Таг: средношколци

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ТЕТОВСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ

ТЕТОВСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ

Околу двесте тетовски средношколци денеска излегоа на протест поради сè позагадениот воздух и поради тоа што општинските власти не преземаат никакви м ...
УЧЕНИЦИ ПРОТЕСТИРААТ ПОРАДИ ПРЕГАЗЕНИОТ СОКЛАСНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ШТИП

УЧЕНИЦИ ПРОТЕСТИРААТ ПОРАДИ ПРЕГАЗЕНИОТ СОКЛАСНИК НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО ШТИП

Учениците од двете смени при ЕМУЦ „Никола Нехтенин“ во Штип денеска протестираат против несовесните возачи, а во знак на подршка за нивниот сокласник ...
СТРУМИЧКИ СРЕДНОШКОЛЦИ СОБИРААТ ПАРИ ЗА ДА ЗАМИНАТ НА СВЕТСКИОТ НАТПРЕВАР ПО АНГЛИСКИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ЈЕИЛ ВО САД

СТРУМИЧКИ СРЕДНОШКОЛЦИ СОБИРААТ ПАРИ ЗА ДА ЗАМИНАТ НА СВЕТСКИОТ НАТПРЕВАР ПО АНГЛИСКИ НА УНИВЕРЗИТЕТОТ ЈЕИЛ ВО САД

Средношколци и професори од струмичката гимназија бараат спонзорства по фирмите од југоистокот за да учествуваат на светскиот натпревар по англиски, к ...
ХОЛАНДСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ПРЕД ДЕТСКА КЛИНИКА

ХОЛАНДСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ПРЕД ДЕТСКА КЛИНИКА

Средношколци од гимназија во Ротердам денес метеа и го чистеа расфрланото ѓубре во паркчето пред Детската клиника на Клиничкиот центар. Преполните ...
ПОЛНОЛЕТНИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ЌЕ ГЛАСААТ КАКО ЌЕ ИМ КАЖАТ ОД ДОМА, ПОКАЖА КАМПАЊА ВО СТРУМИЦА

ПОЛНОЛЕТНИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ЌЕ ГЛАСААТ КАКО ЌЕ ИМ КАЖАТ ОД ДОМА, ПОКАЖА КАМПАЊА ВО СТРУМИЦА

Средношколците во Струмица со наполнети 18 години не покажале интерес да излезат да гласаат на престојните локални избори или ќе гласаат по налог на н ...
ВЛАДАТА ГО ОДЛОЖИ КЕМБРИЏ, СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ЌЕ УЧАТ ПО СТАРАТА ПРОГРАМА

ВЛАДАТА ГО ОДЛОЖИ КЕМБРИЏ, СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ЌЕ УЧАТ ПО СТАРАТА ПРОГРАМА

Владата донесе одлука да се одложи имплементацијата на програмата „Кембриџ“ во средното образование и учениците од септември ќе продолжат да учат спор ...
ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ДВА МЕСЕЦА УЧАТ ВО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА

ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ДВА МЕСЕЦА УЧАТ ВО ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА

Изминаа два и пол месеци, а тетовските гимназијалци од македонските паралелки сѐ уште не седнаа во училишните клупи. Тие се решени да ја бојкотираат н ...
ПОВТОРНО ПРОТЕСТИ НА СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ПРЕД ОПШТИНА ТЕТОВО

ПОВТОРНО ПРОТЕСТИ НА СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ПРЕД ОПШТИНА ТЕТОВО

Тетовските средношколци од сите пет средни училишта денеска втор ден се собраа пред зградата на општина Тетово и протестираа поради тоа што се уште не ...
ТЕТОВСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ЈА ОКУПИРАА ОПШТИНАТА

ТЕТОВСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ЈА ОКУПИРАА ОПШТИНАТА

Околу 200 тетовски средношколци од сите 5 средни училишта денес протестираа пред зградата на Општина Тетово. Иако поминаа 20 денови од почетокот на уч ...
ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ОСТАНУВААТ ДОМА

ТЕТОВСКИТЕ ГИМНАЗИЈАЛЦИ ОСТАНУВААТ ДОМА

Сѐ уште нема договор помеѓу Општината и родителите и наставниците од македонските паралелки од гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ за продолжување на наста ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ