Таг: субвенции

1 2 3 17 10 / 167 НАПИСИ
БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ И ЌЕ ЧИНИ УШТЕ 360.000 ЕВРА

БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ И ЌЕ ЧИНИ УШТЕ 360.000 ЕВРА

До крајот на октомври ќе трае бесплатниот градски превоз во Куманово. Мнозинството во Совет на Општината на последната седница ја изгласа одлуката суб ...
СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

Советот на Град Скопје попладнево одржа втора вонредна седница, на која се  усвои одлуката за доделување на субвенции на ЈСП „Скопје“ во висина од 11 ...
СКОПЈЕ И НАТАМУ ЌЕ НЕМА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЛАТИ НА ЈСП

СКОПЈЕ И НАТАМУ ЌЕ НЕМА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЛАТИ НА ЈСП

ЈСП „Скопје“ не доби субвенции од 11 милиони евра за да може да се подели плата оти ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за одлуката. На седницата гласаа сите други ...
НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

Утре, 22 јануари, уште од 9 часот ќе нема автобуси на ЈСП на улиците на Скопје и во приградските населби. Автобуси ќе има само од 4:45 до 9 часот за д ...
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

Во понеделнк нема да возат автобусите на ЈСП „Скопје“ затоа што вработените во градското претпријатие немаат земено плата за декември. Нема да работи ...
НЀ ОТРУВТЕ СО ПОЛИТИЧКИ ГОВОР, ПОАРНО ДА НЕ ДОЈДЕВТЕ, Ѝ РЕЧЕ СЛАВЕСКИ НА АРСОВСКА НА СЕДНИЦАТА НА КОЈА ЈСП ДОБИ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ПОДЕЛИ ПЛАТА

НЀ ОТРУВТЕ СО ПОЛИТИЧКИ ГОВОР, ПОАРНО ДА НЕ ДОЈДЕВТЕ, Ѝ РЕЧЕ СЛАВЕСКИ НА АРСОВСКА НА СЕДНИЦАТА НА КОЈА ЈСП ДОБИ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ПОДЕЛИ ПЛАТА

После 6 месеци, денеска градоначалничката Данела Арсовска конечно се појави на седница на Советот на Град Скопје на која на дневен ред беше единствено ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ДАВА СУБВЕНЦИИ ЗА Е-ВЕЛОСИПЕДИ, ТРОТИНЕТИ И ЗА КАЦИГИ И СЕДИШТА ЗА ДЕЦА

ОПШТИНА ЦЕНТАР ДАВА СУБВЕНЦИИ ЗА Е-ВЕЛОСИПЕДИ, ТРОТИНЕТИ И ЗА КАЦИГИ И СЕДИШТА ЗА ДЕЦА

Објавен е јавен повик за добивање субвенции за дополнителна опрема за велосипед како седиште за дете или кацига, како и за електрични велосипеди и тро ...
ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА НОВИ СУБВЕНЦИИ ОД 1.8 МИЛИОНИ ЕВРА

ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА НОВИ СУБВЕНЦИИ ОД 1.8 МИЛИОНИ ЕВРА

ЈСП „Скопје“ не доби нови субвенции од буџетот на Град Скопје. На вчерашната седница, советниците во Советот на Град Скопје не го изгласаа барањето на ...
ТУТУНОТ СЕ БЕРЕ ОД ПОЛНОЌ ДО УТРО ЗА ДА ЈА ЗАДРЖИ ВЛАЖНОСТА – ФОТОРЕПОРТАЖА ОД ПРИЛЕПСКО

ТУТУНОТ СЕ БЕРЕ ОД ПОЛНОЌ ДО УТРО ЗА ДА ЈА ЗАДРЖИ ВЛАЖНОСТА – ФОТОРЕПОРТАЖА ОД ПРИЛЕПСКО

Стотици челни лампи ги осветлуваат тутуновите полиња на Пелагонија во Прилепско секоја августовска ноќ по полноќ. Ги носат надничарите кои во еден час ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ЗЕЛЕНА ТЕХНОЛОГИЈА БЕЗ ДА ЈА ИЗВЕСТУВА ЕУ, МИНИСТЕРОТ ХАБЕК ВЕЛИ ДЕКА ТАКА ЌЕ ЗАШТЕДАТ ВРЕМЕ И ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД БИРОКРАТИЈА

ГЕРМАНИЈА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ЗЕЛЕНА ТЕХНОЛОГИЈА БЕЗ ДА ЈА ИЗВЕСТУВА ЕУ, МИНИСТЕРОТ ХАБЕК ВЕЛИ ДЕКА ТАКА ЌЕ ЗАШТЕДАТ ВРЕМЕ И ЌЕ СЕ СПАСАТ ОД БИРОКРАТИЈА

Германскиот министер за економија Роберт Хабек планира да ги забрза инвестициите во климатско неутрални технологии со нова програма за помош на компан ...
1 2 3 17 10 / 167 НАПИСИ