Таг: студенти

1 4 5 655 / 55 НАПИСИ
ОД НУЛА ДО ДВАЈЦА СТУДЕНТИ НА ДИСПЕРЗИРАНИТЕ СТУДИИ НА ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ

ОД НУЛА ДО ДВАЈЦА СТУДЕНТИ НА ДИСПЕРЗИРАНИТЕ СТУДИИ НА ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ

По завршувањето на трите уписни рока има слаб интерес за дел од дисперзираите студии на факултетите од Штипскиот универзитет во југоисточна Македонија ...
ПРЕПОЛОВЕН БРОЈОТ НА СТУДЕНТИ НА БИТОЛСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ

ПРЕПОЛОВЕН БРОЈОТ НА СТУДЕНТИ НА БИТОЛСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ

Преполовен е бројот на студенти кои се запишаа на Битолскиот универзитет „Св. Климент Охридски“  во оваа академска година во споредба со оној од пред ...
ПРОТЕСТ СО ЧАДОРИ ПРЕД СПУКМ, РЕКТОРОТ ЗАКАЖА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА В ПОНЕДЕЛНИК

ПРОТЕСТ СО ЧАДОРИ ПРЕД СПУКМ, РЕКТОРОТ ЗАКАЖА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА В ПОНЕДЕЛНИК

Студентите и бројни нивни поддржувачи и покрај дождот излегоа на протест пред СПУКМ. Протестираат со чадори и бараат поништување на изборите за претсе ...
СТУДЕНТИТЕ УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ УКИМ ЗА ДА СПРЕЧАТ ИЗБОР НА РЕЖИМСКИ СТУДЕНТСКИ ЛИДЕР

СТУДЕНТИТЕ УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ УКИМ ЗА ДА СПРЕЧАТ ИЗБОР НА РЕЖИМСКИ СТУДЕНТСКИ ЛИДЕР

Студентите за утре повикуваат на блокада на сите влезови на комплексот факултети на УКИМ, за да се спречи, како што велат, нелегален и криминален из ...
АМБАСАДОРОТ ГАРЕТ СО ПОРАКА ДО ДИПЛОМАТИТЕ:САКАЈ ГИ СИТЕ, ВЕРУВАЈ НА МАЛКУМИНА, НЕ ПРАВИ ЗЛО НИКОМУ

АМБАСАДОРОТ ГАРЕТ СО ПОРАКА ДО ДИПЛОМАТИТЕ:САКАЈ ГИ СИТЕ, ВЕРУВАЈ НА МАЛКУМИНА, НЕ ПРАВИ ЗЛО НИКОМУ

Вечерва Британската амбасада во Скопје го слви 90 - тиот роденден на кралицата Елизабета Втора. На приемот во хотелот Алаксандар Палас дојдоа гости од ...
1 4 5 655 / 55 НАПИСИ