Таг: странство

КЕЛНЕРИТЕ И ГОТВАЧИТЕ ЗАМИНУВААТ ВО СТРАНСТВО, РЕСТОРАНИТЕ И ХОТЕЛИТЕ НЕ МОЖАТ ДА НАЈДАТ РАБОТНИЦИ

КЕЛНЕРИТЕ И ГОТВАЧИТЕ ЗАМИНУВААТ ВО СТРАНСТВО, РЕСТОРАНИТЕ И ХОТЕЛИТЕ НЕ МОЖАТ ДА НАЈДАТ РАБОТНИЦИ

Угостителско-туристичкиот сектор во Охридско-Струшкиот Регион се соочува со недостаток на кадар. Нема келнери, готвачи, рецепционери, а на бројните ог ...
СКОПСКИТЕ УЛИЧНИ КУЧИЊА СЕ СЕЛАТ ВО САД, ГЕРМАНИЈА И БЕЛГИЈА, СЕ ВДОМУВААТ ПРЕКУ ПРИФАТИЛИШТЕТО „ЛАЈКА“

СКОПСКИТЕ УЛИЧНИ КУЧИЊА СЕ СЕЛАТ ВО САД, ГЕРМАНИЈА И БЕЛГИЈА, СЕ ВДОМУВААТ ПРЕКУ ПРИФАТИЛИШТЕТО „ЛАЈКА“

Триесетина кучиња од скопските улици се вдомени кај семејства во САД, Германија, Шведска и Белгија. Од прифатилиштето на ЈП „Лајка“ со авион или комбе ...
ЗА ДВА ДЕНА 13 ТЕТОВЧАНИ МЕСТО ВО КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ЗАМИНАЛЕ ВО СТРАНСТВО

ЗА ДВА ДЕНА 13 ТЕТОВЧАНИ МЕСТО ВО КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ЗАМИНАЛЕ ВО СТРАНСТВО

Вчера 4 случаи, а денес СВР Тетово соопштува за уште 9 лица кои, иако биле ставени во домашна изолација, сепак ја напуштиле државата. Од нив едно лице ...
ЗАРАЗЕНО ОД КОВИД-19 ЧЕТИРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО ОД ВЕЛЕС, СЕ ТЕСТИРАЛЕ ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ВО СТРАНСТВО

ЗАРАЗЕНО ОД КОВИД-19 ЧЕТИРИЧЛЕНО СЕМЕЈСТВО ОД ВЕЛЕС, СЕ ТЕСТИРАЛЕ ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ВО СТРАНСТВО

Денес во Велес и Велешко има четворица новозаразени со ковид-19 и исто толку оздравени, а активни случаи се 34, соопшти Министерството за здравство. ...
ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ЧЕТВОРИЦА КУМАНОВЦИ КОИ ДОПАТУВАЛЕ ОД СТРАНСТВО И ДВАЈЦА КОИ СЕ ВРАТИЛЕ ОД ОДМОР ВО ОХРИД

ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ЧЕТВОРИЦА КУМАНОВЦИ КОИ ДОПАТУВАЛЕ ОД СТРАНСТВО И ДВАЈЦА КОИ СЕ ВРАТИЛЕ ОД ОДМОР ВО ОХРИД

Четворица кумановци коишто работат во странство и двајца кои што биле на одмор во Охрид, се меѓу вчерашните регистрирани позитивни на коронавирус во К ...
КУМАНОВЕЦОТ КОЈ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС СЕ ЗАРАЗИЛ ОД РОДНИНА КОЈ ДОШОЛ ОД ФРАНЦИЈА

КУМАНОВЕЦОТ КОЈ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУС СЕ ЗАРАЗИЛ ОД РОДНИНА КОЈ ДОШОЛ ОД ФРАНЦИЈА

Четириесет и петгодишниот кумановец кој почина од коронавирусот, бил заразен од свој роднина кој дошол од странство, кажа министерот за здравство Венк ...
ИМ ТРЕБАТЕ НА ГРАЃАНИТЕ, ГИ ПОВИКА ЗАЕВ ЛЕКАРИТЕ ДА НЕ ОДАТ ВО СТРАНСТВО НА ОТВОРАЊЕТО НА УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР ВО КУМАНОВО

ИМ ТРЕБАТЕ НА ГРАЃАНИТЕ, ГИ ПОВИКА ЗАЕВ ЛЕКАРИТЕ ДА НЕ ОДАТ ВО СТРАНСТВО НА ОТВОРАЊЕТО НА УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР ВО КУМАНОВО

Упатувам порака до здравствените работници, пред сѐ лекарите, медицинските сестри, болничарите и другите здравствени работници, останете во нашата зем ...
ФИРМИТЕ И ФИЗИЧКИТЕ ЛИЦА ЌЕ МОЖАТ ДА КУПУВААТ НЕДВИЖНОСТИ И ХАРТИИ ОД ВРЕДНОСТ ВО СТРАНСТВО

ФИРМИТЕ И ФИЗИЧКИТЕ ЛИЦА ЌЕ МОЖАТ ДА КУПУВААТ НЕДВИЖНОСТИ И ХАРТИИ ОД ВРЕДНОСТ ВО СТРАНСТВО

Правните и физичките лица ќе можат да вложуваат во недвижности и хартии од вредност во странство, соопшти Народна банка на Македонија. Ова е овозможен ...
8 / 8 НАПИСИ