Таг: струја

1 2 3 22 10 / 217 НАПИСИ
ДО КРАЈ НА ДЕКЕМВРИ СИТЕ БРОИЛА ЌЕ БИДАТ СЕТИРАНИ ЗА ЕВТИНА СТРУЈА, ВЕЛАТ ОД ЕВН

ДО КРАЈ НА ДЕКЕМВРИ СИТЕ БРОИЛА ЌЕ БИДАТ СЕТИРАНИ ЗА ЕВТИНА СТРУЈА, ВЕЛАТ ОД ЕВН

До крајот на декември сите броила ќе бидат сетирани на евтината дневна тарифа која треба да стартува од декември. Менаџерот на „Електродистрибуција“ С ...
ЕВН ВЛЕЗЕ ВО СЛУПЧАНЕ ДА ЈА МОДЕРНИЗИРА МРЕЖАТА, ЖИТЕЛИТЕ ЌЕ ПЛАЌААТ СТРУЈА КОЛКУ ШТО ЌЕ ПОТРОШАТ, ВЕЛИ ДОГОВОРОТ

ЕВН ВЛЕЗЕ ВО СЛУПЧАНЕ ДА ЈА МОДЕРНИЗИРА МРЕЖАТА, ЖИТЕЛИТЕ ЌЕ ПЛАЌААТ СТРУЈА КОЛКУ ШТО ЌЕ ПОТРОШАТ, ВЕЛИ ДОГОВОРОТ

Откако вчера бил потпишан договорот, екипите на ЕВН  денеска влегле во липковското село Слупчане и ги започнале подготовките за модернизација на елект ...
ВО СЛУПЧАНЕ ИМА МНОГУ ДОМАЌИНИ КОИ САКААТ ДА ПЛАЌААТ СТРУЈА, СЕКОГАШ ИМА ПОЕДИНЦИ КОИ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

ВО СЛУПЧАНЕ ИМА МНОГУ ДОМАЌИНИ КОИ САКААТ ДА ПЛАЌААТ СТРУЈА, СЕКОГАШ ИМА ПОЕДИНЦИ КОИ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ, ВЕЛИ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека не треба да се генерализира дека сите жители на Слупчане организираат бунт, туку одговорни за бунтот против пла ...
НЕ СМЕ НИЕ КРИВИ ШТО СЛУПЧАНЕ НЕ ПЛАЌА СТРУЈА, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА ОРИЗАРЕ ПРЕД ЕВН ВО КУМАНОВО

НЕ СМЕ НИЕ КРИВИ ШТО СЛУПЧАНЕ НЕ ПЛАЌА СТРУЈА, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА ОРИЗАРЕ ПРЕД ЕВН ВО КУМАНОВО

Стотина жители на липковското село Оризаре денеска простестираа пред подружницата на ЕВН во Куманово, незадоволни што повеќе од 24 часа немаат струја, ...
СЕКОЈ ТРЕБА ДА ПЛАЌА СТРУЈА КОЛКУ ШТО ЌЕ ПОТРОШИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕКТЕШИ ОТКАКО ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОДБИЈА ДА ПЛАЌААТ

СЕКОЈ ТРЕБА ДА ПЛАЌА СТРУЈА КОЛКУ ШТО ЌЕ ПОТРОШИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕКТЕШИ ОТКАКО ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОДБИЈА ДА ПЛАЌААТ

Министерството за економија ги повикува жителите на Слупчане и околните села да плаќаат струја, откако тие вчера го блокираа влезот на селото по што д ...
ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОСТАВИЈА БЕЗ СТРУЈА ОСУМ СОСЕДНИ СЕЛА И ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ЕВН НОЌЕСКА ГИ ОТСТРАНИЛА ДЕФЕКТИТЕ

ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОСТАВИЈА БЕЗ СТРУЈА ОСУМ СОСЕДНИ СЕЛА И ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ, ЕВН НОЌЕСКА ГИ ОТСТРАНИЛА ДЕФЕКТИТЕ

Осум села во липковскиот регион и граничниот премин Табановце, вчера попладне и во текот на ноќта останале без електрична енергија, откако жителите на ...
ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ПАК НЕ ИМ ДОЗВОЛУВААТ НА ЕКИПИТЕ НА ЕВН ДА ВЛЕЗАТ ВО СЕЛОТО, ОВОЈПАТ ЗА ДА ГО ПОПРАВАТ ДЕФЕКТОТ ШТО САМИТЕ ТИЕ ГО ПРЕДИЗВИКАЛЕ

ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ПАК НЕ ИМ ДОЗВОЛУВААТ НА ЕКИПИТЕ НА ЕВН ДА ВЛЕЗАТ ВО СЕЛОТО, ОВОЈПАТ ЗА ДА ГО ПОПРАВАТ ДЕФЕКТОТ ШТО САМИТЕ ТИЕ ГО ПРЕДИЗВИКАЛЕ

Жителите на кумановското село Слупчане и денеска ги спречија екипите на ЕВН да влезат во селото и да ги отстранат дефектите, предизвикани од самите жи ...
ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА НЕМА ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЦЕНАТА НА ТУРИСТИЧКИТЕ АРАНЖМАНИ, ВЕЛИ ХОТЕЛСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА

ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА НЕМА ДА ЈА ЗГОЛЕМИ ЦЕНАТА НА ТУРИСТИЧКИТЕ АРАНЖМАНИ, ВЕЛИ ХОТЕЛСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА

Новото поскапување на трујата, кое стартуваше од 1 јули, нема да предизвика нов ценовен удар и нема да ги поскапи туристичките аранжмани, велат од Хот ...
ЕВН ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО СЛУПЧАНЕ ДА ГО ОТСТРАНИ ДЕФЕКТОТ, ГАРАНЦИЈА СЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕТЕШИ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЛИПКОВО АРИФИ

ЕВН ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО СЛУПЧАНЕ ДА ГО ОТСТРАНИ ДЕФЕКТОТ, ГАРАНЦИЈА СЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕТЕШИ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЛИПКОВО АРИФИ

Екипи на ЕВН денеска ќе влезат во липковското село Слупчане за да го отстранат дефектот на електричната мрежа, поради што од вчера нема струја во 4 се ...
ЖИТЕЛИ НА СЛУПЧАНЕ САМИ САКАЛЕ ДА СЕ ПРИКЛУЧАТ НА ЕЛЕКТРИЧНАТА МРЕЖА, ПА ГИ ОСТАВИЛЕ БЕЗ СТРУЈА И ОКОЛНИТЕ СЕЛА

ЖИТЕЛИ НА СЛУПЧАНЕ САМИ САКАЛЕ ДА СЕ ПРИКЛУЧАТ НА ЕЛЕКТРИЧНАТА МРЕЖА, ПА ГИ ОСТАВИЛЕ БЕЗ СТРУЈА И ОКОЛНИТЕ СЕЛА

Жители на липковското село Слупчане вчера се обиделе сами да ја приклучат струјата која им била исклучена во текот на денот, поради што направиле голе ...
1 2 3 22 10 / 217 НАПИСИ