ НА ТРАМП ЛАНИ СЕ СРЕТНАЛ СО РУСКА АДВОКАТКА ЗА ДА Ѝ НАШТЕТИ НА КЛИНТОН

Синот на американскиот претседател Доналд Трамп призна дека лани се сретнал со руска адвокатка, за која вели дека му ветила штетни информации за Хилар ...
1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ