Таг: Стево Пендаровски

1 2 3 4 32 20 / 316 НАПИСИ
СИЛЈАНОВСКА ИМА ВОДСТВО ОД НАД 140.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 80 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

СИЛЈАНОВСКА ИМА ВОДСТВО ОД НАД 140.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 80 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска - Давкова има 279.127 гласови (39,74%), што е двојно повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски - 13 ...
СИЛЈАНОВСКА ИМА ПРЕДНОСТ ОД 100.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 60 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

СИЛЈАНОВСКА ИМА ПРЕДНОСТ ОД 100.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 60 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска - Давкова има 197.741 гласови (37,80%), што е двојно повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски - 97 ...
ДА СЕ ПРОВЕРИ ИМОТОТ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД 90-ТИТЕ ДО ДЕНЕС, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНВЕНЦИЈАТА ЗА ВТОР ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ МАНДАТ

ДА СЕ ПРОВЕРИ ИМОТОТ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД 90-ТИТЕ ДО ДЕНЕС, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНВЕНЦИЈАТА ЗА ВТОР ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ МАНДАТ

Да се провери имотот на сите политичари, но не само за изминативе 5 години туку од 90-тите па до сега, рече актуелниот претседател Стево Пендаровски н ...
ПЕНДАРОВСКИ ПРВ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ, СИЛЈАНОВСКА ВТОРА, МАКСИМ ПОСЛЕДЕН

ПЕНДАРОВСКИ ПРВ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ, СИЛЈАНОВСКА ВТОРА, МАКСИМ ПОСЛЕДЕН

Претставници на седумтемина кандидати на трката за претседател на Македонија, денеска во ДИК со извлекување на имињата, го склопија редоследот на глас ...
ПАЃА НОЌ, ПАЃА КРИТЕРИУМ

ПАЃА НОЌ, ПАЃА КРИТЕРИУМ

Штом ненормалното го прифаќаме како нормално, значи тоа и си го заслужуваме. ...
ЌЕ СЕ ЗАЧЛЕНАМ ВО ВМРО-ДПМНЕ АКО УСПЕАТ ДА ГИ ВНЕСАТ МАКЕДОНЦИТЕ ВО БУГАРСКИОТ УСТАВ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНГРЕСОТ НА СДСМ

ЌЕ СЕ ЗАЧЛЕНАМ ВО ВМРО-ДПМНЕ АКО УСПЕАТ ДА ГИ ВНЕСАТ МАКЕДОНЦИТЕ ВО БУГАРСКИОТ УСТАВ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНГРЕСОТ НА СДСМ

Актуелниот претседател Стево Пендаровски ќе биде претседателски кандидат на СДСМ. Пендаровски беше избран за кандидат на денешниот конгрес на владејач ...
ПЕНДАРОВСКИ НАЈАВИ КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ЌЕ СОБИРА 10.000 ПОТПИСИ, А И СДСМ ЌЕ ГО ПОДДРЖИ

ПЕНДАРОВСКИ НАЈАВИ КАНДИДАТУРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ЌЕ СОБИРА 10.000 ПОТПИСИ, А И СДСМ ЌЕ ГО ПОДДРЖИ

Актуелниот претседател Стево Пендаровски денеска најави дека ќе се кандидира за втор претседателски мандат на претстојните претседателски избори. Пенд ...
АКО САКАМЕ ДА ОДИМЕ ВО ЕУ, МОРА ДА СЕ ОДНЕСУВАМЕ КАКО ПРАВИ ЕВРОПЈАНИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ ОБЈАСНУВАЈЌИ ЗОШТО НЕ ГО ПОТПИШАЛ ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА

АКО САКАМЕ ДА ОДИМЕ ВО ЕУ, МОРА ДА СЕ ОДНЕСУВАМЕ КАКО ПРАВИ ЕВРОПЈАНИ, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ ОБЈАСНУВАЈЌИ ЗОШТО НЕ ГО ПОТПИШАЛ ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА

Претседателот Стево Пендаровски денеска го посети Државниот Универзитет во Тетово каде одржа предавање за студентите, а пред почетокот на одговараше н ...
ПЕНДАРОВСКИ НЕ ГО ПОТПИША ЗАКОНОТ ЗА ДИСЛОЦИРАЊЕ НА ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ И КАЗИНАТА НА 500 МЕТРИ ОД УЧИЛИШТАТА, ВЕЛИ ДЕКА Е ЗЛОУПОТРЕБЕНО ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ

ПЕНДАРОВСКИ НЕ ГО ПОТПИША ЗАКОНОТ ЗА ДИСЛОЦИРАЊЕ НА ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ И КАЗИНАТА НА 500 МЕТРИ ОД УЧИЛИШТАТА, ВЕЛИ ДЕКА Е ЗЛОУПОТРЕБЕНО ЕВРОПСКОТО ЗНАМЕНЦЕ

Претседателот Пендаровски не го потпиша Указот за прогласување на Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игр ...
НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ КАЗНЕТ ПОРАДИ НЕПРОМЕНЕТА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА БЕЗ СВОЈА ВИНА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ КАЗНЕТ ПОРАДИ НЕПРОМЕНЕТА ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА БЕЗ СВОЈА ВИНА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

„Никој не смее да биде казнет поради непроменета возачка дозвола и возачка книшка без вина на граѓаните и кои не се истечени во поглед на рок на важно ...
1 2 3 4 32 20 / 316 НАПИСИ