Таг: судија

1 2 3 436 / 36 НАПИСИ
СУДИЈА ВО РИО НАРЕДИ ЗАПЛЕНА НА ПАСОШОТ НА ЛОКТИ, ТАТКО МУ ВЕЛИ ДЕКА Е ВРАТЕН ВО САД

СУДИЈА ВО РИО НАРЕДИ ЗАПЛЕНА НА ПАСОШОТ НА ЛОКТИ, ТАТКО МУ ВЕЛИ ДЕКА Е ВРАТЕН ВО САД

Таткото на американскиот пливач Рајан Локти рече дека неговиот син, кој освои златен медал на Олимпијадата во Рио, се вратил во САД пред да стигне нар ...
КАТИЦА НА КОМЕМОРАЦИЈА НА НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

КАТИЦА НА КОМЕМОРАЦИЈА НА НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска во Палермо, Италија учествува на комеморацијата во чест на сицилијанскиот истражен судија Џовани ...
БИТОЛА МУ ПЕЕ НА ТАЛЕВСКИ „ПОМОГНЕТЕ ДОБАР СУДИЈА“

БИТОЛА МУ ПЕЕ НА ТАЛЕВСКИ „ПОМОГНЕТЕ ДОБАР СУДИЈА“

Детската песна  „Судски процес“ од популарната серија „Здраво Генијалци“ во која ликот на Двојче го играше актуелниот градоначалник Владимир Талевски ...
СУДИЈАТА СЕ ОПОРАВИ ОД РАСПИТОТ НА ЈАНКУЛОСКА

СУДИЈАТА СЕ ОПОРАВИ ОД РАСПИТОТ НА ЈАНКУЛОСКА

Судијата на претходна постапка кој треба да одлучи по барањето на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за мерките на претпазливост на четворица од о ...
УШКОВСКИ ОД ВТОРНИК НЕМА ПРАВО НИ НА ПЛАТА

УШКОВСКИ ОД ВТОРНИК НЕМА ПРАВО НИ НА ПЛАТА

Шестгодишниот мандат како член на Судскиот совет на Бранко Ушковски, кој од лани е и претседател на Советот, му истекува во вторник. Тој не е судија и ...
ЈАНКУЛОСКА НЕ СЕ ЧУСТВУВА ВИНОВНА, РАСПИТОТ ПРЕКИНАТ НА СУДИЈАТА МУ СЕ СЛОШИ

ЈАНКУЛОСКА НЕ СЕ ЧУСТВУВА ВИНОВНА, РАСПИТОТ ПРЕКИНАТ НА СУДИЈАТА МУ СЕ СЛОШИ

Денешното сослушување на осомничените во случајот „Тврдина“, меѓу кои е и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, е прекинато ...
1 2 3 436 / 36 НАПИСИ