Таг: средба

1 3 4 550 / 50 НАПИСИ
ЗАЕВ, ЏАФЕРИ, ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ СИНОЌА БИЛЕ НА ГОСТИ КАЈ ИВАНОВ

ЗАЕВ, ЏАФЕРИ, ГРУЕВСКИ И АХМЕТИ СИНОЌА БИЛЕ НА ГОСТИ КАЈ ИВАНОВ

Премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери и лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и на ДУИ Али Ахмети синоќа имале средба кај пр ...
ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Државниот секретар на САД Рекс Тилерсон ja поддржа реформската агенда на македонската влада и ја повика да истрае во нејзиното спроведување, на вчераш ...
27 АПРИЛ НЕМА ДА СЕ РЕШАВА ВО ПАРИЗ, ТОА ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ ТУКА ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧE ВАЈГЛ

27 АПРИЛ НЕМА ДА СЕ РЕШАВА ВО ПАРИЗ, ТОА ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ ТУКА ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧE ВАЈГЛ

Неформалниот дијалог во Париз не е замена за договорот од Пржино или менување на договорот за реформи од Рајнхард Прибе, туку давање нови димензии на ...
СОЗДАДЕНИ СЕ СИТЕ ОКОЛНОСТИ ВЛАДАТА ДА ГО ЗАСИЛИ ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, МУ РЕКОЛ БЕЈЛИ НА ЗАЕВ

СОЗДАДЕНИ СЕ СИТЕ ОКОЛНОСТИ ВЛАДАТА ДА ГО ЗАСИЛИ ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, МУ РЕКОЛ БЕЈЛИ НА ЗАЕВ

Државните институции да ги имплементираат препораките на набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР, му препорача амбасадор на САД во Македонија Џес Бејли на премиер ...
ПОСЛЕДНИТЕ КОНСУЛТАЦИИ НА КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ ЗАЕВ И АХМЕТИ БЕА ВО БУРЕКЏИЛНИЦА

ПОСЛЕДНИТЕ КОНСУЛТАЦИИ НА КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ ЗАЕВ И АХМЕТИ БЕА ВО БУРЕКЏИЛНИЦА

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва, на три дена пред вториот круг на локалните избори, се сретна со лидерот на коалициониот партнер ДУИ Али ...
СИН МУ НА ТРАМП ЛАНИ СЕ СРЕТНАЛ СО РУСКА АДВОКАТКА ЗА ДА Ѝ НАШТЕТИ НА КЛИНТОН

СИН МУ НА ТРАМП ЛАНИ СЕ СРЕТНАЛ СО РУСКА АДВОКАТКА ЗА ДА Ѝ НАШТЕТИ НА КЛИНТОН

Синот на американскиот претседател Доналд Трамп призна дека лани се сретнал со руска адвокатка, за која вели дека му ветила штетни информации за Хилар ...
ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

ТРАМП И ПУТИН ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА

САД и Русија вчера постигнаа договор за прекин на огнот во југозападна Сирија, како круна на првиот состанок на претседателот Доналд Трамп со рускиот ...
НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

НИШТО НЕ СЕ ДОГОВАРА ПОД МАСА, РЕЧЕ ТАЧИ ПО СРЕДБАТА СО АХМЕТИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети и лидерот на ДПА Мендух Тачи синоќа се сретнаа во еден тетовски ресторан. Иако беше речено дека и порано имале вакви средби, ...
НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА БЕГА ОД ГЕРМАНЦИ

НА ГРУЕВСКИ НЕ МУ Е ПРВПАТ ДА БЕГА ОД ГЕРМАНЦИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не беше во земјава за време на посетата на специјалниот пратеник на германското министерство за надворешни работ ...
ХАЈНДЛ: ВРЕМЕТО Е КРАТКО, ПОТРЕБЕН Е ЗАЕДНИЧКИ НАПОР ОД СИТЕ ПАРТИИ

ХАЈНДЛ: ВРЕМЕТО Е КРАТКО, ПОТРЕБЕН Е ЗАЕДНИЧКИ НАПОР ОД СИТЕ ПАРТИИ

Германскиот дипломат Јоханес Хајндл, по пристигнувањето во Македонија, соопшти дека е дојден за да се запознае со ситуацијата во земјата. – Дојдов ...
1 3 4 550 / 50 НАПИСИ